„Granatos Live“ festivalio organizatoriai: svarbiausia nenukentėjo nei vienas žmogus

Per gaisrą Rumšiškių liaudies buities muziejuje sudegė du pastatai / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Rugpjūčio 3-6 d. Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje vykusiame festivalyje „Granatos Live“ naktį iš šeštadienio į sekmadienį apie 2 val. ryto kilo gaisras, kurio metu sudegė du mediniai pastatai.

Festivalio organizatoriai labai apgailestauja dėl įvykio, visgi reali grėsmė festivalio dalyviams kilusi nebuvo. Pastatai, kurie užsidegė, nuo festivalio centro (pagrindinės scenos) nutolę apie pusę kilometro, yra atokioje miško proskynoje.

„Dar prieš festivalio pradžią, šie nenaudojami muziejaus pastatai, kuriuose nebuvo eksponatų, buvo užrakinti, jų durys papildomai užkaltos, kad į juos nepatektų jokie asmenys,“ – sako Vaidas Zdancevičius.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, kurios 3 ekipažai nuolat budėjo teritorijoje viso festivalio metu ir jiems į pagalbą atskubėjusių dar 6 ekipažų iš Kaišiadorių ir Kauno operatyvumo dėka gaisras buvo lokalizuotas per mažiau kaip pusvalandį.

„Esame labai dėkingi priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir policijos pareigūnams bei saugos tarnybų darbuotojams, kurie labai profesionaliai ir operatyviai užgesino kilusį gaisrą, taip pat festivalio savanoriams, personalui ir dalyviams, kurie padėjo užtikrinti visų festivalio dalyvių saugumą, “ – sako Vaidas Zdancevičius. Pasak jo, „masinė panika tarp festivalio dalyvių nespėjo kilti. Pagrindinėje festivalio „Granatos Live“ scenoje pasirodymai tuo metu jau buvo pasibaigę. Koncertai kitose scenose buvo trumpam sustabdyti, apie susiklosčiusią situaciją festivalio dalyviai buvo informuoti per mikrofonus. Tačiau po konsultacijos su Kauno policijos komisariato pareigūnais buvo nuspręsta neorganizuoti festivalio dalyvių evakuacijos ir festivalį tęsti izoliavus gaisro vietą. „Granatos Live“ dalyviai sekmadienio rytą pasitiko saugūs, tiesa dalis jų, kaip įprasta, išvyko naktį.“

„Gaisravietėje nuo ryto dirbo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekspertai, kurie ir nustatys gaisro priežastį. Mes esame pasiryžę glaudžiai bendradarbiauti su visomis tarnybomis kiek tik to reikės. Tikimės greitai sulaukti tyrimo išvadų. Bet kuriuo atveju visi Lietuvos liaudies buities muziejaus patirti nuostoliai bus kompensuoti, – sako festivalio „Granatos Live“ organizatoriai. -Svarbiausia, kad nenukentėjo nei vienas žmogus. Mes savo ruožtu nuodugniai išanalizuosime situaciją, kad panašių įvykių ateityje nenutiktų."

„Festivalis „Granatos Live“ Lietuvos liaudies buities muziejuje vyko jau penktus metus, tad mums būtų labai gaila jei ši tradiciją nutrūktų. Išskirtinė festivalio vieta žavėjo atvykstančias užsienio žvaigždes bei suteikė pačiam renginiui unikalumo. Per tuos penkerius festivalio metus muziejų aplankė ir su Lietuvos paveldu susipažino virš 60 000 žmonių. Visgi mes čia esame svečiai ir sprendimą priims muziejaus adminstracija. Kad ir koks sprendimas būtų, festivalis „Granatos Live“ tęs veiklą,“ – sako muzikos festivalio „Granatos Live“ organizatorius Vaidas Zdancevičius.

„Granatos Live 2017“ lankytojų stilius (78 nuotr.)
+72
Skaitykite daugiau