Gintarė Karaliūnaitė ragina vienytis: pats metas ir mūsų moterims parodyti tvirtybę

Gintarė Karaliūnaitė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-09 13:27
Po sekmadienį įvykusių „Auksinių gaublių“ teikimo ceremonijos visas pasaulis liko priblokštas moterų vienybės. Juodas aprangos kodas simbolizavo jų tvirtumą, solidarumą ir ryžtą nebetylėti. Gana seksualinio išnaudojimo, homofobijos apraiškų ir rasizmo. Toks viešas manifestas įkvėpė ir lietuvos moteris. Atlikėja Gintarė Karaliūnaitė net pastebėjo, kad ir mūsų šalies damos galėtų susivienyti.

„Auksinių gaublių 2018“ renginio viešnios protestuodamos prieš seksualinį priekabiavimą Holivude rengėsi juodai. Idėja gimė mažų aktorių būrelyje. Moterys nusprendė, kad juoda spalva išsakys solidarumą šiuo klausimu, tačiau norinčių prisijungti prie protesto laikui bėgant atsirado daugiau.

Šiais metais tai jau ne vienintelis renginys, kai viešai protestuojama. Gruodžio 15 d. paskelbta, jog „Ekrano aktorių gildijos 2018“ apdovanojimus ves vien moterys. Taip bus siekiama atkreipti dėmesį į jų žodžio svarbą.

„Aš esu prieš rasizmą, homofobiją, seksualinį išnaudojimą. Norėčiau pridėti ir tokią opią problemą, kaip amžiaus diskriminacija. Fantastiškas šių moterų pareiškimas pasauliui. Mes, nors kiek žinomos moterys, turėmtumėme prisijungti, kaip manote? Gal net per šių metų „Žmonių„ apdovanojimus?“ – savo mintimis dalijosi bei apie Holivudo moterų vienybę kalbėjo Gintarė Karaliūnaitė.

Moteris pastebėjo, kad praėjusiais metais surengti „Žmonių“ apdovanojimai, kur susirenka visos ryškiausios Lietuvos žvaigždės, būtų puiki proga moterims pasirodyti, drąsioms, šiuolaikiškoms ir iškelta galva prisijungti prie protesto, suvienijusio pasaulį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai