Girtuoklio vaidmenį seriale sukūręs Saulius Balandis: „Norėjau pasikeisti“

Saulius Balandis / "Pasmerkti 2" stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-11-12 11:12
Edvino Kalėdos trilogijos „Nemylimi. Svetimi. Pasmerkti“ tęsinį „Pasmerkti 2“ aktorius Saulius Balandis ne tik režisuoja, bet ir jame vaidina pats. Čia jis įkūnija Girinio personažą: kaimo girtuoklį, kuris gyvena Lorenco (aktorius Rolandas Borovskis) sodyboje ir jam talkina. Dėl šio vaidmens S.Balandis ryžosi išvaizdos pokyčiams – užsiaugino barzdą, įkvėpimo vaidmeniui kurti jis sėmėsi iš pažįstamų kaimiečių.

Portalui Žmonės.lt S.Balandis atviravo nesitikėjęs, kad žiūrovams seriale rodysis taip ilgai – tikėjosi įkūnyti visai nereikšmingą personažą. Vis dėlto išėjo visai kitaip: „Nesitikėjau, kad šis epizodas bus toks ilgas. Tarp režisierių dabar madinga bent vieną epizodą savo filme suvaidinti patiems. Tai – pasaulinė praktika. Visgi nemaniau, kad scenaristas sukurs tokį ilgą mano vaidmenį – tikėjausi vieno trumpo epizodo, nenorėdamas varginti vaidmeniu kitų aktorių, sutikau vaidinti pats, o išėjo štai kaip.“

S.Balandžio teigimu, ir režisuoti, ir vaidinti tuo pat metu – tikrai nelengvas darbas. „Tą patį dariau seriale „Nekviesta meilė“, tačiau ten vaidmuo buvo žymiai didesnis. Žinoma, tai nėra lengva“, – sakė jis.

Besiruošdamas filmavimams aktorius ryžosi išvaizdos pokyčiams: užsiaugino barzdą. „Vaidmeniui ruošiausi gana ilgai – net užsiauginau barzdą. Norėjau savo personažu akcentuoti tokio tradicinio kaimo pijokėlio pozityvumą. Siekiau, kad jis būtų mielas, o ne atgrasus“, – sakė S.Balandis.

Tiesa, nei jam, nei jo žmonai toji barzda visai nepatiko: „Tik suvaidinęs ją nusirėžiau. Keistas jausmas vaikščioti su tokia barzda, tačiau turėjau tikslą – to reikėjo vaidmeniui. Nuo vaidmens kartais priklauso ir plaukų ilgis. Norėjau pasikeisti, suvaidinti ganėtinai jautrų, gerą, pozityvų žmogelį.“

Girtuoklio vaidmeniui S.Balandis įkvėpimo sėmėsi iš pažįstamų. „Tokių personažų prisižiūriu kaime – meistrelių, žmonių, su kuriais bendrauju, kurie man padeda. Visa šnekta, pravardės yra autentiškos – už viso to stovi realūs žmonės“, – tikino jis. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai