Grįžta festivalis „Bliuzo naktys“: unikali istorija bus pratęsta ateinančią vasarą

Flash Voyage festivalyje „Bliuzo naktys“ / M.Bataševičiaus nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Varniuose, prie Lūksto ežero, daugiau nei 25-erius metus kūrėsi tikra Lietuvos muzikos festivalių legenda. Čia daugiatūkstantinė minia, iš visos Lietuvos ir Europos susirinkdavo ne tik klausytis bliuzo garsų, tačiau bent vieną savaitgalį per metus pabūti laisvais ir laimingais žmonėmis! Tokia „Woodstock“ festivalio dvasia pagaliau grįžta: jau ateinančių metų liepos pirmą savaitgalį švęsti gyvenimą visus kvies net 28 kartą vyksiantis festivalis „Bliuzo naktys“.

Sklinda legendos, kad būtent šiame festivalyje ir verta turėti savo pirmus kartus gyvenime: pirmus šokius pagal bliuzo muziką, pirmą nakvynę prie Lūksto ežero su pirmą kartą sutiktais naujais geriausiais draugais! 

„Praėjusią savaitę su festivalio komanda susėdome suskaičiuoti, kelinti kitais metais bus bliuzai. Pasirodo, jei ne pandeminiai keli metai, kviestume į trisdešimtmetį! Bet neliūdim, tikim, kad po pertraukos visi susitikę, turėsim tik dar geresnį festivalį bei jo nuotaiką. Tikrai žinau, kad buvo tokių ištikimų festivaliautojų, kurie ir per šiuos du pertraukos metus, festivalio datomis keliavo į Varnius, prie Lūksto ežero! Pagaliau ir vėl tai galėsime daryti visi drauge!“,- pasakoja festivalių prodiuseris, festivalio „Bliuzo naktys“ organizatorius – Algirdas Barniškis-Blėka.

Algirdas Barniškis-Blėka / Vyginto Skaraičio nuotr.

Jau ateinančią vasarą, tradiciškai, liepos pirmąjį savaitgalį, Varniuose, prie Lūksto ežero rinksis spalvingi festivalio dalyviai, kurie atvykę kasmet susijungia tarsi į vieną didelę šeimą.

Nuo 1993 metų vykstantis festivalis vėl kvies gaivinti visas festivalio tradicijas: su plačiomis šypsenomis veiduose traukti bliuzų himną, ragauti tradicinės žuvienės ar grožėtis festivalio degančių raidžių užrašu naktį, vandenyje.

Festivalyje „Bliuzo naktys“ verdama bliuziasriubė / K.Šešelgio nuotr.

„Žinau, kad tiek metų besitęsiančios tradicijos vėl atgims visiems susitikus ir naujas istorijas vėl kursime kartu. Kiekvienais metais iš užsienio muzikos atlikėjų girdėdavome, kad Lietuvoje, tokio pobūdžio festivalio auditorija yra jauniausia. Ir tikrai, kasmet į festivalį atvykdavo ne tik šio festivalio ilgamečiai fanai, tačiau kasmet būtent, čia turėdavome ir daugybę jaunų žmonių, kurie apskritai į festivalį atvažiuodavo pirmą kartą savo gyvenime.

Festivalis „Bliuzo naktys“ 2019 m. / K.Šešelgio nuotr.

Šis festivalis ypatingas, nes pradėjęs vykti dar gūdžiais 1993 metais buvo tarsi Lietuvos festivalių pionerius, pirmasis Lietuvos festivalis, kvietęs muzika džiaugtis po atviru dangumi, labai gražiame gamtos kampelyje, prie vienintelio ežero Lietuvoje, kuriame randamas ir gintaras!“ – istorijomis dalinasi Algirdas Barniškis-Blėka.

Gyvos muzikos gerbėjai, ilgamečiai festivalio fanai ar tik pirmą kartą atvykstantys, bus laukiami jau liepos 1-2 dienomis, visam savaitgaliui pasinerti į gaivališką festivalio „Bliuzo naktys“ atmosferą.

Ericas Galesas festivalyje „Bliuzo naktys“ / M.Bartaševičiaus nuotr.
Festivalis „Bliuzo naktys“ 2019 m. / K.Šešelgio nuotr.

Bent kartą gyvenime tai patirti turi kiekvienas ir kaip skelbia festivalio šūkis: „Nepamiršk palapinės ir piniginės!“.

Visi bilietai įsigyti į 2020 metų festivalį galios. Daugiau info: https://bit.ly/BliuzoNaktys

Fotogalerija:

Festivalis „Bliuzo naktys 2019“ (78 nuotr.)
+72
Skaitykite daugiau