Grožį padės puoselėti valgomoji soda: 4 netikėti panaudojimo būdai

Soda / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-22 09:00
Niekam ne paslaptis, kad įvairios grožio procedūros kaip reikiant paplonina piniginę. Nustebsite sužinoję, kiek pinigų galite sutaupyti, įprastas priemones pakeitę kone kiekvienoje virtuvėje randama valgomąja soda.

Pamirškite sausam šampūnui išleidžiamas krūvas pinigų. Vietoj jo pabarstykite žiupsnelį valgomosios sodos ant plaukų šaknų.

Nors daugelis mano, kad šis, palyginus nebrangus, produktas gali praversti tik gaminant ar tvarkantis namuose, tačiau tai nėra visiška tiesa. Stebuklingomis galiomis pasižyminti valdomoji soda gali padėti atrodyti pribloškiančiai nuo galvos iki kojų.

Akimirksniu gražesni plaukai

Pamirškite sausam šampūnui išleidžiamas krūvas pinigų. Vietoj jo pabarstykite žiupsnelį valgomosios sodos ant plaukų šaknų. Plaukus sukedenkite ir iššukuokite. Po akimirksnio galėsite džiaugtis puikiu rezultatu už mažesnę kainą. Plaunant plaukus, įdėkite arbatinį šaukštelį sodos į įprastai naudojamą šampūną. Plaukai taps lengvesni ir puresni. Taip pat galite naudoti iš valgomosios sodos pagamintą šampūną. Sumaišykite 1 dalį valgomosios sodos su 3 dalimis vandens. Ištepkite plaukus ir palikite 1–3 min. Po to nuplaukite šiltu vandeniu. Vietoj kondicionieriaus naudokite obuolių actą (1 dalis acto su 4 dalimis vandens).

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Nepriekaištinga veido oda

Norint džiaugtis nepriekaištinga veido oda, dažnai prireikia nemažai kosmetikos priemonių. Vonioje išrikiuotas kosmetikos priemones galite nesunkiai pakeisti pasigamintomis iš valgomosios sodos. Valgomoji soda padės atsikratyti spuogų ar aknės paliktų randų, negyvų odos ląstelių, pavers odą skaistesne.
Štai keletas veido odą puoselėjančių priemonių su valgomąja soda:

  • Sumaišykite arbatinį šaukštelį valgomosios sodos su valgomu šaukštu medaus ir ½ arbatinio šaukštelio cinamono. Gautą masę užtepkite ant švarios veido odos. (Pirmą kartą mėgindami kaukę, užtepkite ją tik ant mažos veido odos dalies tam, kad įsitikintumėte, ar nesukelsite alerginės reakcijos.) Kaukę palikite 15–20 min. Po to ją nuplaukite šaltu vandeniu. Veidą nusausinkite ir užtepkite drėkinamąjį kremą. Kaukę naudokite du kartus per savaitę. Taip atsikratysite spuogų ir aknės paliktų randų.
  • 2 arbatinius šaukštelius valgomosios sodos sumaišykite su trupučiu vandens. Gautą masę tepkite ant veido, labiau koncentruodamiesi į aknės paveiktas vietas. Palikite per naktį, o iš ryto nuplaukite.
  • Arbatinį šaukštelį valgomosios sodos sumaišykite su 2 valgomais šaukštais šviežiai spaustų pomidoro sulčių. Gautą masę užtepkite ant veido lygiu sluoksniu. Po 15 min. nuplaukite ją šaltu vandeniu. Reguliariai kartokite šį procesą tam, kad pasiektumėte skaistesnės odos efektą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Keisti ir juokingi XX a. patarimai moterims

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Išpuoselėtos rankos ir kojos

Kai dirbant sode ar tvarkant automobilį išsipurvinate rankas, nuplaukite jas naudodami valgomąją sodą. 3 valgomus šauktus sodos sumaišę su valgomu šaukštu vandens ir nuplovę rankas, net tik atsikratysite nešvarumų, bet ir blogo kvapo. 3 šaukštus valgomosios sodos ištirpinę vandenyje, gausite puikią vonelę kojoms. Ji padės atsikratyti bakterijų ir blogo kvapo bei apsaugos nuo nagų grybelio.

Nudegimų saulėje nevarginama oda

Saulės nudeginta oda jums padėkos, jei mirkdami vonioje į šiltą (bet ne karštą) vandenį įpilsite pusę puodelio sodos. Tokioje vonioje pamirkite 10-15 min. Išlipę iš jos, užuot odą šluostę rankšluosčiu, leiskite jai pačiai nudžiūti. Taip pajausite dar didesnį palengvėjimą.
Jei vonia nevilioja, naudokite šaltą kompresą. Į dubenėlį įdėkite 1–2 arbatinius šaukštelius valgomosios sodos ir įpilkite šalto vandens. Taip pasigamintą pastą (tirštą masę) vata ar švariu rankšluosčiu tepkite ant saulėje nudegusios odos. Palaikykite 5–10 min. Po to nuplaukite šaltu vandeniu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Netikėta acto nauda grožiui ir sveikatai

Ji24.lt

Naujausi straipsniai