„Grammy“ geriausio naujoko apdovanojimas: didžiausios staigmenos ir nusivylimai

Geriausio naujo atlikėjo statulėlę laimėję atlikėjai: Esperanza Spalding, Christina Aguilera ir „Maroon 5“ / AOP ir „Scanpix“/„Reuters“nuotr.
Geriausio naujo atlikėjo statulėlę laimėję atlikėjai: Esperanza Spalding, Christina Aguilera ir „Maroon 5“ / AOP ir „Scanpix“/„Reuters“nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-01-25 15:00
AA

Artėjant kasmetiniams „Grammy“ apdovanojimams, prisiminti ir tie, kurie ankstesniais metais yra gavę geriausio metų naujoko statulėlę, nors iš tiesų to nelabai buvo verti arba jų pergalė labai nustebino.

Geriausio naujo atlikėjo kategorija yra viena įdomiausių „Grammy“ apdovanojimuose – kas gi tas geriausias naujokas muzikas pasaulyje, kuriam pranašaujama puiki ateitis?

Šiųmetiniuose apdovanojimuose geriausiu naujoku pretenduoja tapti britų elektroninės muzikos atlikėjas Jamesas Blake'as, reperiai Kendrickas Lamaras bei Macklemore'as ir Ryanas Lewisas, kantri dainininkė Kacey Musgraves ir britų atlikėjas Edas Sheeranas. Kam atiteks išsvajotoji statulėlė paaiškės šį sekmadienį.

O kol sulauksime nugalėtojo, „Us Weekly“ primena 10 atlikėjų, kurių pergalė „Grammy“ apdovanojimuose tapo staigmena ar nusivylimu.

Esperanza Spalding (2011 m.)

Esperanza Spalding tapo pirmąja džiazo atlikėja istorijoje, laimėjusia geriausio naujoko kategorijoje. Jos pergalė nustebino visus: juk tais pačiais metais geriausiu naujoku pretendavo tapti išliaupsinti ir pasaulinį pripažinimą pelnę muzikantai, tarp kurių buvo popdievaitis Justinas Bieberis, reperis Drake'as bei grupės „Florence + The Machine“ ir „Mumford & Sons“. 2013-aisiais ji pelnė dar dvi „Grammy“ statulėles.

Esperanza Spalding / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Maroon 5“ (2005 m.)

Nors ši poproko grupė tuo metu buvo išleidusi ne vieną populiarų singlą, tačiau realiausiu pretendentu laimėti naujoko kategorijoje tais metais laikytas reperis Kanye Westas. Taigi kai išsvajotoji statulėlė atsidūrė Adamo Levine'o ir jo grupės draugų rankose, ne vieno žiūrovo veide buvo matyti nuostaba. Vėliau „Maroon 5“ laimėjo dar dvi „Grammy“ statulėles, o iš viso per grupės gyvavimo istoriją nominuota buvo 11 kartų.

Esperanza Spalding / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Shelby Lynne (2001 m.)

Ši kantri muzikos atlikėja geriausia naujoke pripažinta nepaisant to, kad buvo išleidusi jau šešis albumus ir aktyviai koncertavo net 13 metų. Nenuostabu, kad jos pripažinimas geriausia naujoke pasirodė kiek nelogiškas. Apdovanojimą iš po nosies ji nugvelbė nuo reperio Sisqo ir būsimos kantri muzikos sensacijos Brado Paisley. Daugiau „Grammy“ statulėlių Shelby Lynne taip ir nebepelnė.

Esperanza Spalding / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Christina Aguilera (2000 m.)

Nors Christinos Aguileros talentu niekas ir neabejoja, tačiau jos pergalė 2000-ųjų „Grammy“ apdovanojimuose buvo tikra sensacija. Geriausio naujoko statulėlė tada buvo žadama didžiausiai Christinos Aguileros konkurentei Britney Spears, kuri jau buvo tituoluojama popprincese, o štai Christina Aguilera tebuvo išleidusi vos vieną singlą – „Genie in a Bottle“. Savo pergale patikėti negalėjo ir pati dainininkė – atsiimdama apdovanojimą ji prisipažino, kad nė nebuvo pasiruošusi kalbos, nes tikrai nemanė, kad gali laimėti. Vėliau Christina Aguilera pelnė dar tris „Grammy“ statulėles, o iš viso nominuota buvo net 17 kartų. Palyginimui, Britney Spears iki šiol pelnė vos vieną „Grammy“ statulėlę, o nominuota iš viso buvo aštuonis kartus.

Esperanza Spalding / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Paula Cole (1998 m.)

Šios dainininkės baladė „Where Have All the Cowboys Gone?“ buvo išties labai populiari, tačiau vis tiek mažai kas manė, kad ji turi realių šansų laimėti. Kur kas realesniais pretendentais laimėti tais metais buvo laikoma vaikinų grupė „Hanson“, išskirtiniu vokalu pasigirti galinti Fiona Apple ar reperis Puff Daddy. Po pergalės „Grammy“ apdovanojimuose Paula Cole taip ir netapo pasaulinio lygio žvaigžde, o jos vardą žino tik ištikimiausi gerbėjai.

„A Taste of Honey“ (1979 m.)

Disko grupė „A Taste of Honey“ tais metais nurungė lyderiais laikytus rokerį Elvį Costello ir grupę „The Cars“, o praėjus trejiems metams po pergalės „Grammy“ apdovanojimuose iširo.

„Starland Vocal Band“ (1977 m.)

Šios grupės hitas „Afternoon Delight“ tapo vienu perkamiausių aštuntojo dešimtmečio singų, tačiau po „Grammy“ apdovanojimų sėkmė juos apleido. Popmuzikos grupė „Starland Vocal Band“ 1977-aisiais naujoko kategorijoje nurungė roko legendą grupę „Boston“, kuri groja iki šiol.

„America“ (1973 m.)

Britų grupė „America“ buvo žinoma dėl tuo metu populiarių singlų „A Horse With No Name“ ir „Sister Golden Hair,“ tačiau geresnė ateitis vis tik laukė grupės „The Eagles“, kurią „Grammy“ apdovanojimuose nurungė „America“. Galiausiai „The Eagles“ tapo viena populiariausių aštuntojo dešimtmečio grupių.

Jose Feliciano (1969 m.)

Jeigu ne puertorikietis Jose Feliciano, pasaulis dabar neturėtų vieno perkamiausių Kalėdų hitų „Feliz Navidad“, tačiau vargu ar jis buvo geresnis už britų grupę „Cream“, kuri pasauliui padovanojo muzikos legendą Ericą Claptoną.

Robertas Goulet (1963 m.)

Prieš 50 metų atrodė, kad kanadietis Robertas Goulet yra perspektyvus dainininkas ir turės puikią karjerą. Taip ir nutiko, tik jis sužibėjo ne muzikoje, o teatre.