Gražiausia prieš objektyvą

Modelis pozuoja fotografams / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-03-27 14:12
Niekada mūsų gyvenimas nebuvo taip dokumentuojamas: nuo instagramo iki feisbuko ar mados tinklaraščių. Norite atrodyti gražiau prieš kamerą? Fotogeniškumo galima išmokti! Internete niekas nedingsta be pėdsakų, taigi verta padirbėti, kad „ten“ atsidurtų tik gražiausi auto,- ir šiaip portretai. O ir šeimyninius albumus vartysiantis proanūkiai tegu aikčioja, matydami močiutės grožį.

Jei nuotraukose visada išeinate prisimerkusi, užmerkite akis prieš pat nuspaudžiant kameros mygtuką ir lėtai atsimerkite prieš jo spragtelėjimą. 

Prailginkite kaklą, šiek tiek palenkite veidą pirmyn, įsivaizduokite kad jūsų pakaušį kažkas prilaiko. Sudėtinga? Bet nėra dvigubo pagurklio! 

Jei makiažo pagrindas pernelyg blyškus odos tonui, blykstė tai dar labiau išryškins. Grimuokite ne tik veidą, bet ir kaklą bei dekoltė bei pabrėžkite blakstienas ir antakius.  

Dažykite lūpas ryškiai ir šviesiai: tamsūs lūpdažiai optiškai mažina. Nepamirškite skaistalų – be jų skruostai atrodys plokšti, o bruožai išblukę.

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Prieš fotografuodamasi pažiūrėkite į raudoną popieriaus lapą ar šviesą – išvengsite vampyro efekto. O dirbtinių ašarų lašai padarys jas išraiškingesnes. Akys labiau žėrės, jei žvelgsite į spindintį daiktą. 

Šiek tiek blizgesio gerai, bet jei padauginsite, nuotraukoje tai bus ypač matyti). Galite papudruoti žėrinčia pudra raktikaulius, šiek tiek – skruostikaulius ir nosies viršų tarp akių. Tik nedaug!  

Prieš pat fotografuodamasi, supurkškite plaukus blizgiu. Jei reikia juos palyginti, nepadauginkite priemonės, – šiek tiek jos išspauskite ant delnų ir tada suglostykite plaukus.

Profesionalo žvilgsniu išnagrinėkite nuotraukas, kuriose sau patinkate. Gal atitinkamai pakreipiate galvą? Gal ypatingai šypsotės? Pabandykite atkartoti pozą kaskart, kai fotografuojatės. 

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Atsistokite prieš baltą sieną: šviesus fonas nušvies veidą, kamera tiksliau perteiks spalvas, jūsų veidas neatrodys pernelyg rožinis ar gelsvas. 

Nuotrauka, padaryta iš viršaus, greičiausiai išeis geresnė. Jei esate aukštesnė nei fotografas, verčiau atsisėskite. Nežiūrėkite tiesiai į kamerą, pasukite galvą – bruožai bus išraiškingesni.

Nestovėkite po tiesioginiu, ryškiu šviesos šaltiniu – šešėliu žaismas gali iškraipyti veido bruožus. Rinkitės natūralią dienos šviesą ar švelnų dirbtinį apšvietimą, sklindantį iš šono. 

Jei nervinatės, paimkite ką nors į rankas – puodelį, puokštė gėlių, žurnalą – tai padės atsipalaiduoti ir atvaizdas nebus formalus. 

Nereikia sakykite cheese! Tiesiog galvokite apie ką nors linksmo ar juokaukite su fotografu. Natūrali šypsena kur kas geriau nei ištemptos lūpos. 

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Fotografuokitės! Jei  manote, kad esate nefotogeniška, greičiausiai ir jūs nemėgstate kameros. Ber patirtis ir sėkmė ateina tik nuolat ką nors darant. Kuo daugiau nuotraukų – tuo daugiau jų gerų. 

15min.lt

Temos:

Padėk sau

Naujausi straipsniai