Gimtadienį švenčianti Laima Paksienė pasidalijo patirtimi, kaip surasti laimę ir ramybę

Laima Paksienė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-20 18:50
Kovo 20 dieną europarlamentaro Rolando Pakso žmona Laima Paksienė mini 56-ąjį gimtadienį.

„Išyvenu aukso amžių, esu labai laiminga, - portalui Žmonės.lt sakė ponia Laima. - Daugiau ramybės aplinkui ir viduje – tai svarbus dalykas. Kai ramu ir gera, tada gali džiaugtis pilnavertiškai. Tikrai, viskas taip darnu ir harmoninga, kad neturiu kuo skųstis ir liūdėti - jokių šansų tam“.

Kaip pasiekti tokią būseną, Laima Paksienė nenorėtų patarti. Pasak jos, patarimus dalinti lengva, tačiau kiekvienas žmogus turi savo kelią.

„Galiu tik pasidalinti tuo, kas padėjo man. O man padeda supratimas, kad visi esame Dievo kūriniai. Jei skauda vienam, tai skauda ir man, nors galiu to net nesuvokti. Tad svarbu visus mylėti, nesvarbu, gal kažkuris asmuo tau linki blogo. Kai esi nusiteikęs mylėti, tada pradeda vykti stebuklai, tuomet aplink atsiranda tave mylinčių, gerbiančių ir gera linkinčių. Kai esi ramus , niekas tavęs nedirgina, nes myli ir atleidi, net nereaguoji, jei kas bloga nutinka, nes supranti, kad žmogui galbūt tik toks momentas. Visi ateiname į šį pasaulį su užduotimi, kad ją įvykdytume, turime vienas kitam padėti“.

Toks nusiteikimas Laimą atpalaiduoja nuo streso, per didelių aštrių emocijų, gyvenimas tampa paprastas, viską vertini iš gilesnės širdies pozicijos.

„Kai kas gali pasakyti, kad štai man lengva taip kalbėti. Bet ne rodiklis - name ar bute gyveni, turi ar neturi, už ką nusipirkti valgyti, tai vidinis dalykas. Kai spinduliuoji ramybę, jos gauni ir iš aplinkos, tuomet pasijunti laimingas“, - įsitikinusi Laima Paksienė.

Kita vertus, ir jos gyvenimo aplinkybės – palankios. Dukra Inga sukūrusi gražią šeimą, sūnus Mindaugas baigė Tarptautinęs verslo mokyklą (TVM), gavo bakalauro diplomą, dabar bando savo realizuoti veikloje. Turi, pasak mamos, gražią ir protingą merginą Viktoriją.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Laiminga esu, kad vaikai rado tikrąsias savo antras puseles, tikrai džiugina atžalų gražūs santykiai. Apie vestuves Mindaugas ir Viktorija kol kas nekalba, iš pradžių jie nori įsitvirtinti gyvenime. Viktorija baigia magistro teisės studijas, pradės dirbti. Galbūt tada vaikai kurs bendrą židinį. Tai jų asmeninis reikalas, dabar jaunimas turi savą supratimą apie gyvenimą, o mes priimame ir laiminame tai, ką jie daro“, - pasakojo Laima Paksienė.

Metų skaičius žinomos moters nebaugina. Jai priimtina mintis, kad senti reikia išdidžiai, oriai. Laima neprieštarauja moterų norui pristabdyti bėgančius metus įvairiomis grožio procedūromis, tačiau pati ji jomis nesižavi.

„Kaip aš atrodau...Normaliai, yra ir tų raukšlelių, bet man visada buvo svarbu sportas. Kai dalyvavau televizijos šokių projekte, to užsiėmimo nemečiau. Vyras su manimi šokių pamokas lankė vienerius metus, paskui atsisakė. Tad aš pasirinkau linijinių šokių pamokas. Keliolika moterų mokomės šiuolaikinių šokių du, tris kartus per savaitę. Šokame valandą, o būna – ir tris.

Kiekvieną rytą bėgioju miške su šunimi valandą, pusantros. Kurį laiką pavaikščiojus po mišką ir veido oda pasikeičia, ateina vidinė ramybė, justi net pakilumas – pats nustembi, iš kur tokia dozė geros nuotaikos. Žinoma, perku ir kremus, tačiau nedarau didelių investicijų“, - sakė Laima Paksienė.

Atėjęs pavasaris pasiūlė ir veiklos kieme – politiko žmona jau grėbia žolę, genėja medžius, džiaugiasi išlindusiomis snieguolėmis.

Gimimo dieną ji neplanuoja šurmulingo susiėjimo. Per eilę metų ji jau tarsi nusistatė savą tvarką.

„Tądien žmogus būni labai jautrus, tad leidžiu sau tiesiog priiminėti sveikinimus. Artimieji, draugai siunčia tiek gerumo, kad visą dieną jautiesi pakylėtas, leidžiu sau pabūti džiuginama. Vakarienei paruošiu balandėlių iš šviežio kopūsto, susirinks šeima – pabūsime, pabendrausime“, - dėstė planus Laima Paksienė.

Kitądien ji galbūt nuvažiuos pamedituoti į Merkinę, kur yra piramidė. Paskui susitiks su draugėmis, galbūt artimiausiu metu surengs ir susiėjimą su giminaičiais. Tiesiog svarbu gimimo dieną ir kelias po jos praleisti ramiai be blaškymosi, streso, tai dovana pačiai sau.

Dėl materialių dovanų moteris niekada nesuka galvos – jai jos nerūpi.

„Jei ko užsigeidžiu, dažniausiai ir realizuoju tai nelaukdama gimtadienio, juk yra galimybių, jaučiu ribas, ko galiu norėti. Labiausiai mane džiugina bendravimas - tai didžiausia vertybė, - įsitikinusi Laima Paksienė. – O jei kas nors nori įteikti dovanų, žino, kad mėgstu orchidėjas, dažniausiai – baltas. Tokią jau padovanojo ir sūnus. Gėles teikiame viena kitai su draugėmis. Tokią dovaną rasti nesudėtinga, nesudaro rūpesčių dėl išlaidų, laiko, nereikia sukti galvos“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai