Grožio ekspertės patarimai, kaip padėti pažeistiems plaukams

Mergina
Mergina
Šaltinis: Ji24.lt
2014-01-10 12:03
AA

Sausis – tai mėnuo, kai reikia pasirūpinti ne tik savo sveikata, bet ir grožiu. Bene daugiausia dėmesio šį mėnesį turėtume skirti savo plaukams, kuriuos intensyviai veikia šaltis, sausas patalpų oras ir karštos plaukų formavimo priemonės.

„Douglas“ grožio ekspertė Jūratė Kurilienė / G. Daugirdo nuotr.

Apie tai, kokios pagalbos reikia pažeistiems ir nusilpusiems plaukams, pasakoja kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ grožio ekspertė Jūratė Kurilienė.

– Ar iš tiesų sausį turėtume labiau rūpintis savo plaukais?

– Rūpintis plaukais turime nuolat, deja, ne visuomet jiems skiriame pakankamai dėmesio. Žiemą plaukus neigiamai veikia lauke tvyrantis šaltis, sausas patalpų oras, džiovinimas. Šventiniu laikotarpiu juos nualiname ir karštomis plaukų formavimo priemonėmis, pavyzdžiui, tiesinimo ar garbanojimo žnyplėmis, todėl nenuostabu, kad sausį pajuntame pirmuosius požymius, rodančius, jog plaukams reikia daugiau priežiūros. Pažeisti ir nualinti plaukai netenka natūralaus žvilgesio, labiau veliasi,  dėl išsausėjimo tampa šiurkštūs. Itin pažeisti plaukai ima lūžinėti, jų galiukai praranda spalvą. Visa tai rodo, kad plaukams trūksta drėgmės, taip pat vitaminų ir maistinių medžiagų.

– Ar įmanoma atkurti pažeistus plaukus? O gal žirklės – vienintelė išeitis?

– Norint atkurti pažeistus plaukus, būtina įvertinti esamą plaukų ir galvos odos būklę ir išsirinkti tinkamas priežiūros priemones. Šampūną turėtume rinktis atsižvelgdami į galvos odos, o kondicionierių, balzamą, kaukę – į plaukų būklę ir tai, kokio rezultato norime. Taip pat verta atkreipti dėmesį į produktų sudėtį ir savybes. Pažeistiems plaukams ypač svarbus keratinas – tai baltymas, reikalingas plaukų ir nagų tvirtumui palaikyti. Simondsijų, arganų, makadamijų aliejai padės sugrąžinti plaukams sveiką žvilgesį ir lankstumą bei padės apsaugoti juos nuo neigiamo aplinkos poveikio. Be to, tam reikia laiko ir, norint atkurti itin pažeistus plaukus, reikės apsišarvuoti kantrybe.

– Kaip išsirinkti sau tinkamas priemones pagal plaukų tipą?

– Sausiems plaukams reikėtų rinktis drėkinamąsias priemones. Šio tipo plaukai yra linkę šiauštis, juos sunkiau iššukuoti, todėl jiems tiks glotnumo suteikiantis kondicionierius ir kaukė. Plaukų serumas turėtų būti ne prabangos, o kasdienės priežiūros priemonė. Jame gausu vitaminų ir maistingųjų medžiagų, kurios padės išsaugoti sveikus ir gražius plaukus.

Riebiems plaukams taip pat būtinas drėkinimas, antraip susiduriama su problema, kai plaukų šaknys riebaluojasi, o jų galiukai išsausėja. Todėl šio tipo plaukus reikėtų trinkti specialiai riebiai galvos odai skirtu šampūnu ir rinktis neapsunkinantį jų kondicionierių. Jei galvos oda linkusi ypač riebaluotis, kondicionierių pakanka paskirstyti per visą plaukų ilgį, neliečiant šaknų, ar rinktis nenuplaunamą besvorį plaukų purškiklį.

Dažytiems ir šviesintiems plaukams reikalinga intensyvi priežiūra, ypač pirmosiomis savaitėmis po plaukų dažymo, kol nėra įsitvirtinę spalvos pigmentai. Dažytiems plaukams skirtos priemonės ne tik apsaugo nuo spalvos blukimo, bet ir yra papildytos keratinu, vertingomis plaukus atkuriančiomis medžiagomis.

Klaidinga manyti, kad normaliems plaukams pakanka tik šampūno. Kondicionierius reikalingas visų tipų plaukams – jis minkština ir glotnina plauko paviršių, todėl lengvina jų iššukavimą bei apsaugo nuo neigiamo aplinkos poveikio. Bent kartą per savaitę plaukus reikėtų palepinti jiems skirta kauke. Jei plaukai itin sausi, kaukę galima naudoti kaip įprastą kondicionierių – paskirstyti ant drėgnų plaukų ir išskalauti po kelių minučių.

– Ar tiesa, kad plaukams kenkia įvairios formavimo ir fiksavimo priemonės?

– Paprastai plaukams kenkia ne pačios priemonės, o netinkamas jų naudojimas. Viena dažniausiai daromų plaukų priežiūros klaidų – džiovinimas ir formavimas nenaudojant apsauginių priemonių. Plaukų žnyplės įkaista net iki 220 °C, todėl gali ne tik išsausinti, bet ir nudeginti plauko paviršių. Kita dažnai daroma klaida – pernelyg gausus fiksavimo priemonių naudojimas. Plaukų lako dėl to atsisakyti nebūtina, tačiau reikia nepamiršti jį kruopščiai nuplauti. Jei plaukų fiksavimo priemonės naudojamos kasdien, kartą per savaitę plaukus patartina trinkti specialiu giliai valančiu šampūnu, kuris pašalina negyvas odos ląsteles ir susikaupusius nešvarumus bei formavimo priemonių likučius.

– Kokias priemones rekomenduotumėte įsigyti?

– Norėdamos džiaugtis sveikais ir žvilgiais plaukais, turime įprasti naudoti nuo karščio saugančias priemones. Pavyzdžiui, Lee Stafford – nuo karščio apsaugantis purškiklis, skirtas naudoti džiovinant plaukus džiovintuvu ar naudojant plaukų formavimo žnyples.

Įprastą plaukų priežiūros priemonių krepšelį verta papildyti ir maitinamuoju serumu ar natūraliu aliejumi. Pavyzdžiui, Collistar – Extra Light Liquid Crystals akimirksniu suteikia plaukams blizgesio. Natūralus makadamijų riešutų aliejus – Phytorelax Laboratories – Macadamia Oil Complex stiprina, drėkina ir maitina plaukus.

Jei plaukams reikia ypač intensyvios priežiūros, patarčiau rinktis profesionalios plaukų priežiūros rinkinį, pavyzdžiui Collistar priemonių liniją, papildytą bambuko ekstraktu ir „Oligo kompleksu.   

Spalvos intensyvumą išsaugoti padės spanguolių ir juodųjų serbentų ekstraktai. Būtent šių ekstraktų yra Douglas – Brilliant Colour plaukų priežiūros priemonėse.


Straipsnio šaltinis – VRP Hill + Knowlton Strategies