Glikacijos procesas veido odoje – kodėl dėl raukšlių galite kaltinti cukrų?

Moteris žiūri į savo atvaizdą veidrodyje. / Shutterstock nuotr.
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2021-12-16 15:24
„Gražus veidas yra nebyli rekomendacija“, – prieš maždaug keturis šimtus metų sakė Francis Baconas – anglų filosofas, istorikas, valstybės veikėjas, empirizmo pradininkas. Jo išsakyta mintis buvo aktuali tada, ne mažiau aktuali ir šiandien. Vis dėlto metams bėgant veido grožis pasiduoda senėjimo procesams, kuriuos paskatinti gali daugybė veiksnių. Vienas ryškesnių – cukrus – sukelia glikacijos procesą, kurio pasekmių savo veide matyti nenorėtų niekas.

Odos pokyčiai bėgant metams yra neišvengiami, tačiau senėjimo procesus gali lemti daugybė visiškai skirtingų veiksnių, o kartais – ir visa jų „puokštė“: genetika, nervų sistemos ligos, nesubalansuota mityba, fizinio aktyvumo ar poilsio trūkumas, ultravioletiniai spinduliai, vaistai, netinkama kosmetika ir net... cukrus. 

Apie kenksmingą cukraus poveikį sveikatai girdime kone nuolat, tačiau ar kada nors susimąstėte, kad dėl veide pasirodžiusių raukšlių gali būti kaltas būtent jis?

Žalingas gausiai vartojamo cukraus poveikis odai akivaizdžiai ryškėja maždaug nuo 30-ies metų. Cukrus organizme sužadina glikacijos procesą – tai fiziologinis procesas, vykstantis perteklinėms gliukozės molekulėms jungiantis su baltymais – kolagenu ir elastinu – bei skatinantis formuotis galutinius glikacijos produktus.

Šie produktai pažeidžia ir dehidratuoja odą palaikančius baltymus, todėl jie tampa kieti ir neaktyvūs, prasideda priešlaikinis senėjimas. Glikacijos procesas nuo 20-tų gyvenimo metų kasmet didėja po maždaug 3,7 %.

Požymiai, išduodantys glikacijos procesą veido odoje:

  • Oda netenka elastingumo, padaugėja raukšlių
  • Veido ovalas praranda formą, glemba
  • Oda netenka skaistumo, papilkėja
  • Nešvarios, „negyvos“ odos pojūtis
ISDIN veido priežiūrai skirta linija „Isdinceutics“ – su trejopu odos senėjimą lėtinančiu poveikiu
ISDIN veido priežiūrai skirta linija „Isdinceutics“ – su trejopu odos senėjimą lėtinančiu poveikiu

Šios glikacijos proceso pasekmės nedžiugina nė vienos moters, todėl norėdamos kaip įmanoma ilgiau turėti sveiką ir gražią odą, turite nepamiršti kelių aspektų. Nors senėjimo procesai neišvengiami, tačiau tinkamai rūpinantis oda galima išgauti džiuginančių rezultatų.

Taigi: venkite hidrintų riebalų, kuriuos Pasaulinė sveikatos organizacija yra paskelbusi vienu didžiausių sveikatos priešų. Šie stiprūs oksidantai sukelia uždegiminius procesus, užkemša kraujagysles, todėl sulėtina kraujo pritekėjimą į odą, dėl ko ji greičiau sensta, raukšlėjasi.

Nepamirškite, kad tiek bendrai organizmo sveikatai, tiek odai reikalingas kokybiškas miegas, fizinis aktyvumas, reguliarus poilsis, subalansuota mityba, kurioje būtų antioksidantų. Jų gausu daržovėse, uogose, graikiniuose riešutuose, žalioje arbatoje.

Tam, kad glikacijos procesas pernelyg nesuaktyvėtų, turėtumėte vengti jau minėto cukraus, tai pat naudoti kokybiškas veido priemones, kurios pasižymi odos senėjimą lėtinančiu poveikiu.

„A.G.E. Reverse“ veido modeliavimo priemonė / Gamintojo nuotr.
„A.G.E. Reverse“ veido modeliavimo priemonė / Gamintojo nuotr.

ISDIN ispanų dermatologinė laboratorija atrado inovatyvų sprendimą norint sumažinti glikacijos procesą odoje. „A.G.E Reverse“ linijos produktuose yra itin veiksmingas išskirtinis komplektas, veikiantis glikacijos procesą.

Vienas iš šių komponentų – karnosinas – yra efektyvi priešglikacinė medžiaga. Gliukozės molekulėms jungiantis ne su kolageno skaidulomis, o su karnosinu, stabdomas baltymų cukrėjimo procesas. Karnosinas lėtina glikacijos produktų susidarymą, stiprina kolageno ir elastino funkcijas, todėl atkuriamas odos elastingumas ir stangrumas.

Tinklinės struktūros hialurono rūgšties ir tripeptidų kompleksas „Syn-Hycan“ (mažos molekulinės masės tripeptidas) skatina fibroblastuose kolageno ir elastino gamybą, stiprina ir gerina jų kokybę – tokiu būdu atkuriami ir remoduliuojami veido kontūrai.

Produktai taip pat pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis ir ne tik veikia amžiaus žymes, bet ir apsaugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio. 

Siekiant išvengti arba sumažinti glikacijos proceso pasekmes veido odai, naudokite naujausią ISDIN veido odos priežiūrai skirtos linijos „Isdinceutics“ produktą – „A.G.E. Reverse“ veido modeliavimo priemonę, turinčią trejopą odos senėjimą lėtinantį poveikį: ji mažina užterštumą, modeliuoja ir stabdo glikaciją.

„A.G.E. Reverse“ veido modeliavimo priemonė / Gamintojo nuotr.
„A.G.E. Reverse“ veido modeliavimo priemonė / Gamintojo nuotr.

Apie ISDIN

ISDIN – tarptautinė ispanų dermatologinė laboratorija, siūlanti kompleksinius ir inovatyvius sprendimus, skirtus odos priežiūrai, prevencijai ir puoselėjimui. Nuo pat įkūrimo prieš 40 metų kartu su sveikatos priežiūros specialistais ir farmacininkais ji yra tvirtai įsipareigojusi efektyviai reaguoti į savo klientų odos poreikius.

Rezultatas – produktų su pažangiomis formulėmis ir novatoriškomis tekstūromis asortimentas, užtikrinantis dar geresnę jos priežiūrą. Inspiruota būti tarptautiniu odos priežiūros etalonu šiandien ISDIN kartu su 800 darbuotojų komanda savo produkciją pristato 30-yje rinkų visame pasaulyje.

Daugiau informacijos apie ISDIN rasite paspaudę čia.

„A.G.E. Reverse“ veido modeliavimo priemonė / Gamintojo nuotr.
„A.G.E. Reverse“ veido modeliavimo priemonė / Gamintojo nuotr.
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai