Gražus akibrokštas Indrės Stonkuvienės renginyje: atkreipė dėmesį į mamas, auginančias kitokius vaikus

Indrė Stonkuvienė su vakaro heroje Rūta / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-12 12:58
Vos 26-erių Rūta, auginanti 2,7 metų sutrikusio vystymosi sūnelį, gyvena visiškai kitokį gyvenimą, nei bet kuri kita jauna mama. „Tačiau apie tokias mamas visuomenėje kalbėti yra nemalonu ir net gėda”, – kalbėjo televizijos laidų vedėja Indrė Stonkuvienė Kaune vykusio #MoterųPasaulyje iniciatyvos renginio metu.

Kiekvienas iniciatyvos renginys turi heroję – moterį, kuriai po sunkių išgyvenimų skiriama parama, padedanti atsistoti ant kojų ar susirasti mėgiamą veiklą. Viena iš savaitgalį praūžusio renginio herojų tapo būtent 2,7 metų sutrikusio vystymosi sūnaus Eriko mama Rūta.

Rūtos sūnus serga diskineziniu cerebriniu paralyžiumi, epilepsija, turi specifinių mišrių raidos sutrikimų. Negana to, berniukas gali būti maitinamas tik vamzdelio pagalba, o speciali tracheostoma padeda jam kvėpuoti. „Dėl šių priežasčių mažyliui reikia nuolatinės priežiūros ir rūpesčio. Bet kas pasirūpins jo mama bei jos emocine būkle? Visi linkę gailėti vaiko, bet dažnas pamiršta bendrą šeimos gerovę”, – sakė I. Stonkuvienė.

Indrė Stonkuvienė su vakaro heroje Rūta / Organizatorių nuotr.
Indrė Stonkuvienė su vakaro heroje Rūta / Organizatorių nuotr.

Į renginį atvykusi Rūta sunkiai tvardė emocijas, kuomet I. Stonkuvienė kreipėsi į publiką, prašydama pakviesti ją ant scenos. „Negaliu patikėti, kad tai vyksta. Pradžioje, kai gimė Erikas, jaučiau, kad gatvėje visi į jį spokso ir savotiškai teisia. Dabar suprantu, kad ne tai yra esmė. Svarbiausia mano vaiko kiekvienos dienos mažos pergalės – šypsena, juokas, savarankiškai laikoma galva, įkvėpimas”, – pasakojo ant scenos užlipusi herojė.

Anot jos, moteriškų susibūrimų Lietuvoje labai trūksta. Dažna mama niekaip neranda laiko ištrūkti iš namų, kad ir kaip tai svarbu būtų: „Per beveik trejus metus šiandieną pirmą kartą išėjau iš namų susitikti su draugėmis ir praleisti vakarą kompanijoje. To visoms moterims labai reikia”.

Indrė Stonkuvienė su vakaro heroje Rūta / Organizatorių nuotr.
Indrė Stonkuvienė su vakaro heroje Rūta / Organizatorių nuotr.

Paklausta, kaip galėtume padėti jai pačiai, o ne vaikučiui, Rūta buvo sutrikusi, bet galiausiai prasitarė, kad labai norėtų išmokti makiažo gudrybių. „Su džiaugsmu šiai herojei dovanojame makiažo kursus studijoje „Grožio stotelė” ir nuoširdžiai tikimės, kad taip Rūta ne tik prasiblaškys, bet ir įgys naujų sugebėjimų. Taip pat dėkojame mūsų draugams Gentle Day, Newcrush ir L’Occitane už pagalbą siekiant įgyvendinti mūsų herojės svajonę”, – sakė I. Stonkuvienė.

Naujausi straipsniai