Grįžę emigrantai Lietuvoje sukūrė verslą: „Darbas Šiaurės Airijos traškučių fabrike buvo dugnas“

Filmavimo akimirka / Stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-07 19:58
Nors iš Lietuvos ir toliau masiškai emigruoja žmonės, visgi atsiranda  tautiečių, kurie grįžta iš užsienio ir laimę kuriasi gimtinėje. Vaida ir Povilas septynerius metus gyveno Šiaurės Airijoje, kol suprato, kad reikia grįžti į Lietuvą ir čia pradėti naują gyvenimą.

Lietuvių pora po studijų išskrido į Jungtinę Karalystę, nes dar būdami Lietuvoje matė, kaip draugams gerai sekasi gyventi užsienyje, ir nusprendė patys pabandyti laimę svetur.

„Išvažiavę mano draugai pasakodavo, kaip ten puikiai gyvena, kaip finansiškai gerai. Todėl išvykome iš smalsumo“, – KK2 laidoje šio ketvirtadienio vakarą 19.30 val. per LNK pasakos į Lietuvą grįžusi Vaida.

Anglijoje Vaida ir Povilas susilaukė dviejų vaikų, vyras susirado darbą traškučių fabrike, kur valė bulvių skutimo mašinas, tačiau jam, turinčiam aukštąjį išsilavinimą, šis darbas buvo tikra kančia.

„Dirbau drėgnoje ir uždaroje patalpoje. Tai, sakyčiau, buvo dugnas. Pasakiau sau, kad daugiau tokių dalykų niekur nedarysiu ir nenoriu daryti“, – laidoje KK2 prisipažins Povilas.

Po kurio laiko Povilas susirado darbą prekybos centro sandėlyje, kuriame galėjo džiaugtis geresnėmis pareigomis ir didesniu uždarbiu. Tačiau tiek Vaida, tiek Povilas ilgėjosi Lietuvos ir nusprendė, kad reikia grįžti į gimtinę ir čia pradėti savo verslą.

Povilas ir Vaida dirbo šešias dienas per savaitę po 12 valandų, kol sutaupė verslo pradžiai, o už sukauptas santaupas Utenoje atidarė kavinę. Skeptikai sakė, kad jaunieji verslininkai ilgai neišsilaikys, bet jie buvo neteisūs – po metų veiklos šeima atidarė kavines Molėtuose ir Vilniuje.

Išskirtinį interviu su į Lietuvą grįžusia šeima žiūrėkite šį ketvirtadienio vakarą laidoje KK2 19 val. 30 min. per LNK.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai