Griausminga Lavrinovičių karjeros pabaiga: finalas – su žvaigždėmis ir abiejų žmonų bučiniais

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Aukščiausiais pasaulio dvyniais tituluojami Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai paskelbė baigiantys profesionalią krepšininkų karjerą. Per dvidešimt karjeros metų jie tapo neatskiriami ne tik nuo Lietuvos krepšinio, bet ir nuo pramogų pasaulio, todėl šeštadienį kolegas ir bičiulius pakvietė į išskirtines rungtynes „Broliai. Karjeros finalas“, kurių metu visiems juos palaikiusiems ištarė „ačiū“.

„Mielas krepšini, atėjo laikas mums sušokti paskutinį šokį“ – po daugiau nei dvidešimt metų trukusios krepšinio karjeros sakė dvyniai krepšininkai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.

Broliai neslepia – per šiuos įspūdingus, krepšinio kupinus metus, jie sutiko daugybę puikių žmonių, ženkliai prisidėjusių prie jų sėkmės. Ne ką mažiau jie dėkingi ir sirgaliams, kurie palaikė ir tada, kai sekdavosi, ir tada, kai iki pergalės kiek pritrūkdavo.

Karjeros pabaigą jie pažymėjo ypatingai – šeštadienį Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje surengė unikalias ir staigmenų kupinas atsisveikinimo rungtynes. Jie paskutinį kartą profesionaliai išbėgo į aikštelę ir susirungė tarpusavyje, subūrę dvi įspūdingas priešininkų komandas.

„Viską darėme dėl žmonių, dėl žiūrovų. Jie mus palaikė, o tai yra priežastis, kodėl mes negalėjome jų nuvilti. Norėjome kovoti iki pergalės – kad žiūrovai pamatytų ne pasenusius krepšininkus, o tokius, kurie dar gali kažką parodyti“, – šypsojosi krepšininkai.

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Nors kiekviena pabaiga turi liūdesio natų, šią dieną Lavrinovičiai nusprendė paversti Lietuvos krepšinio aistruolių švente. Sprendimas karjerą užbaigti taip sentimentaliai kilo iš stipraus brolių noro supažindinti jaunimą su tais, kurie kadaise vedė Lietuvos rinktinę į dabar jau istorinėmis tapusias pergales.

Žinoma, ši draugiška kova skirta ir ilgamečiams sirgaliams, kurie su nostalgija galėjo prisiminti kiek apdulkėjusias skanduotes ir drauge pasidžiaugti, kokį tvirtą krepšinio istorijos pamatą visi šie vyrukai paruošė ateities kartoms.

Brolių Lavrinovičiai į savo komandas pakvietė išsiilgtus legendinius žaidėjus ir profesionaliai tebežaidžiančias krepšinio pažibas. Jas į priekį vedė du labiausiai tituluoti Lietuvos treneriai – Antanas Sireika ir Jonas Kazlauskas.

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Kšištofas kovai subūrė Arvydą Macijauską, Donatą Motiejūną, Mantą Kalnietį, Mindaugą Lukauską, Simą Jasaitį, Robertą Javtoką, Liną Kleizą, Dainių Šalengą, Mindaugą Žukauską, Paulių Jankūną, Donatą Slaniną ir savo sūnus Dominyką bei Danielių.

Darjušo pajėgas sudarė Jonas Valančiūnas, Saulius Štombergas, Tomas Delininkaitis, Mindaugas Kuzminskas, Ramūnas Šiškauskas, Artūras Gudaitis, Renaldas Seibutis, Eurelijus Žukauskas, Giedrius Gustas, Darius Songaila bei jo sūnūs Titas ir Darjušas.

Būtent Darjušo komanda šeštadienio vakarą šventė pergalę rezultatu 112:92. O naudingiausiu žaidėju tapo Tomas Delininkaitis.

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.

„Tai – ne tik galimybė dar kartą kartu sužaisti ir pasitikrinti savo jėgas, bet ir proga susimatyti, pabendrauti. Tai susibūrimas ne tik dėl krepšinio – galėsime padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie mūsų kelio. Negalima pamiršti tų, su kuriais leidome laiką, kurie mus mokė ir iš kurių mokėmės patys. Tad į renginį pakvietėme visus – nuo trenerių iki masažuotojų“, – prieš mačą sakė Darjušas.

Tiesa, be jau žinomų ir daug pasiekusių krepšininkų, kartu su broliais kiekvienoje komandoje žaidė ir jų vaikai. Anot Kšištofo, savo sūnums jis yra iškėlęs sąlygą – iki 17 metų sportuoti. Tačiau niekuomet neliepė rinktis krepšinio – tą jie pasirinko patys. Ir nors širdies gilumoje jam dėl tokio jų sprendimo yra gera, kartu jis sako suprantantis, kad krepšinis – ir malonumas, ir labai sunkus darbas, reikalaujantis tvirto fizinio ir psichologinio pasirengimo.

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.

„Tai – šeimyninis renginys, tad jaudinamės visi. Tiesa, vaikai, matyt, labiau, nes dar niekuomet nėra to patyrę, žaidę prieš tokius žaidėjus, stebint tokiai didelei miniai. Daugelį žaidėjų jie matė tik iš vaizdo įrašų, todėl jiems ši galimybė vis dar atrodo neįtikėtina. Jie tikrai nesitikėjo, kad įtrauksime juos į šio renginio žaidėjų sąrašus“, – šypsosi Darjušas.

Krepšinio legendų rungtynes žiūrėjo ir brolių žmonos Tatjana ir Edita. Vyrų apdovanotos rožių puokštėmis jos skolingos neliko. T.Lavrinovič sportinius batelius ant vinies pakabinusiam Kšištofui įteikė namų šlepetes.

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Lavrinovičiai neslepė – jaudulį prieš šeštadienio renginį jautė visą savaitę, o profesionaliam krepšiniui tarti „sudie“ – ne taip paprasta.

„Be abejo, širdį dar suskausta, tačiau mes suprantame, kad taip atsitinka visiems ir tai yra labai normalu – dabar mūsų laukia kitas etapas. Laikas prabėgo labai greitai – atrodo, kad ką tik savo karjerą pradėjome, o dabar jau reikia ją baigti. Bet nejaučiame depresijos – abu su broliu esame aktyvūs, ir toliau norime būti arti krepšinio“, – mintimis dalijosi Kšištofas.

Abu broliai vieningai sutarė, kad krepšinis jų širdyse visuomet užėmė labai didelę vietą. Jis ne tik leido patirti visas svarbiausias gyvenimo emocijas, bet ir atnešė didžiausias pamokas. Tiesa, prieš kitus krepšininkus, broliai visuomet turėjo vieną pranašumą – nuo pat mažens koja kojon šioje kelionėje jie dalyvavo kartu.

Brolių Lavrinovičių karjeros finalo rungtynės / Žygimanto Gedvilos nuotr.

„Manau, kad viena iš priežasčių, dėl ko mus lydėjo sėkmė, yra mūsų brolystė. Mes visą laiką jautėme vienas kito palaikymą. Jaunystėje buvome konkurentai gerąja prasme – tai skatino dirbti, siekti savo tikslų. O vyresniame amžiuje išliko tik nuolatinis, broliškas palaikymas“, – sakė Kšištofas.

O įsimintiniausiomis savo karjeros akimirkomis jiedu neabejotinai vadino tą laiką, kurį praleido su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine – visa tai nostalgiją kelia iki šiol. „Net jei ir nelaimėdavome ar neatsiveždavome medalių, mus grįžtančius visuomet pasitikdavo minios, kurios mumis tikėdavo. Žmonės visuomet žinojo, kad mes visą savo širdį palikome aikštelėje. Tokių akimirkų, kai visa tauta mumis didžiuodavosi, pamiršti neįmanoma“, – atviravo Darjušas.

Puikią nuotaiką viso renginio metu palaikė krepšinio komentatorius Karolis Tiškevičus ir muzikiniai, visuomet nuo kėdžių pakeliantys atlikėjo Vido Bareikio pasirodymai. Renginį vainikavo išskirtinė galimybė visiems norintiems nusifotografuoti su savo mylimiausiais krepšininkais. Dalis už bilietus surinktų lėšų bus paskirta kilniam tikslui – padėti nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems vaikams.

Fotogalerija:

Brolių Lavrinovičių krepšinio karjeros finalo rungtynės
+100

Dar prieš renginį Lavrinovičiai juokavo, kad žaisti krepšinį jiems sekasi kur kas geriau nei dainuoti, tačiau karjeros pabaigos proga jie ryžosi atsidėkoti originaliu, jiems neįprastu būdu. Broliai perdainavo vieną populiariausių Lietuvos hitų „Ačiū tau“ ir muzikoje, visai kaip ir krepšinyje, atidavė visą savo širdį.

Tuo įsitikinti galite čia:

Pastarąjį sezoną Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai niekur profesionaliai nebežaidė, bet ilgai netvirtino žinių apie finišą, nes buvo suplanavę atsisveikinimo rungtynes.

Praėjusį sezoną broliai žaidė Šakių „Vyčio“ gretose NKL pirmenybėse, o anksčiau yra atstovavę elitiniams klubams. D.Lavrinovičius žaidė Kauno „Žalgiryje“, Madrido „Real“, Maskvos CSKA, Stambulo „Fenerbahče“, o su Lietuvos rinktine Europos pirmenybėse  iškovojo sidabro ir bronzos medalius.

K.Lavrinovičius priklausė Sienos „Montepaschi“, „Žalgiryje“, „Valencia“, Vilniaus „Ryte“, o su Lietuvos rinktine iškovojo visų trijų spalvų Europos pirmenybių medalius.

Skaitykite daugiau

content
Gyvenimo būdas

Susituokė krepšininkas T.Rinkūnas ir D.Vaiginytė: po vestuvių paisys prosenelės patarimo

content
Gyvenimo būdas

Liepa Norkevičienė: „Greičiausiai daro išvadas tie, kurie apie mane nieko nežino“

content
Aktualu

Žygimantas Sabonis Palangoje vedė mylimąją Simoną Zinčenko

content
Aktualu

Pasauliui pristatytas naujas princo Williamo ir K.Middleton portretas: tokio pora dar neturėjo

content
Gyvenimo būdas

Anžela Adamovič 35-metį sutiko Paryžiuje: „Tokios atostogos mums su Žygimantu – pirmos“

content
Gyvenimo būdas

Erika ir Merūnas Vitulskiai: „Norime vaikus saugoti nuo neigiamų dalykų, kuriuos patys patyrėme“

content
Aktualu

Graikijoje krepšininkas Lukas Lekavičius vedė mylimąją Meliną: svarbiausia dalyvė – dukrelė Darija

content
Gyvenimo būdas

Vilniuje ištekėjo „X Faktoriaus“ nugalėtoja Milda Martinkėnaitė: meilę prisiekė atlikėjui Mantvydui Čiupliui

content
Gyvenimo būdas

R.Wilson ir mylimosios santykiai – rimti: supažindino su mama ir svarsto apie santuoką

content
Muzika

„Imagine Dragons“ pristato kinematografinį vaizdo klipą „Sharks“: kūrinį skyrė mylimam miestui

content
Aktualu

Aktorius Regimantas Adomaitis palaidotas Menininkų kalnelyje: amžinojo poilsio atgulė greta žmonos

content
Aktualu

Atsisveikinimas su netikėtai mirusia Irena Maroziene: bičiuliai rinkosi į „Stiklių“ kiemelį Vilniuje

content
„Eurovizija“

EBU sureagavo į Ukrainos pasipiktinimą: paaiškino, kodėl jai neleidžia kitąmet rengti „Eurovizijos“

content
Aktualu

Prancūzijos Rivjeroje susituokė šokėja E.Andreikaitė: amžiną meilę prisiekė verslininkui E.Barauskui

content
Muzika

Britų muzikos žvaigždė Tomas Odellas pirmąkart surengė koncertą Trakų pilyje

content
Muzika

Donato Montvydo premjera: vasariškas hitas „Bėgam“ ir išskirtinis vaizdo klipas

content
Aktualu

Atlikėjas Gamka – vienišas: po skyrybų su buvusia mergina Akvile parašė dainą

content
Aktualu

Skiriasi 91-erių žiniasklaidos magnatas R.Murdochas ir modelis J.Hall

content
Muzika

„Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ premjera – piligriminis vaizdo klipas: akylesni pastebės svarbų akcentą

content
Aktualu

Mirė garsios Rusijos grupės „Laskovyj maj“ vokalistas Jurijus Šatunovas: dainininkui buvo 48-eri

content
Muzika

R.Ščiogolevaitė, V.Genytė ir A.Pilvelytė pristato dainą „Vilty“: prabilo apie trijulės draugystę

content
Aktualu

Žinomus žmones aplankė „Penktos kojos“ gyvūnai: Nainiai priglaudė Bruno

content
Aktualu

Liepa Norkevičienė: „Sunkiausia, kai esi vieniša“

content
Aktualu

Gabrielė Vilkickytė – apie ligą, kuri pakeitė požiūrį į gyvenimą: „Be jos aš būčiau kitas žmogus“

content
Aktualu

Kojos lūžį Kyjive patyrusi Ruslana neatvyko į koncertą Amsterdame: pasiuntė svarbią žinią

content
Aktualu

Lietuva atsisveikina su teatro ir kino grandu Regimantu Adomaičiu: prie urnos – ypatinga nuotrauka

content
Aktualu

Amsterdame koncertavusi Verka Serdiučka pakeitė savo hito žodžius: suskambo „Russia Goodbye“

content
Muzika

Eros Ramazzotti pristato naują dainą: kūrinys – iš rugsėjį pasirodysiančio albumo

content
Aktualu

Karą smerkiantiems A.Pugačiovai ir M.Galkinui – dar vienas Rusijos kirtis: žada konfiskuoti jų pilį

content
Stilius

Saugirdas Vaitulionis: „Be akinių nebegaliu“

content
Gyvenimo būdas

Į madingiausią vasaros vakarėlį Vilniuje rinkosi ryškiausi veidai: stilingai atšventė gimtadienį

content
Kultūra

Antrasis MO muziejaus žurnalo „MOgazino“ numeris: kas kuria miestus?

content
Muzika

I.Jankauskaitė pristato muzikinį klipą: įsiamžino jaunavedžių poros, finale – Ingos staigmena

content
Aktualu

Irenos Marozienės dukra paskelbė, kur ir kada vyks atsisveikinimas su netikėtai mirusia verslininke

content
Aktualu

Asta Valentaitė – apie paskutinį pokalbį su Irena Maroziene ir susitikimą, kuris nebeįvyks

content
Aktualu

Aktoriaus R.Adomaičio šeimos laiškas: „Regimanto gyvenimas buvo kupinas aistros“

content
Muzika

„Brainstorm“ gros Vilniuje: „Gyventi be gyvų koncertų – tai kaip kąsti sumuštinį per celofaną“

content
Muzika

Atlikėjas Gebrasy pristato naują vasarišką dainą „Šalia“: turi svarbų kvietimą

content
Muzika

Neišbaidė net lietus: sostinėje savo debiutinį albumą pristatė sparčiai populiarėjantis Gamka

content
Aktualu

Vilniuje – filmo „Kartą kaime“ premjera: garsūs aktoriai, raudonas kilimas ir 1949-ųjų „pikapas“

content
Aktualu

Andriaus Užkalnio jaunesnioji dukra Milda baigė mokyklą: „Aš tavimi didžiuojuosi“

content
Kultūra

Knygą „Atatrankos“ pristatanti N.Oželytė: „Noriu padėti kitiems, kaip kažkada pati sulaukiau pagalbos“

content
Aktualu

Dainininkė Daiva Starinskaitė tapo mama: su sužadėtiniu Chrisu susilaukė pirmagimio

content
Kultūra

Pokalbiai apie Joną Meką MO muziejuje kviečia prisiminti ir naujai atrasti išskirtinį kūrėją

content
Gyvenimo būdas

Princas Williamas švenčia 40-metį: karališkoji šeima dalijasi nematytais kadrais ir įdomiais faktais

content
Aktualu

Rimantė Kulvinskytė laukiasi antros atžalos: žinią pranešė kūrybiškai

content
Aktualu

Ingrida Martinkėnaitė pardavė būstą Palangoje: pasidairius svetur – įsigijo namus Gran Kanarijoje

content
Gyvenimo būdas

Susituokė Jehovos šeimoje augusi D.Rudžinskaitė ir T.Ivanauskas: vestuvės – be tėvų, bet su humoru

content
Muzika

Dainotas Varnas pristato naują kūrinį: daina „Disco“ – bandymas atrasti savo naują muzikos stilių

content
Aktualu

Šventė prie Baltojo tilto – tinklinio mylėtojai surengė nepamirštamą fiestą