Gintarė Gurevičiūtė pataria: kaip padaryti tobulą nuotrauką telefonu?

Gintarė Gurevičiūtė ir Gediminas Žilinskas / Renginio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-20 20:49
TV laidų vedėja, viena populiariausių Lietuvos „Instagram’erių“ Gintarė Gurevičiūtė fotografijos dirbtuvėse pristatė sėkmės formulę ir dalijosi patarimais, kaip padaryti galybės „like“ sulauksiančią nuotrauką.

Šiandien fotografijos menui tapus prieinamam kone kiekvienam, o telefono kamerai kasdieniniame gyvenime vis dažniau keičiant profesionalų fotoaparatą, „Instagram“ tapo labiausiai vartotojų pamėgtu mobiliosios fotografijos socialiniu tinklu.

Gintarė Gurevičiūtė teigė, kad tik po metų sužinojo, kad „Instagram“ yra socialinis tinklas. Prieš tai manė, kad tai tik programėlė, skirta nuotraukų filtrams: „Jau tuo metu turėjau 1000 sekėjų, o dabar – po kelerių metų – jų jau daugiau nei 45 tūkst. ir apie 80 procentų jų yra iš Lietuvos, todėl šiandien dalijuosi savo įžvalgomis ir tendencijomis.“

Renginio nuotr.
Renginio nuotr.

Gintarės patarimai:

1 sėkmės formulė: asmenukės. Pastebėjau, kad sekėjams labiausiai patinka asmenukės, todėl ir mano pačios profilyje jų yra apie 80 procentų.

2 sėkmės formulės: filtrai. Žmonėms nelabai patinka filtrai, pastebėjau, kad daugiausiai pamėgtukų sulaukia nuotraukos su grotelėmis „be filtro“ (#nofilter) ir „be makiažo“ (#nomakeup). Tačiau tendencijos taip pat rodo, kad populiariausi filtrai „Instagram“ tinkle yra yra „Ludwig“ ir „Clarendon“.

Renginio nuotr.
Renginio nuotr.

3 sėkmės formulė: laikas ir nuoseklumas. Laikas labai svarbus, keliant nuotraukas į šį socialinį tinklą. Geriausias laikas – nuo 8 val. ryto, kai visi vyksta į darbus, arba vakare tarp 20-22 val. po darbų. Taip pat, žinoma, savaitgalio vakarai. Be to, svarbu nuotraukas kelti nuosekliai ir reguliariai, kitu atveju nuotraukos net rodomos sekėjams rečiau.

4 sėkmės formulė: prasmė. Jei nuotrauka ne tik graži, bet perteikia ir žinutę, ji tikrai sulauks reakcijos, tačiau jei ta žinutė bus nenuoširdi, rezultatas gali būti priešingas. Aš dažnai naudoju sentencijas anglų kalba.

5 sėkmės formulė: tai, kas patinka visiems. Daugumai patinka gėlės, tad nuotraukos su gamtos elementais, pavyzdžiui, žydinčiomis sakuromis, tikrai sulauks dėmesio. Taip pat visada populiarios nuotraukos su žinomais žmonėmis, nes jas pamėgs ir kiti sekėjai.

Mados fotografas Gediminas Žilinskas atsakė į klausimą, ar išmaniuoju telefonu jau galima pakeisti fotoaparatą, bei patarė, kaip maksimaliai išnaudoti išmaniojo telefono kamerą geriausiam kadrui. Atskleidžiant tobulos nuotraukos paslaptis, naudotas Lietuvoje pirmą kartą pristatytas „Huawei P9“ išmanusis telefonas su dviguba „Leica“ kamera.

Renginio nuotr.
Renginio nuotr.

„Telefone yra tokios funkcijos, kaip profesionaliame fotoaparate: diafragmos nustatymas, raw failai, išlaikymas, ISO, baltas balansas. Ir šios funkcijos pasiekiamos labai greitai, o tai „Instagram“ amžiuje yra labai svarbu“, – sakė G.Žilinskas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai