Gimtadienį mininti Milita Daikerytė: „Norėčiau jausti, kad vyras yra žingsneliu priekyje manęs“

Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-07 19:58
Rugpjūčio 7-ąją jaunoji verslininkė, grožio studijos „Studio M“ įkūrėja Milita Daikerytė švenčia 23-ejų metų gimtadienį. Veikli mergina Žmonės.lt papasakojo apie svajones sugrįžti į sceną, per karantiną iš naujo apgalvotą verslo strategiją ir tai, kodėl dažniausiai jos asmeninis gyvenimas lieka už devynių užraktų.

Milita, koks dažniausiai būna tavo gimtadienis, ką per šią dieną veiki?

Man gimtadienis visada maloni šventė. Stengiuosi, kad ji man būtų kažkuo ypatinga. Pirmoji dienos dalis dažnai būna nostalgiška, džiaugiuosi, jei pavyksta skirti laiko sau, apmąstymams ir svajonėms. Ypač patinka pagalvoti, ko gi sau linkiu ateinančiais metais ir už ką labiausiai esu dėkinga praėjusiais.

Per metus įvyksta begalė tiek suplanuotų, tiek spontaniškų dalykų. Kad ir ne visos tos akimirkos malonios, numatytos ar sėkmingos – nurimus emocijoms, suprantu, kad už kiekvieną įvykį savo pasaulyje esu dėkinga.

Tiek teigiami, tiek neigiami dalykai yra savotiška sėkmė.

Manau, tiek teigiami, tiek neigiami dalykai yra savotiška sėkmė. Mes juk nežinome, kas mums iš tiesų yra naudinga ir reikalinga. Tikiu, kad viskas, kas vyksta, veda tik į geresnį rytojų. 

Kad ir kas benutiktų mano gyvenime – aplankytų sėkmė karjeroje, šeimoje ar moksluose – per kiekvieną gimtadienį dar kartą įsitikinu, kad viskas susisieja su žmonėmis, todėl labiausiai esu dėkinga už tuos, kurie mane supa. Kiekviena pažintis yra kažkuo ypatinga ir tikiu, kad kiekvienas į mūsų gyvenimą ateina ne veltui. Tokio požiūrio laikausi kalbant tiek apie klientus, tiek apie artimiausius žmones. Neslėpsiu, patinka pabūti ir vienai, bet kas mes be žmonių?

Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.

Karantino metu tikriausiai netrūko iššūkių? Kaip žvelgi į tą laiką jam pasibaigus?

Iš tiesų, man patiko tas laikotarpis. Atvėriau duris ir naujai verslo skilčiai. Laiko nuobodžiauti nebuvo. Tiesa, viskas vyko be didelio streso ir bėgimo. Dirbau labai intensyviai, bet nebuvau apribota terminų, todėl neskubėjau. Man to labai labai trūksta, nes įprastai viskas suplanuota minutėmis, o per karantiną tokio griežto plano galėjo ir nebūti. Manau, tai ir yra man didžiausias iššūkis.

Aš esu įpratusi būti nuolatiniame bėgime, įtampoje. O gyventi be streso arba tiesiog neveikiant nieko – sudėtingiau. To dar vis mokausi ir siekiu. Manau, karantinas buvo puiki galimybė visiems truputi sustoti, atsigręžti ir viską įvertinti sąmoningiau. Pažinti tiek save, tiek savo artimuosius.

Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.

Esi jauna verslininkė, ar teko į ką nors kreiptis patarimų dėl verslo?

Būti versle, reiškia nuolatos mokytis. Vienas iš mano mėgstamiausių dalykų – bendrauti su kitais jaunais verslininkais ir dalytis patirtimi, patarimais.

Tačiau tavo veikla kuriam laikotarpiui buvo sustabdyta.

Veikla buvo sustojusi grožio paslaugų sektoriuje, tačiau nieko nelaukiant vykdžiau kitus darbus. Nenorėjau, kad tektų viską kelti iš pelenų.

Karantino laikotarpiu skubiai pradėjau prekybą internetu. Tai padėjo palaikyti bent kažkokį degimą, o „Studio M“ darbai vėliau greitai sugrįžo į savas vėžes. Turime nuolatinių klientų ratą, kurie tiesiog laukė, kol apribojimai bus panaikinti ir galės vėl apsilankyti grožio studijoje.

Vasara man nesisieja su atostogomis.

Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.

Dažniausiai vasaromis lietuviai daug keliauja, atostogauja. Kada ilsiesi tu?

Vasara man nesisieja su atostogomis. Grožio industrijoje šiuo sezonu būna pats derlius. Jau eilę metų ilsiuosi „prieš“ ir „po“ šiltųjų mėnesių.

Aišku, šiais metais darbai vyksta kiek kitaip, todėl prieš gimtadienį keletui dienų pabėgau į pajūrį. Čia darbuojuosi ir ilsiuosi.

Man sunku kurti santykius su žmogumi, kuriam intensyvus gyvenimo ritmas yra svetimas.

Tavo gyvenime per trumpą laiką labai daug visko nutiko, vis norisi pasiteirauti, vietos liko tik grožio industrijai? O kaip su muzika?

Mano veikla neapsiriboja tik grožio industrija. Kiek pavyksta, skiriu dėmesio ir savo sekėjams socialinėje erdvėje, dirbu su reklaminiais projektais. Nuo dainavimo keletą metų visai nutolau. Tikriausiai dėl to, kad esu maksimalistė. Arba kažką darau visu 100 procentų ir iš visos širdies, arba visai nedarau. Susidėliojau prioritetus ir dainavimas liko nuošalyje.

Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.

Norėtum kada nors grįžti į sceną?

Neslėpsiu – apie dainavimą tyliai pasvajoju, man būtų įdomu. Tai – mano vaikystės vizija, viso ko pradžia. Tik kol kas ir tą sugrįžimą į sceną įsivaizduoju su kitokiu polėkiu – tik savo malonumui.

Esi jauna, veikli ir žavi mergina. Labai retai kalbi apie savo asmeninį gyvenimą, kai tuo tarpu tavo bendraamžės garsenybės viešumoje dažnai pasirodo vis su nauja simpatija. Tas slapukavimas yra gerai apgalvotas?

Tikrai nuo nieko nesislapstau, nors viešinti savo asmeninio gyvenimo detalių nejaučiu poreikio. Manau, jog ir taip mano kasdienybė sekėjams yra matoma socialinėje erdvėje. Norisi bent dalelytę visko, ką turiu, pasilikti sau.

Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Milita Daikerytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.

Kokį žmogų įsivaizduoji šalia savęs?

Man sunku kurti santykius su žmogumi, kuriam intensyvus gyvenimo ritmas yra svetimas ir jo kasdienybė visai kitokia. Norėčiau jausti, kad vyras yra žingsneliu priekyje manęs. Butų man autoritetas.

Kas šiuo metu tave skatina tobulėti ir nesustoti?

Nėra geresnio paskatinimo nei pačios svajonės ir tikslai. Aš svajoklė – mėgstu pasvajoti dažnai ir daug. Taip pat esu žmogus, kuriam svarbus progresas. Prasidėjusiais naujais savo metais tikiuosi sutikti dar daugiau nuostabių žmonių, su kuriais norėsis kurti, veikti ir tobulėti! Taip pat išmokti lėčiau gyventi. Kuo daugiau meilės ir pasitikėjimo, ir kuo mažiau pykčio!

Naujausi straipsniai