Gintarė Songailė: „Jausčiausi nevisavertė, jei vaikams sulaukus antrojo gimtadienio tik kepčiau blynus ir sukiočiausi namuose“

Gintarės ir Dariaus Songailų šeima / Akvilės Razauskienės nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-11-17 08:00
Mamų radijo projektas pristato pirmosiomis gruodžio dienomis pasirodysiantį istorijų ir fotografijų leidinį moterims, auginančioms vaikus, „Įkvepiančiai motinystei“. Rudens-žiemos numerio viršelio heroje tapo Gintarė Songailė.

„Šią moterį pakviesti su komanda nutarėme vienbalsiai. Gintarė – nuostabi, o jos vertybės ir požiūris į motinystę mums labai priimtinas. Džiaugiamės, kad visa Songailų šeima sutiko dalyvauti fotosesijoje, kurią, tikiuosi, įvertins ir skaitytojai“, – pasakoja leidinio vyr. redaktorė Laura Mazalienė.

Laura Mazalienė su vaikais
Laura Mazalienė su vaikais

Pasak jos, kaip ir pavasarį pasirodęs leidinys, antrasis numeris bus skirtas atskleisti tikrąsias motinystės spalvas: „Nuo motinystės irgi galima pavargti, tai ne tik rožinės spalvos, vežimėlių stumdymas parkuose ar dailių rūbelių paieška. Aš pati pavargstu nuo dviejų mylimų vaikų, nuo darbų kalno, nuo amžino skubėjimo, nuo noro užkariauti pasaulį, būti viską žinančia mama ar akį traukiančia žmona. Būna ir tokių akimirkų, kai noriu išsiverkti, todėl einu į soliariumą arba bažnyčią, nes dabar toks metas, kai net neturiu su kuo atsigerti arbatos. Ne todėl, kad dingo draugės, o todėl, kad visos jos su vaikais namie ir kovoja su ta pačia erzinančia kasdienybe. Visos mes tokios pat. Norime kartais pamiršti, kad esame mamos. Norime su draugėmis nerūpestingai pliurpti prie kavos puodelio ar šokti su vyru mieste iki paryčių. Ir tai labai žavu. Motinystė veža, bet gyvenimas irgi.“

Jei žodis „supermama“ per pastaruosius metus nebūtų įgijęs neigiamo atspalvio, drąsiai taip būtų galima pavadinti buvusio krepšininko Dariaus Songailos žmoną Gintarę. Verslas, įvairūs projektai, trys vaikai ir šuo namuose, o ji – geriausias pavyzdys, įrodantis, jog viskas gyvenime priklauso nuo mūsų pačių.

Akvilės Razauskienės nuotr.
Akvilės Razauskienės nuotr.

Gintarė pasakoja, kad nors jos pačios mama daug dirbo, jai niekada dėl to neskaudėjo širdies. Žinoma moteris tikina, kad puikiai veikia kompensacinis mechanizmas – yra darbo valandos, komandiruotės, bet yra ir atostogos, laisvalaikis su vaikais, kurių savame versle neriboja jokie darbdaviai.

„Nuo dvejų metukų vaikai iškeliauja į darželį, po to laukia mokykla. Tada man kyla klausimas, tai negi turi skaudėti širdį, kad tavo vaiką lavina pedagogas, o ne tu pati? Tikiu, kad gyvenime viskas priklauso nuo mūsų pačių požiūrio.

Juk ir supermama vienam yra ta, kuri penkerius metus kepa blynus, kiekvieną sekundę būna šalia tavęs. Bet tada vaikas užauga ir nebeturi su ja apie ką pasikalbėti. Man 25-eri, jei turiu problemų versle, pirmiausia skambinu mamai. Ji mano draugė, patarėja, moteris, kuria aš žaviuosi. Ji man supermama. Ja žavėjausi ne tik aš, bet ir aplinkiniai. Ir visai nesvarbu, kad ji nekepė su manimi blynų, nemaitino krūtimi dvejus metus ar praleido klasės spektaklį.

Aš kaip tik jausčiausi nevisavertė, jei vaikams sulaukus antrojo gimtadienio tik kepčiau blynus ir sukiočiausi namuose. Negaliu neprilygti savo partneriui, kuris moka daug kalbų, daug keliauja, domisi istorija. Šiai dienai mano tikslas dar nepasiektas“, – atvirauja G. Songailė.

Visą interviu su Gintare Songaile skaitykite gruodžio pradžioje pasirodysiančiame istorijų ir fotografijų leidinyje „Įkvepiančiai motinystei“, kurį bus galima įsigyti didžiųjų miestų parduotuvėse.

Leidinys „Įkvepiančiai motinystei“
Leidinys „Įkvepiančiai motinystei“

Naujausi straipsniai