Gražią iniciatyvą įgyvendinusi dainininkė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė: „Tai buvo ilgiausi penki kilometrai mano gyvenime“

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ryžosi kilniai misijai/Teodoro Biliūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-10 10:57
Vakaras, tamsu, miškas ir nepažįstamasis, kuris papasakojo sėdėjęs kalėjime ir paklausė, ar ji tiki Dievą. Taip su didžiule baime ir nerimu Kaišiadorių rajone prasidėjo dainininkės Nijolės Pareigytės-Rukaitienės kelionė pas daugiavaikę šeimą, kuriai žinoma moteris norėjo perduoti savo vienturtės dukrelės Patricijos mylėtus, bet išaugtus drabužėlius bei žaislus.

„Tai buvo ilgiausi penki kilometrai mano gyvenime. Tikrai bijojau. Juk į kelią leidausi paskui nepažįstamo vyro automobilį. Jis ne tik negalėjo pasakyti savo namų adreso, bet, važiuojant per mišką, aš netgi nesugebėjau nusiųsti vietovės nuorodos vyrui, nes nebuvo ryšio. Kai savo socialinio profilio paskyroje pasidalinau šia istorija, sulaukiau patarimų daugiau taip nesielgti, nes dabar visi žino, kokia naivi esu, todėl kitas kartas gali būti nebe toks džiaugsmingas“, – sakė grupės „69 danguje“ narė.

Istorija, kurią dainininkė vadina „Širdies projektu“, prasidėjo praėjusį savaitgalį. Tuomet ji virtualioje erdvėje paprašė draugų rekomenduoti žmones, kuriems praverstų dukrelės turimas „turtas“. Su daugybės pasiūlymų sulaukusia Nijole susisiekė ir šeima, auginanti penkis mažamečius vaikus. Jų tarpe – dvi mergytės, kurioms tiktų Patricijos drabužėliai, o žaislus mielai galėtų „prisijaukinti“ bet kuris iš mažylių, kurių jauniausiam kiek daugiau nei vieneri, o vyriausiam – septyneri.

Pristatyti dovanas šeimai dainininkė prižadėjo pati. Be to, norėjo susipažinti su mažuoju padūkėlių penketuku.

„Tačiau užtrukau darbuose ir Rumšiškėse, kur susitariau susitikti su šeimos galva, atsiradau tik sutemus. Žiemą dienos trumpos, o nepažįstama aplinka drąsos nesuteikia. Pagalvojau, kad tiesiog paduosiu daiktus ir vyksiu namo į Kauną. Bet mane pasitikęs vyriškis ragino užsukti į svečius. Sakė, kad labai laukia vaikai“, – prisiminimais dalijosi Nijolė.

Ji dvejojo – nepažįstamojo atvirumas ir pasakojimas apie teistumą neįkvėpė. Viduje, pasak Nijolės, virė prieštaringos mintys – noras patikėti daugiavaikiu tėčiu ir beprotiškas nerimas dėl to, kas gali nutikti.

„Bet ryžausi „projektui“. Vyro atvirumas atrodė nesumeluotas“, – sakė Nijolė.

Mišku iki neaiškaus kelionės tikslo vykusi dainininkė apie tai, kas vyksta ir kuria kryptimi ji keliauja, telefonu pasakojo vyrui. Per kelias dešimtis minučių užtrukusį žygį automobiliu ji ne sykį mąstė apsisukti ir riedėti atgal, į žinomą kelią.

„Kai pamačiau šeimos namus, supratau, kodėl jie nežino aiškaus savojo būsto adreso. Jis yra gana apleistas ir teisiškai tinkamai neįteisintas. Be to, namelis pastatytas miške ir yra tikrų tikriausias vienkiemis“, – sakė Nijolė.

Vaikai dainininkę sužavėjo ir įspūdžiais iš viešnagės ji pasidalijo socialiniuose tinkluose. Paviešintas nuoširdus atsiliepimas sulaukė daug dėmesio. Kaunietė fotografė Dovilė Prušinskienė ir vizažistė Olga Žebrauskienė nusprendė šeimai padovanoti įspūdžių kupiną fotosesiją šventiškai papuoštoje fotostudijoje.

„Bet įrašą vis dėlto teko ištrinti, nes šeima sulaukė ne tik palaikymo, bet ir įžeidimų. Skaudžiausia buvo, kad mano ir vaikučių susitikimą labiausiai sukritikavo aplankytųjų artimieji. Jų nuomone, šeima „per visą Lietuvą apsiskelbė esanti vargšė, o tai yra didžiulė gėda“. Žmonės, nejaugi taip iš tiesų manote? Negaliu patikėti, kad yra tokių kietaširdžių, kurie ne tik patys nieko nedaro, bet dar ir kritikuoja... Labai liūdna dėl to...“, – neslėpė N. Pareigytė – Rukaitienė.

Jos nuomone, priimti pagalbą ar nuoširdų aplinkinių gestą tikrai nėra gėdinga. Nijolė pastebėjo, kad socialiniuose tinkluose žmonės dažnai dalinasi nebenaudojamais, bet kokybiškais daiktais, neretai patys prašo kitų pagalbos.

„Skelbimų su tekstais „SOS!!!! Gal kas turite nenaudojamą sulčiaspaudę?“ arba „Gal kas rytoj važiuoja iš Vilniaus į Kauną?“ internete yra pilna. Ir kas čia ne taip? Žmonės padeda vieni kitiems, nepaisant jų socialinės padėties. Kodėl man gauti dovanų iš draugės jos kūdikio išaugtus drabužėlius nėra „sarmata“, o šeimai, kuriai tikrai praverstų parama, negražu nei prašyti, nei viešai pasidžiaugti?“, – stebėjosi Nijolė.

Jos nuomone, dalijimasis yra netgi tvaraus požiūrio, dabar plintančio visuotinio raginimo mažiau vartoti, dalis.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ryžosi kilniai misijai/Teodoro Biliūno nuotr.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ryžosi kilniai misijai/Teodoro Biliūno nuotr.

„Turėtume būti vieni kitiems atlaidesni. Be to, svarbu suvokti, kad kiekvienas žmogus pats atsako už savo veiksmus, todėl gėda dėl mūsų artimojo poelgių neturėtų būti niekam. Nesmerkime vieni kitų už svetimų gyvenimų sprendimus“, – ragino Nijolė.

Žmonės.lt portalo žurnalistai kartu su daugiavaikės šeimos atžaloms dovanų atvežusia dainininke taip pat susipažino ir su šeimos mažyliais. Jauki aplinka ir daugiavaikės poros nuoširdumas iš tiesų stebino. Septynerius metus kartu esantys mylimieji turi keturis bendrus vaikus. Viena dukrelė yra iš pirmosios mamos santuokos.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ryžosi kilniai misijai/Teodoro Biliūno nuotr.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ryžosi kilniai misijai/Teodoro Biliūno nuotr.

„Man nesvarbu, ką kiti apie mane galvoja. Aš gyvenu savo gyvenimą. Tik dėl komentarų išgyveno žmona. Ji – jautresnė“, – pasakojo pašnekovas.

Jis sakė labai apsidžiaugęs susitikimu su Nijole, puikiai supratęs, kodėl ji baiminosi, bet itin įvertinęs jos geranoriškumą ir jau net kelis kartus per trumpą laiką vaikams atvežtas dovanas. Vyriškis dainininkei padovanojo Bibliją ir patarė ją pavartyti ne tik tada, kai yra sunku, bet ir kasdien. Penkis kartus teistas ir iš viso dvylika metų įkalinimo įstaigose praleidęs kaišiadoriškis pasakojo Dievą atradęs paskutiniojo laisvės netekimo metu, todėl dabar jis priklauso tarptautinei veiklių žmonių bendrijai. Organizacijoje savanoriaujantis vyras kartą per savaitę su bendraminčiais lankosi kalėjimuose ar kitose vietose, kur yra kviečiamas, ir liudija Dievą.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ryžosi kilniai misijai/Teodoro Biliūno nuotr.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ryžosi kilniai misijai/Teodoro Biliūno nuotr.

„Dabar aš žinau, kad viskas susitvarkys. Pavyzdžiui, kai persikraustėme į mano mirusio patėvio namus, čia nebuvo net elektros. Dėl to, kad nesutvarkyti pastato dokumentai, niekas nenorėjo čia jos net įvesti. Bet aš tikėjau, kad viskas bus gerai, ir neužilgo šviesa į namus bus tiekiama ne generatoriaus pagalba, o taip, kaip įprasta kituose namuose“, – sakė vyriškis.

Anot jo, malda, kuria jis kliaunasi kasdien, į jo namus atvedė ir Nijolę, ir kitus gerus žmones. Dalyvavimas grupėje ir Dievo liudijimas jo gyvenimą pakeitė šimtu procentų. Organizacijos dėka jis susipažino ir su mylima moterimi, su kuria susilaukė net keturių atžalų.

„Mums visko užtenka. Esu turbūt laimingiausias žmogus pasaulyje“, – patikino gausios šeimynos galva. 

Naujausi straipsniai