Griausminga Lavrinovičių karjeros pabaiga: finalas – su žvaigždėmis ir abiejų žmonų bučiniais

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-06-18 21:47
AA

Aukščiausiais pasaulio dvyniais tituluojami Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai paskelbė baigiantys profesionalią krepšininkų karjerą. Per dvidešimt karjeros metų jie tapo neatskiriami ne tik nuo Lietuvos krepšinio, bet ir nuo pramogų pasaulio, todėl šeštadienį kolegas ir bičiulius pakvietė į išskirtines rungtynes „Broliai. Karjeros finalas“, kurių metu visiems juos palaikiusiems ištarė „ačiū“.

„Mielas krepšini, atėjo laikas mums sušokti paskutinį šokį“ – po daugiau nei dvidešimt metų trukusios krepšinio karjeros sakė dvyniai krepšininkai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.

Broliai neslepia – per šiuos įspūdingus, krepšinio kupinus metus, jie sutiko daugybę puikių žmonių, ženkliai prisidėjusių prie jų sėkmės. Ne ką mažiau jie dėkingi ir sirgaliams, kurie palaikė ir tada, kai sekdavosi, ir tada, kai iki pergalės kiek pritrūkdavo.

Karjeros pabaigą jie pažymėjo ypatingai – šeštadienį Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje surengė unikalias ir staigmenų kupinas atsisveikinimo rungtynes. Jie paskutinį kartą profesionaliai išbėgo į aikštelę ir susirungė tarpusavyje, subūrę dvi įspūdingas priešininkų komandas.

„Viską darėme dėl žmonių, dėl žiūrovų. Jie mus palaikė, o tai yra priežastis, kodėl mes negalėjome jų nuvilti. Norėjome kovoti iki pergalės – kad žiūrovai pamatytų ne pasenusius krepšininkus, o tokius, kurie dar gali kažką parodyti“, – šypsojosi krepšininkai.

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Nors kiekviena pabaiga turi liūdesio natų, šią dieną Lavrinovičiai nusprendė paversti Lietuvos krepšinio aistruolių švente. Sprendimas karjerą užbaigti taip sentimentaliai kilo iš stipraus brolių noro supažindinti jaunimą su tais, kurie kadaise vedė Lietuvos rinktinę į dabar jau istorinėmis tapusias pergales.

Žinoma, ši draugiška kova skirta ir ilgamečiams sirgaliams, kurie su nostalgija galėjo prisiminti kiek apdulkėjusias skanduotes ir drauge pasidžiaugti, kokį tvirtą krepšinio istorijos pamatą visi šie vyrukai paruošė ateities kartoms.

Brolių Lavrinovičiai į savo komandas pakvietė išsiilgtus legendinius žaidėjus ir profesionaliai tebežaidžiančias krepšinio pažibas. Jas į priekį vedė du labiausiai tituluoti Lietuvos treneriai – Antanas Sireika ir Jonas Kazlauskas.

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Kšištofas kovai subūrė Arvydą Macijauską, Donatą Motiejūną, Mantą Kalnietį, Mindaugą Lukauską, Simą Jasaitį, Robertą Javtoką, Liną Kleizą, Dainių Šalengą, Mindaugą Žukauską, Paulių Jankūną, Donatą Slaniną ir savo sūnus Dominyką bei Danielių.

Darjušo pajėgas sudarė Jonas Valančiūnas, Saulius Štombergas, Tomas Delininkaitis, Mindaugas Kuzminskas, Ramūnas Šiškauskas, Artūras Gudaitis, Renaldas Seibutis, Eurelijus Žukauskas, Giedrius Gustas, Darius Songaila bei jo sūnūs Titas ir Darjušas.

Būtent Darjušo komanda šeštadienio vakarą šventė pergalę rezultatu 112:92. O naudingiausiu žaidėju tapo Tomas Delininkaitis.

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.

„Tai – ne tik galimybė dar kartą kartu sužaisti ir pasitikrinti savo jėgas, bet ir proga susimatyti, pabendrauti. Tai susibūrimas ne tik dėl krepšinio – galėsime padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie mūsų kelio. Negalima pamiršti tų, su kuriais leidome laiką, kurie mus mokė ir iš kurių mokėmės patys. Tad į renginį pakvietėme visus – nuo trenerių iki masažuotojų“, – prieš mačą sakė Darjušas.

Tiesa, be jau žinomų ir daug pasiekusių krepšininkų, kartu su broliais kiekvienoje komandoje žaidė ir jų vaikai. Anot Kšištofo, savo sūnums jis yra iškėlęs sąlygą – iki 17 metų sportuoti. Tačiau niekuomet neliepė rinktis krepšinio – tą jie pasirinko patys. Ir nors širdies gilumoje jam dėl tokio jų sprendimo yra gera, kartu jis sako suprantantis, kad krepšinis – ir malonumas, ir labai sunkus darbas, reikalaujantis tvirto fizinio ir psichologinio pasirengimo.

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.

„Tai – šeimyninis renginys, tad jaudinamės visi. Tiesa, vaikai, matyt, labiau, nes dar niekuomet nėra to patyrę, žaidę prieš tokius žaidėjus, stebint tokiai didelei miniai. Daugelį žaidėjų jie matė tik iš vaizdo įrašų, todėl jiems ši galimybė vis dar atrodo neįtikėtina. Jie tikrai nesitikėjo, kad įtrauksime juos į šio renginio žaidėjų sąrašus“, – šypsosi Darjušas.

Krepšinio legendų rungtynes žiūrėjo ir brolių žmonos Tatjana ir Edita. Vyrų apdovanotos rožių puokštėmis jos skolingos neliko. T.Lavrinovič sportinius batelius ant vinies pakabinusiam Kšištofui įteikė namų šlepetes.

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Lavrinovičiai neslepė – jaudulį prieš šeštadienio renginį jautė visą savaitę, o profesionaliam krepšiniui tarti „sudie“ – ne taip paprasta.

„Be abejo, širdį dar suskausta, tačiau mes suprantame, kad taip atsitinka visiems ir tai yra labai normalu – dabar mūsų laukia kitas etapas. Laikas prabėgo labai greitai – atrodo, kad ką tik savo karjerą pradėjome, o dabar jau reikia ją baigti. Bet nejaučiame depresijos – abu su broliu esame aktyvūs, ir toliau norime būti arti krepšinio“, – mintimis dalijosi Kšištofas.

Abu broliai vieningai sutarė, kad krepšinis jų širdyse visuomet užėmė labai didelę vietą. Jis ne tik leido patirti visas svarbiausias gyvenimo emocijas, bet ir atnešė didžiausias pamokas. Tiesa, prieš kitus krepšininkus, broliai visuomet turėjo vieną pranašumą – nuo pat mažens koja kojon šioje kelionėje jie dalyvavo kartu.

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.

„Manau, kad viena iš priežasčių, dėl ko mus lydėjo sėkmė, yra mūsų brolystė. Mes visą laiką jautėme vienas kito palaikymą. Jaunystėje buvome konkurentai gerąja prasme – tai skatino dirbti, siekti savo tikslų. O vyresniame amžiuje išliko tik nuolatinis, broliškas palaikymas“, – sakė Kšištofas.

O įsimintiniausiomis savo karjeros akimirkomis jiedu neabejotinai vadino tą laiką, kurį praleido su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine – visa tai nostalgiją kelia iki šiol. „Net jei ir nelaimėdavome ar neatsiveždavome medalių, mus grįžtančius visuomet pasitikdavo minios, kurios mumis tikėdavo. Žmonės visuomet žinojo, kad mes visą savo širdį palikome aikštelėje. Tokių akimirkų, kai visa tauta mumis didžiuodavosi, pamiršti neįmanoma“, – atviravo Darjušas.

Puikią nuotaiką viso renginio metu palaikė krepšinio komentatorius Karolis Tiškevičus ir muzikiniai, visuomet nuo kėdžių pakeliantys atlikėjo Vido Bareikio pasirodymai. Renginį vainikavo išskirtinė galimybė visiems norintiems nusifotografuoti su savo mylimiausiais krepšininkais. Dalis už bilietus surinktų lėšų bus paskirta kilniam tikslui – padėti nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems vaikams.

Fotogalerija:

Brolių Lavrinovičių krepšinio karjeros finalo rungtynės (103 nuotr.)
+97

Dar prieš renginį Lavrinovičiai juokavo, kad žaisti krepšinį jiems sekasi kur kas geriau nei dainuoti, tačiau karjeros pabaigos proga jie ryžosi atsidėkoti originaliu, jiems neįprastu būdu. Broliai perdainavo vieną populiariausių Lietuvos hitų „Ačiū tau“ ir muzikoje, visai kaip ir krepšinyje, atidavė visą savo širdį.

Tuo įsitikinti galite čia:

Pastarąjį sezoną Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai niekur profesionaliai nebežaidė, bet ilgai netvirtino žinių apie finišą, nes buvo suplanavę atsisveikinimo rungtynes.

Praėjusį sezoną broliai žaidė Šakių „Vyčio“ gretose NKL pirmenybėse, o anksčiau yra atstovavę elitiniams klubams. D.Lavrinovičius žaidė Kauno „Žalgiryje“, Madrido „Real“, Maskvos CSKA, Stambulo „Fenerbahče“, o su Lietuvos rinktine Europos pirmenybėse  iškovojo sidabro ir bronzos medalius.

K.Lavrinovičius priklausė Sienos „Montepaschi“, „Žalgiryje“, „Valencia“, Vilniaus „Ryte“, o su Lietuvos rinktine iškovojo visų trijų spalvų Europos pirmenybių medalius.