Gimtadienį Donatai Virbilaitei sujaukė liga: gyvena nežinioje

Donata Virbilaitė / Marijos Krutulytės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-18 08:09
„Kad ir kaip liūdnai nuskambėtų, dabar sau linkiu sulaukti kitų gimtadienių“, – Žmonės.lt atvirauja dainininkė Donata Virbilaitė. Gruodžio 18-ąją moteriai sukanka 34-eri. Šventines nuotaikas temdo jau ilgą laiką Donatą kankinantys į peršalimą panašūs simptomai, tačiau priežasties gydytojai kol kas nenustatė. Trys atlikti koronaviruso testai – neigiami.

Užsitęsusi liga

Donata pasakoja, kad dar praėjusį mėnesį ją ėmė kamuoti simptomai, panašūs į gripo – laužė kaulus, prasidėjo sloga, skaudėjo galvą. Nors moteris iš viso pasidarė tris Covid-19 testus, visi atsakymai buvo neigiami.

„Tikrai labai pergyvenau, nes liga tai paūmėdavo, tai vėl jausdavausi gerai. Iki šiol nesu sveika, mane kankina galvos skausmas, permušinėja širdį. Blogiausia, kad dėl pandemijos pas gydytojus šiuo metu patekti nėra paprasta, tačiau  žinau – pasveikti galėsiu tik tada, kai bus atlikti tam tikri tyrimai. Pastarąsias savaites gyvenu absoliučioje nežinioje dėl savo sveikatos“, – kalba moteris.

Kankina galvos skausmas, permušinėja širdį

Donata neatmeta galimybės dėl tolimesnio gydymo kreiptis į privačią įstaigą.

„Niekas neranda, kas man, o aš jaučiuosi blogai. Užsirašysiu pas neurologą, nežinia, gal tai susiję su depresija, kuria sergu“, – pasakoja Donata. Anot jos, kovoti su simptomais itin sunku, kai nežinai jų atsiradimo priežasties.

Anksčiau vedusi vokalo pamokas vaikams, šiuo metu moteris konsultuoja juos internetu. „Negaliu sustabdyti visų savo darbų. Gyventi gi iš kažko visiems reikia“, – prisipažįsta ji. Būtent todėl, vos pasijutusi geriau, ji griebiasi darbų.

Donata Virbilaitė / Marijos Krutulytės nuotr.
Donata Virbilaitė / Marijos Krutulytės nuotr.

Gimtadienį sutiks viena

Nors susiklosčiusios aplinkybės ir ne pačios maloniausios, Donata sako, kad galiausiai išsipildė bent viena jos sena svajonė. „Visuomet mąstydavau, kaip gerai būtų gimtadienį švęsti vasarą, ir ką jūs manote? Panašu, kad šiais metais tai įvyks. Kai baigsis ši pasaulinė pandemija, tikrai pasimatysiu su draugais, apsikabinsime.“

Moteris sako, kad viena iš gimtadieninių jos tradicijų būdavo atšvęsti kažkur kitame krašte. Dažniausiai šiuo metu D.Virbilaitė keliaudavo. Tradicijas tenka laužyti, bet Donata nenusimena – kai tik viskas pagėrės, iškart nusipirks bilietą į Turkiją.

Labai pasiigau draugų ir šiltų kraštų

„Jei pavyks, šiandien aš pasivaikščiosiu gryname ore, bent šiek tiek įkvėpsiu gaivaus oro. Rasiu kampelį, kur nebūtų nė žmogaus. Šis karantinas man – tikras išbandymas. Labai ilgiuosi draugų ir šiltų kraštų, tačiau taikausi prie taisyklių. Anądien varčiau senas fotografijas – turiu bičiulę, su kuria visuomet išvažiuodavome į kelionę per mūsų gimtadienius. Aš švenčiu gruodį, ji sausį. Pernai buvome Londone, anksčiau kartu aplankėme ir Ispaniją, ir Italiją. Šiemet nesigaus, nežinau, gal reikės kokį filmą apie keliones įsijungti, kad mintimis bent nuneštų į kokį kraštą. Vakar sau pasidovanojau „Netflix“ prenumeratą", – šypteli Donata.

Donata Virbilaitė / Marijos Krutulytės nuotr.
Donata Virbilaitė / Marijos Krutulytės nuotr.

Kalėdos niekada nekėlė daug emocijų

Šventes Donata sako sutiksianti taipogi viena, o jei nebus pasveikusi, nukels į tolimesnį metą, galbūt pavasarį. Jokių dvylikos patiekalų ar darbų.

„Kalėdos man niekuomet nebuvo toji šventė, kurios be galo laukčiau. Gyvendama Turkijoje jų visai nešvenčiau, na, o Lietuvoje sutikdavau su mama. Mūsų šeima – labai maža, esame dviese, todėl kažkokiomis ypatingomis tradicijomis negalime pasigirti. Žinoma, visuomet norisi, kad šiais metais kažkas pasikeistų, bet nieko padaryti negaliu. Nebus labai paprasta, bet gal tiesiog išjungsiu kalendorių ir bandysiu apsimesti, jog šiandien ne 24 diena“, – sako pašnekovė.

Labiausiai Donata karantino metu teigia pasiilgusi Turkijos, kurią laiko savo antraisiais namais. 

Donata Virbilaitė / Marijos Krutulytės nuotr.
Donata Virbilaitė / Marijos Krutulytės nuotr.

„Kai tik bus galima, ten skrisiu primuoju reisu. Labai pasiilgau skrydžių. Turėjau planų per šį gimtadienį net išsinuomoti lėktuvą, kokiai valandai laiko. Tiesiog atsijungti nuo visko. Mane lėktuvai visą laiką labai žavėjo, kažkada net svajojau tapti pilote. Na, bet tai yra brangus malonumas, o ir finansai dabar braška, plius bloga savijauta, jei norėčiau sugrįžti prie šios svajonės įgyvendimo, pirmiausia reikėtų nemažai pinigų susitaupyti“, – dėsto Donata.

Ateinančiais metais ji ne tik sau, bet ir visiems aplinkiniams linki daugiau pozityvo. Juk reikia į situaciją kartais ir kitu kampu pažvelgti. 

„Pastarieji metai mus išnešė iš rutinos. Gimtadieniai, šventės dažnai leisdavo užsimiršti, kad gyventi nėra lengva. Nes tikrai taip yra. Dabar labai reikės laikytis išvien, nes vienas žmogus lauke ne karys. Linkiu sau ir kitiems supratingumo bei pagalbos. Taip bus paprasčiau viską iškęsti“, – sako D.Virbilaitė.

Naujausi straipsniai