Gimtadienį mininti Birutė Petrikytė sulaukė mielos vyro Igorio dovanos, o atšvęs labai netikėtai

Birutė Petrikytė gimtadienio išvakarėse ir seniau su vyru Igoriu / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-25 18:16
„Tikriausiai žmonės labai pavargo nuo to karantino, atskirties, todėl vieni draugai jau sekmadienį atvažiavo pasveikinti, tad gimtadienis prasidėjo iš anksto“, – juokiasi dainininkė Birutė Petrikytė, gegužės 25-ąją mininti 67-ąjį gimtadienį. Žmonės.lt ji pasakoja besijaučianti laiminga bei apsupta maloniu dėmesiu ir, nepaisant sunkių metų, į ateitį žvelgia optimistiškai. Sunku tuo būtų ir suabejoti, ypač kai išgirsti, kaip scenos primadona planuoja švęsti šią gražią sukaktį.

„Nesu labai didelė gimtadienių šventėja, nes beveik visąlaik per juos koncertuodavau. Šįkart sutinku namuose – truputėlį, štai, pasipuošiau, ir smagu, – juokiasi Birutė. – Tiesiog susitaikai su tuo, kokia dabar yra situacija, nieko čia nepakeisi. Yra kaip yra, o yra tikrai viskas gerai – sveikata gera, jaučiuosi laiminga.“

Vis dėlto gimtadienį dainininkė minės ir, galima sakyti, labai netradiciškai – penktadienį susirinks šeimos nariai ir darys... lauko teniso turnyrą! Turbūt ne visi dainininkės gerbėjai žino, kad Birutė daug metų žaidžia lauko tenisą, kuris jai – ir geriausia pramoga, ir smagus sportas.

„Šiemet, kaip ir pernai, Palangoje vėl darysime šeimos teniso turnyrą. Neįtikėtina, bet pernai turnyre dar laimėjau aš! Kai po jo jau sėdėjome prie stalo, anūko paklausiau: „Antanai, pasakyk, kiek man duotum metų, matydamas močiutės elgesį ir gyvybingumą?“ Anūkas atsakė, kad man skirtų 46 metus, tad juokiuosi, kad šiemet man sukako dar tik 47-eri!“ – kvatojasi optimizmu spinduliuojanti sukaktuvininkė.

Pasirodo, lauko tenisas – Birutės aistra, į kurią įistraukė ir daugiau artimųjų. „Tenisą žaidžiu visą gyvenimą, tikrai labai daug metų. Nesu profesionalė, esu mėgėja, bet žaidžiu taip, kaip priklauso, su visomis taisyklėmis ir panašiai. Kadangi žaidžia mano anūkas, dukra ir nemažai bičiulių, norinčių dalyvauti atsiranda be problemų. Štai ir turime tokį gyvenimo pamaloninimą“, – šypteli ji.

Dainininkė linksmai priduria, kad penktadieninis teniso turnyras ir bus „paskutinis šio gimtadienio paminėjimo akordas.“

Birutė Petrikytė gimtadienio išvakarėse / Asmeninio albumo nuotr.
Birutė Petrikytė gimtadienio išvakarėse / Asmeninio albumo nuotr.

Birutės dukra, atlikėja Anželika gimtadienio proga į Lietuvą iš Vokietijos parvyks jau ketvirtadienį, tada ir galės mamą pasveikinti bučiniais ir apkabinimais.

B.Petrikytė patikina, kad nieko kito iš artimųjų jai ir nereikia – tik šilto paprasto dėmesio ir buvimo kartu, kas jai – geriausia dovana, todėl ir vyrui Igoriui prisakiusi nieko šia proga specialiai nepirkti.

„Mano vyras labai geras – nors mes jau 21-erius metus kartu, jis vis tiek klausia, ko aš norėčiau gimtadienio proga, ką man padovanoti. Sakau, kad man nieko nereikia, užtenka gero žodžio“, – patikina.

Vis dėlto sutuoktinis savo moterį pasveikino puokšte kvepiančių alyvų. „Tai yra mano mėgstamos gėlės, šalia namų jų daug žydi, o dabar ir mano namuose puokštelė“, – pasidžiaugia Birutė.

Birutė Petrikytė ir jos vyras Igoris / Laimos Geležės nuotr.
Birutė Petrikytė ir jos vyras Igoris / Laimos Geležės nuotr.

Metai paženklinti ir netektimi, ir viltimi

Pandeminiai metai scenos žmonėms buvo kupini iššūkių – koncertai atšaukti arba nukelti, renginiai uždrausti, tad dauguma išgyveno vieną sunkiausių periodų tiek morališkai, tiek finansiškai. Birutė neslepia, kad ją tai irgi neišvengiamai palietė.

„Šie metai, kaip turbūt ir daugumai žmonių, nebuvo itin lengvi. Giliai širdyje tikrai jaučiasi liūdesys dėl neįvykusių koncertų, tačiau kažkaip laikomės. Tikrai buvo visokių minčių, vis pagalvodavau, kodėl negaliu dainuoti? Juk laikas tai bėga, jaunyn irgi neinu...“ – atvirauja ji.

Vis dėlto, pasakoja Birutė, karantino metu šmėstelėjo šioks toks džiugus jai, kaip dainininkei, įvykis – vasario pabaigoje ji kartu su dukra Anželika pristatė gerbėjams naują dainą „Amžina“, kuriai muziką ir žodžius sukūrė dainininkas, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano.

„Amžina ir trumpa lyg akimirka. Nespėsi šiandien, tai rytoj jau kažin... Man labai artimas šios dainos tekstas bei atspindintis mano, kaip brandaus žmogaus, meilės supratimą. Jos gili prasmė slepia ir pandemijos ištikto pasaulio neapibrėžtumą: kad karantino metu palaikantis žmogus šalia, artimųjų supratimas tapo dar labiau būtinas ir vertingas. Kad nauja mūsų realybė dar labiau išryškina tikras ir amžinas vertybes, nepavaldžias nei laikui, nei aplinkybėms. Kad joms pajausti ir suprasti kartais prireikia didelių išgyvenimų... Bet šiuos iššūkius mes ir vadiname gyvenimu“, – apie kūrinį sako dainininkė.

„Per karantiną nufilmavome ir dainos klipą. Tada pagalvojau – na va, vis tiek gyvenime taip yra, kad nepaisant sunkumų, kažkokio nepalankaus laiko, jis pats kartais ir pasiūlo išeitis. Ši daina buvo didžiulis pamaloninimas man pačiai, nes kai nebelieka koncertinės veiklos, atlikėjui kiekviena galimybė dainuoti yra aukso vertės“, – priduria pašnekovė.

Birutė Petrikytė ir jos dukra Anželika Petrikytė / Laimos Geležės nuotr.
Birutė Petrikytė ir jos dukra Anželika Petrikytė / Laimos Geležės nuotr.

Moteris pasakoja, kad dabar gyvena viltimi, jog rugpjūčio 6–7 dienomis numatytas tarptautinis šlagerių festivalis įvyktų.

„Sunkus dabar laikas kažką planuoti. Kadangi pasirodyti planuoju su Vytauto Lukočiaus orkestru, viskas dar kiek sudėtingiau, bet savo kartelės leisti žemiau nenoriu, – tikiuosi dainuoti tik su orkestru... Belieka tikėtis, kad viskas susitvarkys ir pavyks“, – viltį sugrįžti į didžiąją sceną išreiškia ji.

Šių metų pradžioje B.Petrikytė išgyveno dar ir skaudžią netektį – mirė jos mama Janina Petrikienė. Vis dėlto dainininkė stengiasi pernelyg nepanirti į juodą gedulą – guodžiasi tuo, kad mama gyveno ilgą prasmingą gyvenimą.

„Mama nugyveno išties gražų laiką – vis dėlto 94 metai yra tikrai daug. Vis dėlto, mamos netektis yra mamos netektis ir tik tie, kas jų jau nebeturi, supranta, koks tai jausmas. Kol mama gyva, tu apie tai nemąstai, nesupranti, kaip būtų jos netekus, o štai kai netenki – kaip niekada norisi jai paskambinti, pasakyti gerą žodį, tačiau suvoki, kad skambinti jau nėra kam“, – jautriai sako B.Petrikytė.

Naujausi straipsniai