Gražinimosi kodai pagal gyvenimo būdą

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Nuo jūsų gyvenimo būdo ir įpročių labai priklauso ir odos būklė, ir jos puoselėjimo ypatumai. Sakytume – jie turėtų lemti ir kvepalų „charakterį“. Taigi, kas jūs: vakarėlių liūtė? sporto klubo fanatikė? virtualaus pasaulio senbuvė?..

Kodas „Laaabai mėgstu saldumynus“

Moteris algo desertą / Vida Press nuotr.

Kai suvalgote cukraus ir kitų angliavandenių, kurie organizme labai greitai virsta gliukoze (baltų miltų gaminiai, saldūs vaisiai, produktai, turintys krakmolo), paskatinate vadinamąjį glikemijos procesą, kurį sveikatos ir grožio ekspertai kaltina dėl visokių blogų dalykų, taip pat ir ankstyvo odos senėjimo. Perteklinis cukrus atakuoja kolageno ir elastino skaidulas ir jas silpnina. 

Padės kosmetikos produktai, kuriuose yra kolageno ir elastino gaminimą stimuliuojančių ir glikemiją silpninančių ingredientų (mėlynių ekstrakto, karnozino, alfa lipoinės rūgšties...).   

TAIP PAT SKAITYKITE: „Laimos“ klubas: Kaip saugoti jaunystę: drastiškai ar švelniai?

Kodas „Esu baisiai užimta“

Moteris algo desertą / Vida Press nuotr.
Neatsiginate darbų, todėl nuolat stokojate laiko pasirūpinti oda? Dėmesio: jei elgiatės su ja atsainiai, t. y. nepašalinate per dieną ir naktį susikaupiančių nešvarumų, nepakankamai drėkinate, maitinate, nesaugote nuo išorės teršalų ir t. t., – pati ją sendinate. 

Padės modernios „išmaniosios“ priemonės, kurios pasižymi keleriopu poveikiu (odą drėkina, regeneruoja, lėtina jos senėjimą, saugo nuo žalingų aplinkos veiksnių...).

Kodas „Einu į darbą pėsčia arba važiuoju dviračiu“     

Moteris algo desertą / Vida Press nuotr.

Labai pagirtina, bet jei tai darote didmiestyje, ant odos nusėda visokių urbanistinių nešvarumų, be to, ją smaigsto ultravioletiniai spinduliai (primename, kad jie veikia ir tada, kai saulės nematyti). Per ilgesnį laiką šie veiksniai stipriai pakenkia odai. Rezultatas – jos sausumas, raukšlės, pigmentacija...

Padės dieniniai kremai su antioksidantais, kurie neutralizuoja laisvuosius radikalus (jiems formuotis užteršta miesto aplinka labai palanki), ir SPF faktoriumi.

Kodas „Daug laiko praleidžiu sausoje patalpoje“

Moteris algo desertą / Vida Press nuotr.

Tai gali būti šiuolaikinis darbo kabinetas, kuriame nuo ryto įjungti keli kompiuteriai, plieskia dienos šviesos lempos, žiemą kaista radiatoriai, vasarą pučia kondicionierius... Arba lėktuvo salonas, nes dėl darbo reikalų nuolat skraidote... Labai tikėtina, kad odai žiauriai trūksta drėgmės, tad raukšlėtas veidas – jūsų ateitis...

Padės produktai su hialurono rūgštimi, augalų vandeniu, taukmedžių sviestu, šventagaršvių ekstraktu, šlapalu ir kitais stipriais drėkikliais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Plaukų priežiūra: dažniausios klaidos ir kaip jų išvengti

Kodas „Negaliu gyventi be vakarėlių“

Moteris algo desertą / Vida Press nuotr.

Spėjame, kad juose vien vandeniu ir sultimis neapsiribojate. Vakarėlyje išgerto alkoholio poveikį oda jaučia dar ilgai. Jei veidas nuo jo greitai parausta, gali būti, kad ilgainiui įsitaisysite labai nemalonią odos ligą rožinę. Jei rūkote, oda darosi dulsva, pilka, sukuriate sąlygas formuotis raukšlėms (jų atsiranda, kai žmogus dažnai būna prisimerkęs nuo dūmų). Jei nuolat neišsimiegate, atimate iš odos galimybę regeneruoti – ji tai daro naktį.

Padės priemonės su antioksidantais (antai vitaminas C puikiai skaistina odą, stiprina kapiliarus), kaštonų, plukių ekstraktais. Specialūs naktiniai kremai greitina odos regeneraciją, o BB kremai dieną paslepia naktinių pramogų pėdsakus ir gerina odos būklę. 

Kodas „Stresas – mano nuolatinis palydovas“

Stresas silpnina ir sendina odą, o ryškūs jo požymiai – raukšlės, pilkumas, glebumas, paraudimas, sudirgimas, šerpetojimas... 

Kaip žinia, ilgai trunkanti įtampa paveikia visą organizmą ir oda – ne išimtis. Stresas ją silpnina ir sendina, o ryškūs jo požymiai – raukšlės, pilkumas, glebumas, paraudimas, sudirgimas, šerpetojimas... 

Padės tai, kas stiprina odą iš vidaus (maistas ir papildai, turintys nesočiųjų riebalų rūgščių omega 3, hialurono rūgšties) ir iš išorės (kremai su laktoferinu, ceramidais, omega 3, hialurono rūgštimis...), be to, ją ramina (vonia su eteriniu aliejumi).  

Kodas „Be išmaniojo telefono – kaip be rankų“

Moteris algo desertą / Vida Press nuotr.

Kas galėtų pagalvoti, kad išmanusis telefonas taip pat parūpina raukšlių? Bet, pasak dermatologų, nuolatinis dėmesio sutelkimas į mažą ekraną jų išties daugina. Turime galvoje raukšles kaktoje ir prie akių.

Padės odai putlumo suteikiančios, ją atpalaiduojančios, peptidų, retinolio turinčios priemonės. Paakių srities produktas – jūsų must have

Kodas „Pavasaris: laikas detoksikuotis!“

Moteris algo desertą / Vida Press nuotr.

Jei periodiškai valote organizmą dieta, labai gali būti, kad patiriate ir visus šio proceso „malonumus“, o tai – skaudanti galva, papilkėjusi oda, tamsūs ratilai paakiuose, spuogai, energijos trūkumas... Ar naudojate priemones, kurios palengvintų odos būklę tuo metu? 

Padės odą švelniai valantys, suragėjusias ląsteles šalinantys, deguonies jai parūpinantys produktai. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką daryti, kad užsidegimas lieknėti neišblėstų

Kodas „Sporto klubas – mano namai“ 

Moteris algo desertą / Vida Press nuotr.

Jei esate prisiekusi sporto klubo lankytoja, atsikratote toksinų natūraliai su prakaitu. Tačiau turėkite omeny, kad kai jis susimaišo su odos riebalais, susidaro savotiška plėvelė, kuri gali užkimšti poras.

Padės dušas iškart po intensyvios treniruotės ir drėkinamieji veido ir kūno produktai: prausikliai ir tokio pat poveikio kremai. 

Skaitykite daugiau