Gražios ir vienišos moters dilema: kalti vyrai ar ji pati?

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-22 19:00
Grožis labai subjektyvus dalykas, tačiau daugelis vis tiek linkę sutarti, kad tam tikros išvaizdos ypatybės moterį gali paversti gražuole.

Pavyzdžiui, psichologai sako, kad putlios lūpos, didelės akys, sveika oda, figūros simetriškumas gali būti tais bruožais, kurie vadintini grožio standartais. 

Tačiau kiek grožis turi įtakos asmeninei laimei? Tipiška situacija: graži, protinga, išsilavinusi, dirba puikų darbą, tačiau antrosios pusės niekaip neranda. Pernelyg dideli reikalavimai? O gal gąsdinantis grožis, t. y., kai bijai net prieiti prie tobulai atrodančios moters?  

Daugelis mano, kad su gražioms moterims lengva susipažinti ir palaikyti santykius, tačiau taip tikrai būna ne visada. Kartais grožis tampa pagrindiniu kliuviniu, kad ir kaip tai paradoksaliai skambėtų. Grožis gali būti iššaukiantis, traukiantis akį, toks, kuriam neįmanoma atsispirti. Primityvus požiūris į jį dažniausiai baigiasi nuomone, kad gražios moters geis visi vyrai, todėl ji negali būti ištikima, o jos antrajai pusei nuolatos teks kovoti su gerbėju būriais.

Psichologai pastebi, kad dalis vyrų vengia pažindintis su savimi pasitikinčiomis moterimis net tada, kai pati dama rodo dėmesį. Kodėl šalia patrauklios moters vyrai sutrinka ir, atrodo, nežino ką pasakyti? Kodėl dailios damos turi problemų, kurdamos santykius?

Perspektyva iš vyriškosios pusės 

1. Vyriškio savivertė

Jeigu vyras pasitiki savimi, jo niekas nesustabdys užkariaujant damą. Ir grožį jis vertins kaip privalumą, nors ir ne esminį, o ne trūkumą. Psichologai sako, kad pirmiausia dėmesys visada krypsta į išvaizdą, o vėliau nuomonę apie žmogų koreguoja jo būdo bruožai, charakteris bei kitos ypatybės, pavyzdžiui, mokėjimas bendrauti.

Visai kita situacija su vyrais, kurių savivertė šlubuoja, jie jau yra patyrę nesėkmingų santykių, buvo atstumti dailių moterų ir priklijavo joms etiketę, kad šios yra pasipūtusios neišmanėlės. Tai tik dar labiau sustiprina baimę būti atstumtiems ar apie save manyti kaip visiškai nevertą dėmesio.

 

2. Nemokėjimas bendrauti, komunikabilumo stoka

Net ir labai savimi pasitikintys, išmintingi, daug pasiekę žmonės gali pritrūkti socialinių įgūdžių ir nemokėti bendrauti, nežinoti, kaip sudominti priešingos lyties atstovę, kaip pasakyti komplimentą, sužavėti.

Kartais vyras bijo įžeisti, pasakyti ką nors kvailo ir taip būti nesuprastas bei atstumtas. O šiuo atveju moters grožis gali dar paaštrinti situaciją, kadangi vyrai jas dažnai „sudievina“ ir laiko ledo karalienėmis, kurioms sunku įtikti.

Taip pat skaitykite: Noriu tobulėti: 15 sėkmės lydimos moters įpročių

3. Klaidingi stereotipai

  • Jeigu moteris daili, vadinasi turi visą būrį vyrų, yra kaprizinga, nepastovi, reikli. Susidaroma nuomonė, jog reikės „daug dirbti“, kad tokia moteris būtų patenkinta, pildyti jos įnorius ir dar susidoroti su pavydu. Tai juk ne santykiai, o tikra kančia!
  • Į gražias moteris nuolat kas nors žvilgčios, nebus ramybės – net matydami, kad moteris turi antrą pusę, prie jos vis tiek it musės lips kiti priešingos lyties atstovai. Kas gali atlaikyti tokį įtampą sukeliantį bendravimą?
  • Gražias moteris reikia išlaikyti ir pildyti visus jų finansinius įnorius. Pirkti brangias dovanas, gėles, drabužius... Jeigu tam neturi pinigų, tu, neva, netinkamas, iškrenti iš tam tikros lygos.
  • Ryškūs jausmai, aistra ir geismas išvargina, todėl dailios moterys dažniau užmezga trumpalaikius romanus, mat vyras tokioje nuolatinėje įtampoje pervargsta ir nori tik ramybės – ar su gražia moterimi gali būti ramu? Nežinia...

Štai tik keletas stereotipų ir mitų, kuriais apipinti vyro ir moterų santykiai, dažnai kylantys net ne iš savo patirties, o remiantis nuogirdomis ar nebūtais „faktais“. 

Perspektyva iš moteriškosios pusės

1. Moteriškos klaidos

Labai dažnai gražūs žmonės patraukia akis be jokių pastangų – į juos malonu žiūrėti, stebėti, būti šalia. Iš pradžių, bendravimo pradžioje gražiai moteriai dažnai nereikia pasitelkti jokių triukų, kad ji sužavėtų aplinkinius. Tačiau ilgalaikiuose santykiuose kai kurios gražuolės pralaimi vien dėl to, kad mano viską galinčios gauti be pastangų ir nesistengiančios sudominti vyro kažkuo daugiau nei tik savo grožiu.

Grožis ne tik laikinas, jis dar ir įdomus tik ribotą laiką, vadinasi, vėliau teks žaisti pagal kitokias  taisykles, o tai reiškia kurti kokybiškus santykius reikia atsakingai ir išmintingai. Klapsėjimas blakstienomis ir pūstų lūpyčių demonstravimas tikrai nežavi, o veikiau atstumia. 

 

2. Moteris vyro akimis

Kai moterys žvelgia į savo drauges, jos klausia ir savęs, ir jų – kodėl tu tokia nuostabi, graži, protinga ir dar gera šeimininkė niekaip neatrandi antros pusės (geriausia šį klausimą garsiai užduoti tik sau, o ne draugei). Tačiau mes, moterys, į moteris žvelgiame vienaip, iš estetinės pusės, o vyrai visai kitaip – didelį vaidmenį atlieka ir toks dalykas kaip cheminė reakcija tarp dviejų žmonių – trauka.

Seksualumas ir grožis – tai du skirtingi dalykai, galintys papildyti vienas kitą. Trauka dažniausiai yra tai, ką mes vadiname asmenybės žavesiu, humoro jausmas, mokėjimas bendrauti, moters manieros, kvapas, balsas, judesiai, išmintis.

Seksualinis potraukis labai svarbus moters ir vyro santykiuose ir neverta apie tai galvoti kaip apie vulgarų, netinkamą dalyką ar būtinai susieti su seksu. Patrauklumas, trauka gimsta tiesiog bendraujant, užsiimant bendra veikla ir vėliau vaidina svarbų vaidmenį poroje. Moterys gali savo gražią ir vienišą draugę matyti vienokią, tačiau vyrams ji bus visai nepatraukli. 

3. Moters šaltumas

Kai kurios gražios moterys gali būti šaltos – jos šviečia, tačiau visai nešildo, netraukia. Juk bendraujant su bet kokiu žmogumi, neatsižvelgiant į jo lytį, mes visada linkę pajausti simpatiją tam, kuris spinduliuoja šiltumu ir komunikabilumu. Grožis dažnai praranda savo esmę, kai yra šaltas, piktas, manieringas, arogantiškas.

Todėl norėdamos atrasti savo antrąją pusę, moterys turėtų susitelkti ne į tai, kodėl jos tokios gražios ir nuostabios nepatinka vyrui ar neatranda partnerio, o visų pirma susikurti sau kokybišką ir laimingą gyvenimą, investuoti į savo vidų, asmenybę, išmintį, patirtį, t. y. visapusiškai šviesti save. Būtent žinios ir gebėjimas bendrauti, palaikyti darną su savimi ir aplinka labiausiai traukia aplinkinius.

Naujausi straipsniai