Gražiems plaukams: kaip pasidaryti sausą šampūną ir kuo naudinga šilkinė pagalvė?

Plaukų priežiūra / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-05-08 07:15
Pripažinkime: visos mes, moterys, mėgstame rūpintis savo plaukais, juk jie yra didžioji mūsų grožio dalis.

Mėgstame išbandyti naujas šukuosenas, eksperimentuojame su mums tinkančiomis ar kartais, deja, nelabai tinkančiomis plaukų spalvomis, o kur dar ilgi vakarai, kuriuos praleidžiame namuose, bandydamos pasigaminti natūralias kaukes plaukams...

Vis dėlto kiekviena tikrai žinome, ką reiškia nepaklusnūs, įsielektrinę ar apsunkę plaukai. Juos suvaldyti ir pasidaryti norimą šukuoseną tokiu atveju gali būti išties sunku. Išvengti šių problemų jums padės žemiau išvardyti tinklalapio beautyhigh.com patarimai.

Norite subtiliai pašviesinti plaukus vasarai, o grožio salonui pinigų neatliko? Į dubenėlį išpauskite citrinų sulčių, pamirkykite jose dantų šepetėlį ir sultis tepkite ant plaukų. Tuomet eikite į lauką ir pasėdėkite maždaug 45 minutes saulėje (žinoma, nepamirškite odos pasitepti apsauginiu kremu). Šią procedūrą kartokite keletą kartų, ir jau po dviejų savaičių jūsų plaukai taps pastebimai šviesesni.

Kad plaukai nesielektrintų, nusausinkite juos popieriniu rankšluosčiu. Jei net ir naudojant plaukų balzamą jūsų plaukai yra linkę elektrintis, išbandykite šį patarimą – išsiplovusios galvą, plaukus nusausinkite popierinio rankšluoščio lapeliu.

Pasirūpinkite galvos oda. Ar žinojote, kad įvairūs aliejai ir nenuplaunamos kaukės, nors ir naudingi jūsų plaukams, tačiau gali užkimšti galvos odos poras, tad retkarčiais galvą reikėtų kruopščiai išsitrinkti. Į dubenėlį vandens įberkite sodos ir gautą pastą tepkite ant galvos odos, vėliau viską kruopščiai išplaukite vandeniu.

Miegokite ant šilkinių pagalvių. Norite turėti sveikus ir žvilgančius plaukus? Savo įprastas pagalves pakeiskite šilkinėmis – taip išvengsite plaukų lūžinėjimo jums vartantis ar sukinėjantis naktį.

Pasidarykite sausą šampūną namuose. Vakare grįžusi po darbo susiruošiate eiti į vakarėlį, tačiau pažvelgusi į veidrodį, liekate nepatenkinta savo plaukų būkle – ryte plauti plaukai atrodo lyg vandens jie būtų nematę jau visą savaitę, o galvą kišti po dušu jau nėra kada... Pažįstama situacija?

Dažniausiai tokiu atveju gelbsti sausas šampūnas, tačiau tamsiaplaukėms nuo jo ant plaukų lieka balto „sniegelio“, kuris tik dar labiau pablogina situaciją. Siūlome jums pasigaminti sausą šampūną namuose: puodelyje sumaišykite 2 šaukštus kakavos miltelių, 2 šaukštus kukurūzų krakmolo ir įberkite žiupsnelį cinamono. Išmaišykite, užberkite šio mišinio ant plaukų šaknų ir pirštais švelniai perbraukite plaukus.

Apsaugokite plaukus nuo chloro daromos žalos. Jei mėgstate plaukioti viešuosiuose baseinuose ar pasilepinti sūkurinėje vonioje, prieš tai nepamirškite pasirūpinti savo plaukų apsauga, mat chloras gali ne tik pažeisti, bet ir išblukinti plaukus. Prieš mėgaudamosi vandens procedūromis, susišlapinkite plaukus ir patepkite juos plaukų balzamu, kuris suminkštins plaukus ir apsaugos juos nuo chloro daromos žalos.

Plaukus sausinkite medvilniniu skudurėliu ar marškinėliais. Sakote, keistas būdas? Įprasti rankšluosčiai gali pažeisti plaukus, tad jei plaukai ir taip jau pažeisti ir linkę lūžinėti, verčiau juos po plovimo nusausinkite medvilniniu skudurėliu arba marškinėliais, o kai džiovinsite plaukus džiovintuvu, nusistatykite šalto ar bent jau vėsaus oro srovę, taip plaukai bus kur kas puresni ir paslankesni.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai