„Grammy” apdovanojimai: Niujorką pavergė žvaigždžių lietus ir elegantiškas maištas

„Grammy“ muzikos apdovanojimų ceremonija surengta 60 kartą / „Scanpix“ nuotr.
„Grammy“ muzikos apdovanojimų ceremonija surengta 60 kartą / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-01-29 08:15
AA

Muzikos apdovanojimų „Grammy“ ceremonija sekmadienio vakarą surengti Niujorke. Tai nauja – iki šiol ši viena didžiausių muzikos švenčių būdavo rengiama Los Andžele. Raudonas kilimas 60 kartą nutiestas nutiestas  „Madison Square Garden“ arenoje, juo žengė pramogų pasaulio grietinėlė.

Šių metų favoritu prieš ceremoniją buvo paskelbtas reperis Jay-Z. 21 „Grammy“ statulėlę jau turintis Jay-Z pretendavo į dar aštuonias. Jo naujausias albumas „4:44“ buvo nominuotas net dviejose kategorijose – Metų albumo ir Geriausio repo albumo, o bendras Jay-Z ir Beyonce kūrinys „Family Feud“, kuriame pora apdainavo savo santuokinę krizę, buvo nominuotas Geriausios repo dainos kategorijoje.

Nepaisant to, sekmadienio vakarą amerikiečiai neišgirdo nei Beyonce, nei Jay-Z. Užtat įsimintiną pasirodymą surengė šešiems apdovanojimams nominuotas Kendrickas Lamaras. Šis su grupe U2 atliko dainą „American Soul“. Tai ne vienintelis netikėtas duetas, kurį išgirdo publika. Per „Grammy“ jėgas taip pat suvienijo seras Eltonas Johnas ir Miley Cyrus, o Rihanna prisijungė pire Dj Khaled ir Bryson Tillerio. Tuo tarpu solinius pasirodymus dovanojo tokios superžvaigždės kaip Lady Gaga, Pink ir Samas Smithas. Neapsieita šventėje ir be praėjusių metų hito „Despacito“. Jį apdovanojimų scenoje gyvai atliko Luisas Fonsi, Daddy Yankee ir Zuleyka Rivera.

Vis dėlto nei vienas hitas tą vakarą nesujaudino klausytojų taip, kaip svarbias socialines temas ar visą šalį sukrėtusius įvykius paliečiantys pasirodymai. Kantri muzikos žvaigždės Maren Morris, Ericas Church ir „Brothers Osborne“ pagerbė Las Vegaso tragedijos aukas – spalį per kantri muzikos festivalį radikalas Stephenas Paddockas pro viešbučio langą nušovė 58 žmones, dar 851 žmogus buvo sužeistas.

Praėję metai muzikos pasauliui buvo skausmingi ir dėl kitos priežasties – vasarą nusižudė roko grupės „Linkin Park“ lyderis Chesteris Benningtonas. Jo savižudybė sukrėtė ne tik artimuosius ir grupės narius, bet ir apskritai visą muzikos pasaulį. Jo našlė Talinda Bennington po netekties visas savo jėgas nukreipė į kovą su depresiją, visuomenės švietimą apie šią klastingą ligą. Būtent todėl „Grammy“ scenoje sekmadienį skambėjo savižudybių prevencijai sukurta daina „1-800-273-8255“, kurią reperis Logic atliko kartu su dainininkais Khalidu ir Alessia Cara.

Štai Jonas Batiste'as ir Gary Clarkas jaunesnysis sutelkė jėgas, kad pagerbtų dainininko, hito „Roll Over Beethoven“ atlikėjo Chucko Berry ir pianisto Fats Domino atminimą. Abiejų atlikėjų gyvybės užgeso 2017-aisiais.

Tuo tarpu penkios scenos divos – Camila Cabello, Andra Day, Kesha, Cindy Lauper ir Julia Michaels – savo pasirodymu prisidėjo prie judėjimo už moterų teises. Visos kartu jos atliko Keshos dainą „Praying“. Būtent ši daina žymi Keshos sugrįžimą į muzikos elitą, iš kurio dainininkė buvo išmesta dėl vaidų su muzikos įrašų kompanija „Sony“. Ją Kesha nesėkmingai buvo padavusi į teismą – dainininkė tvirtino, kad „Sony“ vadovai stabdo jos karjerą, atsisakydami leisti jai bendradarbiauti su kitais prodiuseriais, išskyrus Dr. Luke'ą, kurį ji kaltino dėl daug metų trukusio seksualinio ir emocinio prievartavimo, grasinant pakenkti jos karjerai.

„Grammy“ muzikos apdovanojimų ceremonija surengta 60 kartą (69 nuotr.)
+63