„Golden Parazyth“ koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje: neliūdna liūdno žmogaus muzika

Koncerto akimirka
Autorius: Rūta Giniūnaitė
Publikuota: 2018-11-16 20:05
Penktadienio vakarą naująjį devynių kūrinių albumą „Sad Human“ (liet. liūdnas žmogus) grupė „Golden Parazyth“ pristatė Šv. Kotrynos bažnyčioje. Sakralinė erdvė, pritemdytos šviesos, pritariamieji vokalai ir instrumentai leido naujai suskambėti grupės muzikai. „Mes tikriausiai esame grupė, kuri po truputį įeina į žmogaus širdį. Nesame superhitų autoriai, bet jei esate čia, turbūt, viskas gerai“, – koncerto metu atviravo „Golden Parazyth“.

Jau prieš svarbiausius metų koncertus grupė užsiminė, kad ruošia daug staigmenų savo klausytojams. Prieš mėnesį ištikimiausi gerbėjai galėjo sudalyvauti išankstinėje albumo perklausoje ir pirmieji išgirsti naują „Golden Parazyth“ kūrybą, o spaustuve kvepiančias vinilines plokšteles su dailininko Stasio Eidrigevičiaus darbais grupė pristatė tik vakar. Šią savaitę taip pat buvo pristatytos gyvai atliekamų dainų „Cure Your Wounds“ ir „Believer“ vaizdo klipai.

Koncerto akimirka / Gretos Skaraitienės nuotr.
Koncerto akimirka / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Taip, tai protinga ir alternatyvi popmuzika su galvon dedamu tekstu. Tai žinutė žmogui, kuriam reikia įkvėpimo“, – taip naują dainų rinkinį apibūdino patys kūrėjai.

Giedrius Širka ir Aurimas Vilkišius „Sad Human“ Šv. Kotrynos bažnyčioje pristatė kartu su dar šešiais muzikantais. Jau praėjusią vasarą prie dueto prisijungė būgnininkas Aleksandras Rogoža, gitaristai Ernestas Germanovič ir Marius Meilūnas, kuris taip pat yra ir pritariamasis vokalas. Dabar grupė koncertui įgyvendinti pakvietė ir tris pritariančiuosius vokalistus (Goda Sasnauskaitė, Rimgailė Raganavičiūtė, Rimantas Žaldokas). „Pasikviečiau žmonių, kad galėčiau scenoje pailsėti“, – juokavo grupės lyderis G. Širka.

16 kūrinių muzikinė patirtis Šv. Kotrynos bažnyčioje varijavo nuo skiriamaisiais ženklais tapusių dainų „Upė“ ar „There‘s No Past“ iki šviežių naujienų „Believer“ ar „Another Train“ iš naujo albumo liūdnu pavadinimu. Tačiau dūmais paskendusioje erdvėje, perskrostoje estetiškai parinktomis šviesomis, senos dainos suskambėjo naujai, papildytos funk ir roko muzikos elementais ir neįprastais grupei būgnų garsais, kurie nė iš tolo nepriminė vien melancholiško ir niūraus skambesio.

Koncerto akimirka / Gretos Skaraitienės nuotr.
Koncerto akimirka / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Golden Parazyth“ – viena iš nedaugelio lietuviškų grupių, savyje talpinančių daug muzikos stilių. Anksčiau vietinės elektronikos vėliavnešiais vadinti, dabar auksiniai parazitai maišo ir eksperimentuoja įvairiais žanrais. Kol šalies scenoje nemažai roko, pop, netgi hip hopo stiliaus atstovų, panašu, kad „Golden Parazyth“ neturi vieno tikslaus apibrėžimo. Tai jau ne vien senų dienų elektronika, o naujas ir išrepetuotas skambesys, pritaikytas įvairioms miesto erdvėms, kurias „Golden Prazyth“ išbando dažnai. Pernai tai buvo botanikos sodas, bažnyčia, o dainos „Supasi Supasi“ klipas buvo įrašytas pelkėje.

Vasarą grupės vokalistas viename interviu užsiminė, kad kartais dainos neatitinka erdvės ir juokavo, jeigu valgo desertą, po to nesinori kažko sūraus. Dėl šios priežasties „Golden Parazyth“ nebegroja seniausių savo kūrinių, tokių nebuvo ir koncerto metu. Tik sėdimose vietose koncertą stebėję klausytojai su grupe atsisveikino girdėdami „Believer“ iš naujojo albumo.

Penktadienio vakarą bažnyčioje „Golden Parazyth“ rengia du koncertus, o poryt grupė pasirodys „Žalgirio“ arenos amfiteatre.

Naujausi straipsniai