Gimtadienio dieną Algis Kriščiūnas surengė aukcioną:„Jei galiu prisidėti prie geresnio pasaulio – stengiuosi tai daryti“

Algis Kriščiūnas/Asmeninio archyvo nuotr.
Algis Kriščiūnas/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-05-12 13:27
AA

„Mano draugui keturiasdešimt ketveri, bet tik šiandien jis pradėjo kalbėti. Tik šiandien ima atsitiesti ir pastebėti, koks nepaprastas pasaulis aplink. Tik dabar pradeda jausti, kad vyrai aplink jį – ne vilkai, o moterys – ne pinigų medžiotojos. Turėjo praeiti trisdešimt metų, sugriūti pirmoji santuoka, jam teko nugrimzti į butelio dugną ir iš jo išbristi. Nes jis tik dabar pradėjo kalbėti“, – sako dalininkas ir fotografas Algis Kriščiūnas, per savo gimtadienį surengęs kilnų aukcioną.

Aukok.lt kartu su A. Kriščiūnu kviečia prisidėti prie nevyriausybinės organizacijos „Jaunimo linija“, teikiančios nemokamą ir anoniminę emocinę paramą telefonu, internetiniais pokalbiais ir elektroniniais laiškais.

Šį kartą Algis Kriščiūnas pasidalijo jautria istorija ir paragino sudalyvauti aukcione. 

„Būdamas keturiolikos K. patyrė košmarą: kartą grįždamas iš mokyklos laiptinėje išgirdo tėvo riksmus. Tai nebuvo naujiena, girtas tėvas dažnai triukšmaudavo, už savo gyvenimo nesėkmes keršydavo žmonai, keldavo pavydo scenas ir kumščius. Policija tuose namuose buvo dažnesnis svečias, nei berniuko klasės draugai. Tiesą pasakius, tikrų draugų jis neturėjo, nes niekam nebūtų drįsęs pasipasakoti apie šeimos gėdą.

Algis Kriščiūnas su dukra Paula

Atsirakinęs buto duris berniukas pajuto, kad šįkart kažkas kitaip: girtuoklio rėkavimas sklido iš vonios, o pro keiksmus girdėjosi mamos gargaliavimas – tėvas ją smaugė!

K. puolė trankyti užrakintas vonios duris, maldauti, kad paleistų mamą, bet praėjo dar kelios minutės, kol tėvas atsikvošėjo, atidarė duris ir bjauriai keikdamasis išėjo iš namų.

Aišku, jis grįžo. Aišku, moteris jam atleido. Bet berniukas – niekada.

Kiekvieną naktį gulėdamas lovoje klausydavosi, ar neišgirs mamos pagalbos šauksmo. Kiekvieną rytą išeidavo į mokyklą, nešdamasis savo paslaptį. Niekas jos nesužinojo.

Bet paslaptis buvo per sunki vaikui, per sunki ir suaugusiam žmogui. Ji tarsi dangtis uždarė, užrakino širdį, o užrakinta širdis negali stipriai mylėti.

Toliau buvo gyvenimas – berniukas augo, stengėsi gerai mokytis, daug pasiekė ir daug uždirbo, bet jo jausmai visada plaukė paviršiumi. Sukūrė šeimą, nemokėjo jos išsaugoti, išsiskyrė. Liūdesį skandino ten, kur visi jį skandina, kol pajuto, kad skęsta ir pats. Tada dar kartą susikaupė ir išbrido.

Bet akmuo nelengvėjo, praeitis nepasimiršo. Nauji santykiai nesimezgė, džiaugsmo buvo vis mažiau.

Kol vieną dieną jis nebeištvėrė ir atskleidė savo paslaptį.

Nežinau kodėl man – juk buvome susitikę vos kelis kartus? Gal todėl, kad tarp mūsų nuo pat pažinties dienos atsirado ryšys. O gal todėl, kad gyvenu toli ir esu nematomas – lyg klausykloje sėdintis žmogus, kurio tik balsą girdi.

Jis atidavė savo paslaptį ir pasijuto lengvesnis, šviesesnis, atviresnis jausmams.

Tik aš žinau, kad stebuklo nebus.

Trisdešimt metų yra per daug, kad viskas praeitų. Užleista žaizda gyja sunkiai ir randas bus kietas.

Reikėjo anksčiau.

Reikėjo tą vakarą.

Paskambinti žmonėms, kurie išgirstų.

Tada nebuvo kam paskambinti, dabar yra.

Ir aš labai noriu, kad visada būtų – kiek galėdamas padedu „Jaunimo linijai“, kurios taip trūko mano draugo gyvenime”, – jautria istorija dalijasi Algis. 

„Jaunimo linijos“ savanoriai kasdien sulaukia apie 145 pagalbos skambučių, prašymo išklausyti ir patarti. Apmokyti konsultantai jauniems žmonėms padeda įveikti psichologines problemas, sunkius gyvenimo etapus ar bėdas šeimoje.

Algis Kriščiūnas/ Asmeninio albumo nuotr.

Bet net ir savanoriškai organizacijai išsilaikyti reikia lėšų. Todėl Algis pakvietė rinkti lėšas, kad „Jaunimo linija“ būtų gyva.

„Jaunimo linijai“ jau paaukota 3000 eur., todėl Algis surengė savo paveikslo aukcioną Facebook platformoje. Paveikslas pavadinimu „Why We Don’t Talk Anymore“ labai gerai atitinka „Jaunimo linijos“ esmę, nes ši 29-erius metus veikianti organizacija skatina kalbėtis.

„Aš negaliu padaryti daug – esu tik paprastas žmogus, ne prezidentas ir ne milijonierius. Bet jei bent kažkiek galiu prisidėti prie geresnio pasaulio – stengiuosi tai daryti. Kasmet labdaros aukcionams dovanoju tris savo paveikslus – pernai vienas jų parduotas net už 3500 eurų. Šiemet labdaros aukcioną darau čia – feisbuke. Pristatau paveikslą „Why We Don’t Talk Anymore“ (110x110 cm, aliejus, drobė) – oficiali jo kaina 2500 eur. Aukcione pradinė kaina bus 1200 eur. Visi pinigai (absoliučiai visi), už kuriuos jį nusipirksite, keliaus į „Jaunimo linijos“ sąskaitą. Nuoširdžiai noriu, kad mūsų pastangos išgelbėtų dūžtančius likimus“, – pasidalijęs paveikslo nuotrauka sakė Algis savo paskyroje.