Gražios, nes panašios į mus?

Gilda Ambrosio ir Giorgia Tordini / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-30 08:48
Nors daugelis moterų nėra patenkintos savo išvaizda ir gali ilgokai kalbėti apie savo trūkumus, tačiau paprašytos įvardyti savo grožio idealą, daugeliu atveju rinksis tą aktorę ar manekenę, kuri panašiausia į jas.

Tai nėra atsitiktinumas, bet vienas iš senų evoliucijos dėsnių: panašūs žmonės paprastai būna susieti artimesniais ar tolimesniais giminystės ryšiais.

Todėl senais, priešistoriniais laikais, natūralu, kad sutikę į savo tėvus, pusbrolius ar kitus giminaičius panašų žmogų pirmykščiai medžiokliai nepajusdavo didelio priešiškumo. Panašus, vadinasi, savas. Nors galbūt teks dalytis laimikiu, tačiau ir pagalbos galima tikėtis. Jei sutiktasis gerokai skiriasi – ženklas, kad galbūt netoliese esama ir daugiau svetimųjų. O tai jau nieko gera nežada – dėl laimikio teks pakovoti.

Panašūs veido bruožai byloja apie genetinį artimumą, skirtingi – tolimumą.

Moterys priešiškumą irgi dažniau jaučia kitokioms. Panašūs veido bruožai byloja apie genetinį artimumą, skirtingi – tolimumą. Neatsitiktinai anekdotus apie blondines dažniau pasakoja tamsiaplaukės, o raudonplaukės iškart pajunta tarpusavio simpatiją ir solidarumą: galbūt jas sujungia mokykloje patirti prasivardžiavimai, o gal jausmas, kad jų yra mažuma ir todėl jos kiek ypatingos?

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Stipresnė konkurencija ir priešiškumas juntami irgi toms, kurios nuo mūsų gerokai skiriasi. Juk jos turi kitus išvaizdos privalumus! O tai reiškia, kad dėl vyrų dėmesio kunkuruoti su jomis nebus labai lengva. Jei panašias į save galime nurungti iškalba, manieromis, tai pasirodyti patrauklesnei šalia aukštesnės, smulkesnės, turinčios ilgesnes kojas, vešlesnius plaukus ar didesnę krūtinę nėra taip paprasta.

Būtent tokius pasąmoninius signalus mums siunčia mūsų prigimtis.

Žinoma, tikrame gyvenime nesusimąstoma apie tokius dalykus. Ypač jei antroji pusė jau senai yra šalia. Šiuolaikiniai žmonės stengiasi vadovautis protu, bet ne instinktais.

Tačiau pasąmoniniai signalai įsijungia nepriklausomai nuo mūsų socialinės padėties ir auklėjimo. Būtent todėl ir pajuntame antipatiją, kurios racionaliai paaiškinti negalime. „Nepatinka ji man, ir tiek“, – juk kiekviena esame tai patyrusios.

Tiesa, lengvą priešiškumą jaučiame ir toms, kurios yra labai panašios į mus. Būtent todėl vakarėlyje sutikusios kitą moterį, dėvinčią tokią pat suknelę ar avinčią tokius pat batelius, suirztame. Juk ji pasikėsino į mūsų savastį ir išskirtinumą.

Tada įsijungia proto balsas, suprantame, jog ir ji jaučia tą patį. Todėl surandame kokią nors išeitį – persirengiame, paliekame šventę ar tiesiog pasijuokiame iš situacijos linksmai pozuodamos kartu.

Netikite? Pasigrožėkite visuotinai gražiomis pripažintomis Lietuvos ir užsienio moterimis. Kurios jums labiausiai patinka? Ar jos panašios į jus?

Elaima.lt

Naujausi straipsniai