Girtas pagautas Radžis ir blaivininkas Ramūnas Karbauskis susiginčijo dėl alkoholio

Radžis Aleksandrovičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-11 11:16
Lietuva retai patenka į pasaulinės statistikos lentelių aukštumas, tačiau pagal vieną kriterijų pirmaujame – esame daugiausiai alkoholio suvartojanti tauta pasaulyje. Po skaudžios tragedijos Kražiuose ir po šulinyje žuvusių kūdikių Kėdainių rajone Seime pasigirdo raginimai prievarta gydyti alkoholizmo problemų turinčius piliečius. Bet ar tai padės?

Laidoje „Valanda su Rūta“ pareigūnas ir medikė reziumuos: kone 80 procentų visų iškvietimų yra susiję su neblaiviais asmenimis. Anot pareigūno, labai daugėja girtų nepilnamečių.

Visai neseniai į policijos akiratį pateko ir dainininkas Radžis Aleksandrovičius.  Jo prabangų BMW automobilį praėjusių metų pabaigoje sustabdė pareigūnai. Radžis į alkotesterį įpūtė 1,15 promilės – tai lengvas girtumo laipsnis.

Laidos vedėjos paklaustas, kodėl prie vairo sėdo neblaivus, Radžis pasakojo, kad ragavo gero ir brangaus vyno, jautėsi gerai ir net nepagalvojo apie pasekmes.

TAIP PAT SKAITYKITE: Prie BMW vairo girtas sėdęs Radžis išgirdo teismo verdiktą: „Ką padariau, tą ir gavau“

 

LNK laidoje dalyvavęs blaivininkas Ramūnas Karbauskis jam atkirto, kad nesvarbu kokio brangumo vyną geri, organizmui tai tėra alkoholis, lygiai taip pat kaip langų plovimo skystis. Radžis gynėsi, kad jis iki langų skysčio gėrimo dar nenusigyveno ir viliasi – nenusigyvens.

Besigydantis alkoholikas Žanas Talandis antrino, kad buvo laikai, kai jam tiesiog buvo nesvarbu ką gerti, svarbu numalšinti nerimą, skausmą ir neviltį. Žanas atvirai pasakojo, kad pragėrė mamos namus, kad įskaudino daugelį artimųjų. Jam atsitiesti padėjo Tėvas Stanislovas. Dabar Žanas alkoholio nebevartoja keturiolika metų, turi žmoną, penkis vaikus ir laukia šešto. Buvęs alkoholikas įkūrė sodybą, kurioje gyvena besigydantys priklausomybes žmonės, jie ten ūkininkauja, tvarkosi ir taip save išlaiko.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Labiausiai laidos dalyvius šokiruos vaizdai apie, kuriuos pasakojo laidos „24 valandos“ žurnalistė Donata Gutauskienė-Laisva. Ji kasdien važiuoja į miestelius ir kaimus, kur, sako, mato prasigėrusią Lietuvą. Tačiau skaudžiausia dėl alkoholio kilusi istorija įvyko Kybartuose. Befilmuojant vienoje landynėje, Donata pamatė tarp visiškai girtų žmonių gulintį dviejų mėnesių kūdikį.

„Atidariusi duris pamačiau į purvinus patalus suvyniotą kūdikį, musės aplink jį skraido ir kiti girti tame tarpe ir motina griuvinėja ant jo. Mama pripūtė virš dviejų promilių. Stovėjau apsiverkus, nesupratau kaip taip galima. Iškart iškviečiau vaikų teises, policiją“, – pasakojo žurnalistė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai