„Gravitacija“ ir „12 vergovės metų“ grumiasi dėl prestižinių BAFTA apdovanojimų

Filmo „12 vergovės metų“ akimirka / Filmo „12 vergovės metų“ kūrėjų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-14 11:18
„Gravitacija“ („Gravity“) turi daugiausia prestižinių BAFTA apdovanojimų nominacijų, bet šiurpūs „12 vergovės metų“ („12 Years a Slave“) laikomi būsimu pagrindinių BAFTA laimėtoju.

Holivudo žvaigždės ir princas Williamas sekmadienį žengs raudonuoju kilimu į Karališkosios operos rūmus Londone, kur BAFTA apdovanojimų įteikimo ceremoniją jau devintą kartą ves aktorius Stephenas Fry.

Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimai yra naudingas gidas bandant spėlioti, kaip kovo 2 dieną gali balsuoti „Oskarus“ skirstanti Kino meno ir mokslo akademija.

Pernai įkaitų drama „Operacija „Argo“ („Argo“) BAFTA apdovanojimuose buvo pripažinta geriausiu filmu ir vėliau gavo geriausio filmo „Oskarą“. Danielis Day-Lewisas per abi ceremonijas buvo paskelbtas geriausiu aktoriumi, o Christophas Waltzas ir Anne Hathaway – geriausiais antrojo plano aktoriais.

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo

Tokiems britų filmams kaip „Gravitacija“ sulaukus finansinės sėkmės, o britų aktoriams – kritikų liaupsių, BAFTA tikriausiai pagerbs „savus“ talentus.

„Gravitacija“ turi 11 BAFTA nominacijų, tarp jų – geriausio filmo kategorijoje. Geriausia aktore pretenduoja tapti šio filmo žvaigždė Sandra Bullock.

„Auksininių gaublių“ laureatai „12 vergovės metų“ ir „Amerikietiška afera“ („American Hustle“) turi po 10 nominacijų, o istorija apie Somalio piratus „Kapitonas Phillipsas“ („Captain Phillips“) – devynias nominacijas. Po penkias nominacijas turi „Už kandeliabrų“ („Behind the Candelabra“) ir „Išgelbėti poną Benksą“ („Saving Mr. Banks“).

Filme „12 vergovės metų“ britų aktorius Chiwetelas Ejioforas vaidina laisvą juodaodį Jungtinėse Valstijose, kuris pagrobiamas ir parduodamas į vergiją. Ši juosta yra nominuota penkiose iš šešių pagrindinių kategorijų ir laikoma rimta pretendente į geriausio filmo BAFTA ir geriausio aktoriaus BAFTA Ch.Ejioforui.

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo

Australei Cate Blanchett lažybininkai prognozuoja geriausios aktorės apdovanojimą už darbą Woody Alleno „Džesminoje“ (Blue Jasmine), o „Gravitacijos“ kūrėjui Alfonso Cuaronui – geriausio režisieriaus statulėlę.

Dėl geriausio filmo BAFTA varžysis „12 vergovės metų“, „Amerikietiška afera“, „Kapitonas Phillipsas“, „Gravitacija“ ir „Filomena“ („Philomena“).

Judi Dench geriausios aktorės kategorijoje yra nominuota už dramą „Filomena“ – tai rekordinė 15-a jos BAFTA nominacija ir ji šiuo atžvilgiu vienu „tašku“ lenkia Meryl Streep.

Karališkosios operos darbuotojai jau derina susodinimo planus tokioms žvaigždėms kaip Leonardo DiCaprio, C.Blanchett, J.Dench ir S.Bullock. Raudonuoju kilimu žengs ir kiti nominantai: Mattas Damonas, Michaelas Fassbenderis, Bradley Cooperis, Oprah Winfrey, Tomas Hanksas ir Martinas Scorsese. Tačiau jiems gali tekti gūžtis po skėčiais, jei nesiliaus audros, kurios Didžiąją Britaniją talžo nuo pat Naujųjų metų.

Įteikti statulėles padės tokie žmonės kaip Benedictas Cumberbatchas, Jeremy Ironsas, Kieferis Sutherlandas, Maggie Gyllenhaal, Stanley Tucci ir Uma Thurman.

Garbingiausias BAFTA apdovanojimas už gyvenimo pasiekimus „Academy Fellowship“ šiemet bus įteiktas Helen Mirren, „pripažįstant jos išskirtinį indėlį į kiną“. Šį apdovanojimą įteiks princas Williamas, kuris yra antras žmogus eilėje į britų sostą ir – BAFTA prezidentas. Tarp ankstesnių šio apdovanojimo laureatų yra seras Alfredas Hitchcockas, Charlie Chaplinas, dama Elizabeth Taylor, dama J.Dench, Vanessa Redgrave ir seras Christopheris Lee.

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai