„Granatos Live“ organizatoriai pateikė savo įvykių versiją: „Manau, tai – tyčinis padegimas“

Per gaisrą Rumšiškių liaudies buities muziejuje sudegė du pastatai / Organizatorių nuotr.
Per gaisrą Rumšiškių liaudies buities muziejuje sudegė du pastatai / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-08-07 18:44
AA

Praėjusį savaitgalį Rumšiškėse vykusiame festivalyje „Granatos“ kilo gaisras, kurio metu sudegė du muziejui priklausantys pastatai. Apie įvykį „Radiocentro“ eteryje laidų vedėjai Gedas Saročka ir Timūras Augucevičius kalbėjosi su renginio organizatorių, įmonės „Bravo Events“ vadovu Vaidu Zdancevičiumi. Išsamaus pokalbio metu V. Zdancevičius ne tik papasakojo kaip klostėsi įvykiai gaisro metu, bet ir įvardijo labiausiai tikėtiną gaisro priežastį – tyčinį padegimą.

„Nesu nei tyrėjas, nei detektyvas, nei ugniagesys, bet daug apie tai galvojau. Manau, tai buvo tyčinis padegimas. Kodėl? Dėl sodybos lokacijos. Ji buvo miško proskynoj, neapšviesta, ten vyko kažkokie remonto darbai. Ten netyčia atsidurti negalima. O ją padegti labai paranku, nes jei būtų užsidegus sodyba aktyvioj festivalio zonoj, ji momentaliai būtų užgesinta. Iškart būtume pamatę žiežirbas, dūmus, ugnį, dar kažką. O dabar sužinojom, kad dega sodyba, kai pamatėm liepsnas vos ne virš medžių,“ – išskirtinio pokalbio metu „Radiocentro“ eteryje teigė Vaidas Zdancevičius.

Renginių organizavimo įmonės vadovas taip pat teigė, jog vos tik pastebėjus gaisrą, buvo imtasi visų būtinų saugumo priemonių: „Susisiekiau su scenų darbuotojais ir ėmėme išjunginėti garsą, buvo duota komanda uždegti maksimaliai baltą šviesą, kad žmonės matytų kas vyksta, nebūtų panikos, skelbėme per mikrofonus, kad pasitrauktų nuo takų, kad netrukdytų tarnyboms atvykti į vietą. Per 112 paprašiau, kad mane sujungtų su Kauno VPK dėl instrukcijų kaip mes turėtume elgtis. Gavome rekomendaciją nebandyti daryti evakuacijos, nes tamsus paros metas ir gali būti nesaugu. Gavau informacijos, kad ugnis į mišką neprėjo, kad pajėgų pakankamai, dirbama“.

Laidos vedėjų paklaustas, ką reikėtų padaryti ir pagerinti iš organizatorių pusės, kad tokie renginiai vyktų saugiai ir sėkmingai, Vaidas Zdancevičius atsakė, kad visi masiniai renginiai turi savo riziką ir ją reikia įvertinti bei suvaldyti: „Mes supratome kokioje jautrioje teritorijoje dirbame, ta teritorija yra unikali ir labai džiaugiamės, kad muziejus mus įsileido. Gavome rekomendacijas iš gaisrininkų, kad čia turi būti tam tikras skaičius automobilių. Viso renginio metu budėjo trys gaisrininkų komandos, pilnai užpildytomis cisternomis. Buvo 90 apsaugos darbuotojų, dvi apsaugos kompanijos, sudaryti maršrutai, kur kas turi būti dienos, nakties, koncertų metu“.

Renginio organizatorių atstovas teigė, kad žalą pinigais įvertinti sunku, nes sudegę pastatai buvo ne tik statiniai, bet ir muziejaus eksponatai. Tačiau jo teigimu, organizatoriai pasiryžę žalą kompensuoti bet kokiais būdais. „Mes tiesiog bendrai esam pasiryžę žalą kompensuoti, o ar iš savų resursų, ar draudimo kompanija – čia yra techniniai dalykai. Muziejus mus įsileido, mumis pasitikėjo, ta nelaimė įvyko mūsų renginio metu. Mes jaučiamės atsakingi, bet nesijaučiame kalti.

„Granatų“ organizatorius Vaidas Zdancevičius „Radiocentro“ eteryje pripažino, kad tikisi, jog ir kitais metais festivalis įvyks bei pasidžiaugė milžinišku muzikos pasaulio palaikymu vienam didžiausių muzikinių renginių Lietuvoje.

„Granatos Live 2017“ publika mėgaujasi geru oru ir muzika (29 nuotr.)
+23
Ellie Goulding koncertas festyvalyje „Granatos Live 2017“ (38 nuotr.)
+32
Festivalio „Granatos Live 2017“ antroji diena (123 nuotr.)
+117