Gimtadienį B. Skurstene-Serdiukė sutinka apsupta vaikų meilės: „Mažoji Anna – tikra princesė“

Baiba Skurstene-Serdiukė su dukrele Anna/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Didžiausią gimtadienio dovaną aš jau turiu. Šiuo metu ji žiūri į mane ir šypsosi“, – sako dukrą neseniai pagimdžiusi dainininkė Baiba Skurstene-Serdiukė. Gegužės 22 dieną žinomai moteriai sukanka 36-eri.

Prisiminusi jųdviejų su vyru Mykolu pasaulį iki vaikų, Baiba dažnai šypsosi. Jei anksčiau galvodavo vien apie save, tai dabar pirmoje vietoje – vyresnėlis Antanas ir balandį gimusi mažoji Anna.

Šeimą papildžiusi Baibos dukrelė – tikra princesė. Moteris su šypsena pasakoja, kad pagal jos dūdelę kartais tenka kaip reikiant pašokinėti. Bemiegių naktų Baiba jau kuris laikas nebeskaičiuoja. 

„Esu girdėjusi, jog pirmasis kūdikis būna tykus, antrasis – jau iššūkis. Antanėlis už Anną buvo kur kas ramesnis. Mergaitė nuo mažų dienų demostruoja charakterį. Pavyzdžiui, jei mažasis Antanas kūdikystėje valgydavo pagal laikrodį, tai Anna visiška jo priešingybė – dažnai pasistiprinti užsimano skirtingu paros metu.“

Baiba Skurstene-Serdiukė su dukrele Anna/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Gimtadienis per karantiną, anot Baibos, tikrai neįprasta patirtis. Labiausiai šiuo metu moteriai trūksta bendravimo su žmonėmis, galėjimo prieiti, paliesti. 

„Aš iš tų, kurie nori socializuotis. Dažnai pasvajoju, kada jau galėsiu visus sau brangius apkabinti, pabučiuoti. Tikriausiai, tik introvertai šiuo karantino laikotarpiu nepastebi didelių pasikeitimų“, – sako dainininkė. 

Baiba Skurstene-Serdiukė su dukrele Anna/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Baiba pasidžiaugia, jog gyvena nuostabioje kaiminystėje, kurios gyventojai puikiai sutaria bei stengiasi vieni kitus palaikyti pasaulinės pandemijos akivaizdoje. Penktadienį ryte prie namų durų šventės kaltininkės laukė malonus siurprizas.

„Kaimynai paliko gėlių ir dovanėlę. Iš tikrųjų, labai norėjosi susitikti su visais, bet kadangi minios būriuotis dar negali, tai pas mus atvažiuos tik Antano krikšto tėveliai. Su kaimynais, tikiuosi, irgi greitai susimatysime. Juk ir karantino metu išsaugojome puikius santykius – besilaikant saugaus atstumo, kartais vieni kitiems sudainuodavome „Su gimimo diena.“

Baiba Skurstene-Serdiukė su dukrele Anna/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Kalbant apie dainas, ypatinga proga Baiba atliko žinomo kūrinio versiją. 

„Kartu su gitaristu Kostu Balčiūnu perdainavome Erico Claptono „Change The World“. Na, mes nuoširdžiai tikimės, kad visi susivieniję galime kažką pakeisti.“

Paklausta, kaip jai pavyksta ir muzikuoti, ir vaikais pasirūpinti, Baiba neslepia – didžiausias pagalbininkas – vyras Mykolas, šiuo metu esantis tėvystės atostogose. 

„Kai Mykolas užsiimdavo su Antanėliu, man šiek tiek atlaisvėdavo rankos. Tiesa, šią savaitę sūnus sugrįžo į darželį. Antanėliui ten be galo patinka, net dabar, kai kartais jo atvykstame pasiimti, išvažiuoti nenori. Mykolui ši tėvystės atostogų savaitė jau paskutinė. Vis pagalvoju, kaip čia reikės su kūdikiu ant rankų kitą vaiką vežti į darželį, bet tikriausiai daugiavaikės mamos iš manęs pasijuoktų. Jei kitos sugeba, sugebėsiu ir aš“, – sako Baiba. 

Atlikėja pasakoja, kad dėl Antanėlio ėjimo į darželį beveik nedvejojo.

„Viskas ten kruopščiai dezinfekuojama, tėvai į patalpų vidų užeiti negali. Aš pati susiklosčiusią situaciją vertinu racionaliai. Juk negalime amžinai užsidaryti tarp keturių sienų, o ypač įkalinti savo vaikų. Jie patys labai nori bendrauti, užsiimti įvairiausia veikla.“

Pasiteiravus Baibos, ko ji sau palinkėtų ateinančiais metais, moteris rūpinas savo srities profesionalų ateitimi. 

„Labai noriu, kad grįžtų įprasta koncertinė veikla. Man labai liūdna, kad dauguma kultūros srities darbuotojų šiuo metu gyvena be pajamų. Todėl linkiu visiems šviesesnio rytojaus", – sako dainininkė ir priduria, kad asmeniniai jos norai visi išsipildė. 

Baiba Skurstene-Serdiukė su dukra Anna (8 nuotr.)
+2
Skaitykite daugiau