Gražesnė ir jaunesnė oda: 5 paprasti pažadai

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-08 14:38
Naujieji metai – puikus laikas susirūpinti savo grožio rutina ir pakeisti ar išsiugdyti naujus įpročius. Galbūt kai kuriuos jų jau ir taip atliekate, tuomet dar geriau – tam darbo įdėti teks tik mažiau!

Tad ką gi dėl savo grožio derėtų pažadėti šįmet? Portalui elle.com atskleidžia Vašingtono Dermatologijos ir lazerinės chirurgijos instituto vadovė Tina Alster.

Daugiau laiko praleiskite lovoje

Miegas – tai viena nuostabiausių dovanų, kurią galite įteikti savo odai. „Kokybiškas poilsis paskatina odos regeneracijos procesus ir gerina bendrą odos būklę, tad net ir miegodami tuo pačiu darote daug gero savo odai“, – tikina Tina Alster.

Moksliniai tyrimai įrodė, kad miego trūkumas gali sukelti ūmines odos ligas ir netgi pagreitinti senėjimo bei raukšlių atsiradimo procesus. Kad taip nenutiktų, T. Alster pataria niekuomet neaukoti savo miego laiko ir ilsėtis tiek, kiek to reikalauja jūsų organizmas.

Bet... iš pradžių nusivalykite makiažą

Tikriausiai ne naujiena, kad prieš einant miegoti visuomet derėtų nusivalyti makiažą. „Per visą naktį nenuvalytas makiažas gali itin pabloginti odos būklę – sukelti įvairias infekcijas, dar labiau suaktyvinti aknę ar užkimšti odos poras. Vis tik pernelyg dažnas veido odos prausimas taip pat gali sukelti problemų, ypač jei veidą prausiate šveitikliu – tokiu atveju oda gali dar labiau išsausėti“, – pataria T. Alster.

Specialistė rekomenduoja veidą būtinai nusiprausti po bet kurios sporto treniruotės bei nepamiršti kuo dažniau valyti ir savo išmaniojo telefono ekrano – mat ant jo esančios bakterijos gali itin lengvai patekti ir pakenkti veido odai.

Liaukitės eksperimentuoti su veido kremais

Dėl itin dažnai keičiamų kremų veido oda taip pat gali sudirgti bei kiek parausti – kai kurių kremų sudėtyje gali būti alergiją sukeliančių ar odą dirginančių ingredientų, todėl nevertėtų šokinėti nuo vieno kremo prie kito. T. Alster pataria turintiems jautrią odą kreiptis pas dermatologą, kuris nustatys alergiją sukeliančius ingredientus ir padės išsirinkti tinkamiausius odos priežiūros produktus.

Meskite rūkyti – visomis prasmėmis

Reguliarus kremo nuo saulės naudojimas, kaip įrodė moksliniai tyrimai, net iki 50 proc. sumažina odos vėžio riziką.

Tiesioginis ar pasyvus rūkymas, net jei tai daroma ir retais atvejais, ilgainiui keičia odos spalvą, gelsvina dantis, kenkia nagams, skatina raukšlių atsiradimą ir, žinoma, gali sukelti vėžį.

Taigi bene didžiausia ir svarbiausia paslauga, kurią galite padaryti savo odai, – tai bet kokio kontakto su cigaretėmis atsisakymas.

Taip pat skaitykite: Žalingi įpročiai gali būti naudingi? Ką apie tai mano mokslininkai

Naudokite kremą nuo saulės ne tik vasarą

Vienas svarbiausių odos priežiūros elementų turėtų būti ir kremas nuo saulės, o juo, anot T. Alster, derėtų teptis ne tik vasarą. Reguliarus kremo nuo saulės naudojimas, kaip įrodė moksliniai tyrimai, net iki 50 proc. sumažina odos vėžio riziką. Negana to, nuo kenksmingų saulės spindulių apsaugota oda kur kas ilgiau išlaiko savo elastingumą bei natūralią spalvą ir skaistumą.

Naujausi straipsniai