Godos Alijevos dukrai Tėjai suėjo 12-ka: apie įsimintiną staigmeną, namų taisykles ir atvirus pokalbius

Goda Alijeva su šeima / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Grupės „69 danguje“ narės Godos Alijevos širdį džiugina ne tik karjera, bet ir dvi atžalos – 12-metė Tėja ir 8-erių sūnus Amilis. Nors namuose veiksmo tikrai nestinga, ypač kai po vienu stogu gyvena tvirtos asmenybės, laiminga mama turi kuo didžiuotis – vaikai stebina ne tik geraširdiškumu, bet ir pasiekimais. Tiesa, šią gegužę 12-ąjį dukros Tėjos gimtadienį sutikusi G.Alijeva su šypsena prisipažįsta – smagu matyti tokias savarankiškas savo atžalas, bet norėtųsi, kad laikas bėgtų bent šiek tiek lėčiau.

„Kai dukra atsistoja šalia manęs, negaliu patikėti, kaip greitai ji užaugo – mes praktiškai tokio paties ūgio... O ir žiūriu, kad šalia manęs jau stovi tikra asmenybė, su savo stipria nuomone, stipriu charakteriu. Jau negyvename vienu ritmu, kaip gyvenome tuomet, kai Tėja buvo mažytė. Dabar – viskas kitaip. Atrodo, kad tos dienos dar greičiau bėga, tai ir nepajausiu, kai ji keliaus iš namų“, – portalui Žmonės.lt neslėpdama nostalgijos pasakoja G.Alijeva.

„69 danguje“ narė neslepia – nors greitai bėgantis laikas veria širdį, verčia mėgautis kiekviena akimirka su vaikais. O ir atžalų savarankiškumu atsistebėti neišeina – gegužės 3-ąją 12-ąjį gimtadienį sutikusi Tėja gražią šventę susiorganizavo pati.

„Tai yra pirmasis gimtadienis, kurį Tėja surengė sau – aš nieko nekontroliavau, jokių idėjų nedaviau, ji pati viską padarė. Man reikėjo tik užsakyti du staliukus boulinge, į kurį ji sukvietė savo drauges. O mes su sūnumi išėjome į prekybos centrą apsipirkti, kad mergaitėms netrukdytume. Pirmąkart pajaučiau tą momentą: „Mama, gal tu pasitrauk ir netrukdyk“. Oi, ta gėdos akimirka, kai mama trukdo, – juokiasi Goda. – Bet aš džiaugiuosi Tėjos savarankiškumu, jis mane žavi.“

Godos Alijevos dukra Tėja su draugėmis / Asmeninio albumo nuotr.

Tiesa, vien švente boulinge 12-metės gimtadienis neapsiribojo. Sugrįžus namo Tėjos laukė didžiulė staigmena. Goda juokiasi, kad apie šią net ji nieko nenutuokė.

„Važiuojame namo iš boulingo ir suvokiame, kad buvo taip smagu, jog net tortą nusipirkti pamiršome. Nutarėme, kad kitą dieną jį suvalgysime, kai atvyks aplankyti seneliai. Bet grįžtame namo ir ten – šimtas balionų su užrašais, o Tėją sveikina ir seneliai, ir jos dėdė. Visa šeima susirinko ir pradėjo dainuoti „Su gimimo diena“. Aš jau vos neapsiverkiau, nes pati nesitikėjau, kad čia toks surprizas bus! Žodžiu, per vieną dieną Tėja atšventė dvi šventes“, – portalui Žmonės.lt pasakoja atlikėja.

Godos Alijevos dukra Tėja / Asmeninio albumo nuotr.

Gimtadienio proga Tėja svajojo apie riedlentę, vis dėlto G.Alijeva nėra iš tų mamų, kurios beatodairiškai skuba pildyti vaikų užgaidas. Tiesa, tai nereiškia, kad slapčiausiems vaikų norams Goda sako „Ne“ – anot pašnekovės, svarbiausia, kad vaikai suprastų kiekvienos savo svajonės vertę.

„Tėja gimtadienio proga norėjo riedlentės, bet sugalvojome, kad padovanosime jai pinigų. Dabar ji gali pasitaupyti ir nusipirkti tai, ką nori. Iš tiesų, pas mus šeimoje ir yra tokia politika, kad jei vaikas nori kažko brangaus, turi pats pasitaupyti ir įsigyti arba prisidėti prie to daikto. Vaikai žino, kad nebus viskas paduodama ant lėkštutės“, – atvirauja atlikėja.

„Ir manau, kad tai yra gerai, nes šiais laikais dažnas tėvas savo atžaloms stengiasi atiduoti viską, ką tik gali geriausio, pildo visas užgaidas. Juk patys vaikystėje tiek daug neturėjome, nes buvo deficitas, nebuvo taip paprasta gauti tuos žaislus, kuriuos rodo filmuose. O dabar viskas paprasta – ką nori, tą turi“, – mintimis dalijasi G.Alijeva.

O ir patys vaikai, anot pašnekovės, su entuziazmu mėgsta siekti savo svajonių. „Tuomet tik dar labiau vertini tuos daiktus, kuriuos nusipirkai“, – įsitikinusi dviejų vaikų mama.

Goda Alijeva su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.

Vaikams svarbu nustatyti ribas

12-metės Tėjos ir aštuonerių Amilio mama pasakoja, kad savo vaikuose mato nemažai savų bruožų. „Jie, be jokios abejonės, tiek mano, tiek tėčio savybių miksas. Džiaugiuosi, kad jie yra ramūs vaikai, o ir Tėjai ta paauglystė kol kas neturi įtakos, visi puikiai sutariame. Žinoma, nežinia, kaip bus toliau“, – dalijasi atlikėja.

Stebėdama taip sparčiai augančius savo vaikus, G.Alijeva, be jokios abejonės, nusikelia ir į prisiminimus. Atlikėja juokdamasi prisimena, kad būdama dukros amžiaus jautėsi labai savarankiša ir brandi, o ir pasigražinti norėdavosi – bandė mamos dažus, lakavosi nagus. Šiandien taip pas besielgiant ji stebi ir savo pačios dukrą, vis dėlto piknaudžiauti makiažo priemonėmis Tėjai neleidžia.

„Kai pati su tuo susidūriau, tai žinau, kaip jaučiasi mano dukra. Tikrai pastebiu, kad Tėja nori ir pasidažyti, ir įdomiau apsirengti, bet aš šiek tiek ją pristabdau. Man atrodo, kad 12 metų mergaitė dar negali eiti į mokyklą pasidažiusi ir ten atrodyti, kaip suaugusi moteris. Stengiuosi dukrai aiškinti, kad viską spės išbandyti, kad viską reikia daryti palaipsniui“, – motinystės užkulisius atskleidžia G.Alijeva.

„Žinoma, – priduria Goda. – Iš dukros sulaukiu replikų, kad kitos klasės mergaitės jau eina pasidažiusios, bet aš jai atsakau, kad negalima vadovautis tik bandos jausmu. Reikia būti savimi ir mėgautis ta vaikyste. Aišku, mano pliurpalai jai gal ir neatrodo teisingi. Tikriausiai galvoja, ką čia mama per nesąmones šneka, bet, manau, laikui bėgant ji supras, kaip ir aš dabar suprantu, ką man mama norėjo pasakyti.“

Goda Alijeva su šeima / Asmeninio albumo nuotr.

Grupės „69 danguje“ narė įsitikinusi – motinystėje svarbiausia išlaikyti balansą tarp griežtumo ir draugystės su vaikais. „Nors mes su vaikais atvirai šnekamės, gerai leidžiame laiką kartu, pas mus namie vis vien yra taisyklės ir yra pasekmės, su kuriomis susiduriama, jei tų taisyklių nepaisoma. Visiška laisvė, manau, gali padaryti žalos, bet visuomet tariamės, kalbamės ir priimame kompromisus“, – sako Goda ir priduria, kad su atžalomis jie yra puiki komanda.

„Man svarbu, kad mano vaikai kuo labiau praplėstų savo akiratį, tad jų būreliai, užklasinė veikla yra jų pačių sprendimas. O ir jei nori kur nors nuvažiuoti, stengiuosi tai ir įgyvendinti, kad tik kuo daugiau vaikai išmoktų. Be to, keliones kartu organizuojamės, visuomet atsižvelgiame į vienas kito norus. Iš tiesų, aš kalbu su vaikais, kaip su suaugusiais, atvirai ir neleidžiu nei akimirkai suabejoti, kad jų nuomonė yra tokia pat svarbi“, – priduria ji.

Goda Alijeva su vaikais Tėja ir Amiliu / Asmeninio albumo nuotr.

Atlikėjo gyvenimo nelinkėtų

Sunku patikėti, kad taip greitai bėga laikas – G.Alijeva scenoje praleido jau dvidešimtmetį, tad drąsiai gali būti vadinama scenos vilke. Vis dėlto Goda lyg ir juokais prisipažįsta, kad savo atžaloms atlikėjo gyvenimo nelinkėtų.

„Žinomumo kaina yra didelė, tad, be jokios abejonės, norisi apsaugoti savo vaiką. Aš jiems neleidžiu susikurti socialinių tinklų, nes žinau, kokie pikti yra žmonės. Juk net suaugusiems kartais sunku skaityti tas karčias replikas, o vaikus tie skaudūs žodžiai gali labai stipriai paveikti. Norisi stovėti šalia savo vaikų kaip mūrui, nepraleidžiančiam nieko blogo, tad ir tenka kartais griežtai sakyti „ne“ socialiniams tinklams. O ir dėl žinomumo ir scenos atvirai kalbamės.  Aš jiems sakau: „Vaikai, tai, ką aš dirbu, nors ir teikia man džiaugsmą, kainuoja daug nervų, o kartais ir ašarų. Šiandien aš esu užsiauginusi didelę, storą odą, bet nežinau, ar jūs jau galėtumėte su tuo susitvarkyti. Gyvenime reikia neskubėti“, – savo patarimu atžaloms dalijasi Tėjos ir Amilio mama.

Čia Goda priduria, kad didžiulio noro žengti į sceną jos atžalos ir nedemonstruoja.  Moteris pastebi, kad vaikai pasižymi visai kitokiais talentais.

„Amilis seka tėčio pėdomis, jis lanko stalo tenisą ir net dvi krepšinio treniruotes – ir mokykloje, ir jau už mokyklos ribų. Jis yra aktyvus berniukas ir visą savo energiją išlieja sporte. O Tėja ankščiau lankė baletą ir šokius, o dabar taip pat yra pasinėrus į sportą. O ir socialinė veikla ją labai įtraukė! Pavyzdžiui, mane labai žavi tai, kad mokykla jai leidžia rodyti iniciatyvą ir teikti pagalbą beglobiams gyvūnams, padėti seneliams ir rengti kitas akcijas. Ji labai aktyvi socialinėje veikloje ir aš labai ja didžiuojuosi“, – pasakoja Goda.

„Iš tiesų, abu vaikai labai pilietiški, atsakingi. Štai kažkada važiavome į šunų prieglaudą, tai du mėnesius klausiausi jų prašymų pasiimti nėščią šunytę ir ją auginti su visais jos vaikais. Aš jau už galvos buvau susiėmusi, nes nežinojau, kaip jiems paaiškinti, kad visų gyvūnėlių negalime pasiimti. Bet labai didžiuojuosi, kad jie tokie rūpestingi“, – priduria ji.

Fotogalerija:

Goda Alijeva
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
+22

Skaitykite daugiau

content
Gyvenimo būdas

Gretos Lebedevos rankose – antras bakalauro diplomas: studijų metu netrūko iššūkių

content
Gyvenimo būdas

Susituokė krepšininkas T.Rinkūnas ir D.Vaiginytė: po vestuvių paisys prosenelės patarimo

content
Gyvenimo būdas

Liepa Norkevičienė: „Greičiausiai daro išvadas tie, kurie apie mane nieko nežino“

content
Aktualu

Žygimantas Sabonis Palangoje vedė mylimąją Simoną Zinčenko

content
Aktualu

Pasauliui pristatytas naujas princo Williamo ir K.Middleton portretas: tokio pora dar neturėjo

content
Gyvenimo būdas

Anžela Adamovič 35-metį sutiko Paryžiuje: „Tokios atostogos mums su Žygimantu – pirmos“

content
Gyvenimo būdas

Erika ir Merūnas Vitulskiai: „Norime vaikus saugoti nuo neigiamų dalykų, kuriuos patys patyrėme“

content
Aktualu

Graikijoje krepšininkas Lukas Lekavičius vedė mylimąją Meliną: svarbiausia dalyvė – dukrelė Darija

content
Gyvenimo būdas

Vilniuje ištekėjo „X Faktoriaus“ nugalėtoja Milda Martinkėnaitė: meilę prisiekė atlikėjui Mantvydui Čiupliui

content
Gyvenimo būdas

R.Wilson ir mylimosios santykiai – rimti: supažindino su mama ir svarsto apie santuoką

content
Muzika

„Imagine Dragons“ pristato kinematografinį vaizdo klipą „Sharks“: kūrinį skyrė mylimam miestui

content
Aktualu

Aktorius Regimantas Adomaitis palaidotas Menininkų kalnelyje: amžinojo poilsio atgulė greta žmonos

content
Aktualu

Atsisveikinimas su netikėtai mirusia Irena Maroziene: bičiuliai rinkosi į „Stiklių“ kiemelį Vilniuje

content
„Eurovizija“

EBU sureagavo į Ukrainos pasipiktinimą: paaiškino, kodėl jai neleidžia kitąmet rengti „Eurovizijos“

content
Aktualu

Prancūzijos Rivjeroje susituokė šokėja E.Andreikaitė: amžiną meilę prisiekė verslininkui E.Barauskui

content
Muzika

Britų muzikos žvaigždė Tomas Odellas pirmąkart surengė koncertą Trakų pilyje

content
Muzika

Donato Montvydo premjera: vasariškas hitas „Bėgam“ ir išskirtinis vaizdo klipas

content
Aktualu

Atlikėjas Gamka – vienišas: po skyrybų su buvusia mergina Akvile parašė dainą

content
Aktualu

Skiriasi 91-erių žiniasklaidos magnatas R.Murdochas ir modelis J.Hall

content
Muzika

„Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ premjera – piligriminis vaizdo klipas: akylesni pastebės svarbų akcentą

content
Aktualu

Mirė garsios Rusijos grupės „Laskovyj maj“ vokalistas Jurijus Šatunovas: dainininkui buvo 48-eri

content
Muzika

R.Ščiogolevaitė, V.Genytė ir A.Pilvelytė pristato dainą „Vilty“: prabilo apie trijulės draugystę

content
Aktualu

Žinomus žmones aplankė „Penktos kojos“ gyvūnai: Nainiai priglaudė Bruno

content
Aktualu

Liepa Norkevičienė: „Sunkiausia, kai esi vieniša“

content
Aktualu

Gabrielė Vilkickytė – apie ligą, kuri pakeitė požiūrį į gyvenimą: „Be jos aš būčiau kitas žmogus“

content
Aktualu

Kojos lūžį Kyjive patyrusi Ruslana neatvyko į koncertą Amsterdame: pasiuntė svarbią žinią

content
Aktualu

Lietuva atsisveikina su teatro ir kino grandu Regimantu Adomaičiu: prie urnos – ypatinga nuotrauka

content
Aktualu

Amsterdame koncertavusi Verka Serdiučka pakeitė savo hito žodžius: suskambo „Russia Goodbye“

content
Muzika

Eros Ramazzotti pristato naują dainą: kūrinys – iš rugsėjį pasirodysiančio albumo

content
Aktualu

Karą smerkiantiems A.Pugačiovai ir M.Galkinui – dar vienas Rusijos kirtis: žada konfiskuoti jų pilį

content
Stilius

Saugirdas Vaitulionis: „Be akinių nebegaliu“

content
Gyvenimo būdas

Į madingiausią vasaros vakarėlį Vilniuje rinkosi ryškiausi veidai: stilingai atšventė gimtadienį

content
Kultūra

Antrasis MO muziejaus žurnalo „MOgazino“ numeris: kas kuria miestus?

content
Muzika

I.Jankauskaitė pristato muzikinį klipą: įsiamžino jaunavedžių poros, finale – Ingos staigmena

content
Aktualu

Irenos Marozienės dukra paskelbė, kur ir kada vyks atsisveikinimas su netikėtai mirusia verslininke

content
Aktualu

Asta Valentaitė – apie paskutinį pokalbį su Irena Maroziene ir susitikimą, kuris nebeįvyks

content
Aktualu

Aktoriaus R.Adomaičio šeimos laiškas: „Regimanto gyvenimas buvo kupinas aistros“

content
Muzika

„Brainstorm“ gros Vilniuje: „Gyventi be gyvų koncertų – tai kaip kąsti sumuštinį per celofaną“

content
Muzika

Atlikėjas Gebrasy pristato naują vasarišką dainą „Šalia“: turi svarbų kvietimą

content
Muzika

Neišbaidė net lietus: sostinėje savo debiutinį albumą pristatė sparčiai populiarėjantis Gamka

content
Aktualu

Vilniuje – filmo „Kartą kaime“ premjera: garsūs aktoriai, raudonas kilimas ir 1949-ųjų „pikapas“

content
Aktualu

Andriaus Užkalnio jaunesnioji dukra Milda baigė mokyklą: „Aš tavimi didžiuojuosi“

content
Kultūra

Knygą „Atatrankos“ pristatanti N.Oželytė: „Noriu padėti kitiems, kaip kažkada pati sulaukiau pagalbos“

content
Aktualu

Dainininkė Daiva Starinskaitė tapo mama: su sužadėtiniu Chrisu susilaukė pirmagimio

content
Kultūra

Pokalbiai apie Joną Meką MO muziejuje kviečia prisiminti ir naujai atrasti išskirtinį kūrėją

content
Gyvenimo būdas

Princas Williamas švenčia 40-metį: karališkoji šeima dalijasi nematytais kadrais ir įdomiais faktais

content
Aktualu

Rimantė Kulvinskytė laukiasi antros atžalos: žinią pranešė kūrybiškai

content
Aktualu

Ingrida Martinkėnaitė pardavė būstą Palangoje: pasidairius svetur – įsigijo namus Gran Kanarijoje

content
Gyvenimo būdas

Susituokė Jehovos šeimoje augusi D.Rudžinskaitė ir T.Ivanauskas: vestuvės – be tėvų, bet su humoru

content
Muzika

Dainotas Varnas pristato naują kūrinį: daina „Disco“ – bandymas atrasti savo naują muzikos stilių