Gimnaziją baigęs Gerdos Žemaitės sūnus mamos kelio nesirinko – nuo 10 klasės žinojo, ko sieks

Gerda Žemaitė su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.
Gerda Žemaitė su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-08-10 07:59
AA

Televizijos laidų vedėjos Gerdos Žemaitės sūnus Markas šią vasarą baigė Kauno Jono Jablonskio gimnaziją. Vaikinas jau kurį laiką žinojo, ką veiks toliau ir kur norėtų studijuoti. „Šia sritimi Markas domisi jau nuo dešimtos klasės“, – pridūrė Gerda.

Per išleistuves ašaras lieja net ir labiausiai mokyklos nemėgę abiturientai. Jų tėvams šis įvykis dar svarbesnis – tai savotiškas įrodymas, kad jie pagaliau užaugino žmogų, kurį galima paleisti į savarankiško gyvenimo etapą, kur sprendimai bus priimami be išorinės pagalbos, o įsiklausant į savo vidinį balsą.

Kalbėdama su 15min, Gerda Žemaitė neslėpė, kad jai pačiai sunku patikėti, jog sūnus Markas taip greitai užaugo, tačiau vaikystę ir jaunystę darkart galės patirti su antruoju vaiku.

„Vyresnysis sūnus jau greitai kels sparnus. Bet kaip gerai, kad dar turiu mažiuką – vienas pradės studijuoti, o kitas – eiti į darželį. Vėl visas ratas prasidės nuo pradžių. Tai šįkart ne tik pabaiga, bet ir pradžia“, – šypsojosi G.Žemaitė.

Kai Gerdos šeima atsikraustė į Kauną iš Marijampolės, Markas buvo aštuntokas. Iš pradžių jis mokėsi „Aušros“ gimnazijoje, vėliau sugalvojo rinktis „Saulės“ arba Jono Jablonskio gimnaziją.

Gerda Žemaitė su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.

„Viena buvo stipresnė tiksliųjų mokslų srityje, kita – kalbų, bet iš esmės abi jos buvo labai geros. Buvo stojamieji egzaminai ir sūnus pateko į Jono Jablonskio gimnaziją. Tikrai buvo geras pasirinkimas, puiki mokyklos bendruomenė, Markas lankė pamokas ir pas korepetitorius, egzaminams ruošėsi labai atsakingai visus metus. Vaikinai gal labiau pritingi nei merginos, jos, matyt, atsakingiau žiūri į mokslus, bet šiaip jokių priekaištų jam neturiu, nes visada mačiau pastangas.

Dabartiniai jauni žmonės, kurie sieja savo ateitį su mokslais, žino, kad be aukštojo mokslo sunkiau susikurti savo gerovę. Aišku, įmanoma, nes nėra tokios taisyklės. Bet faktas, kad žmogus su aukštuoju kitaip žiūri į dalykus ir kitaip mato pasaulį. Manau, kad tai yra labai svarbu, to išprusimo visi tėvai linki savo vaikams, tam, kad jie kokioje nors srityje galėtų save realizuoti“, – 15min dėstė pašnekovė.

Marko egzaminų rezultatai, anot laidų vedėjos, galėjo būti ir geresni, bet ji džiaugiasi, kad matematiką šis išlaikė. „Viskas pakankamai neblogai. Matematiką, ačiū Dievui, išlaikė. Ši sritis jam yra sudėtinga, kadangi jis humanitaras“, – juokėsi Gerda.

Kurį laiką šeimyna gyveno nerimo nuotaikomis – jie laukė, kol paaiškės, kokius mokslus sūnus krims tolesniame savo gyvenimo etape.

G.Žemaitė laikė kumščius, kad sūnus patektų ten, kur labiausiai linksta jo širdis – į Vilniaus universitetą. Laimei, vaikino svajonė išsipildė – nuo rudens jis kibs į tarptautinio verslo studijas, dėstomas anglų kalba.

„Markas įstojo ten, kur labiausiai norėjo! Jis labai troško studijuoti Lietuvoje, o verslo sritimi domisi jau kurį laiką – nuo dešimtos klasės, įrašė jos variacijas į keturis pasirinkimų variantus. Jų iš viso gali būti devyni, tad svarstėme ir dėliojome kartu pagal prioritetus“, – Žmonės.lt pasakojo Gerda.

Gerda Žemaitė su šeima / Asmeninio archyvo nuotr.

Dažnai tėvai padaro klaidą primesdami savo vaikams kokią nors profesiją ir skatindami eiti keliu, kuriuo patys norėjo eiti, būdami jauni, taip bandydami kitų kailiu išpildyti pačių kažkada neįgyvendintus tikslus.

„Visada mes, tėvai, norime, kad mūsų vaikai rinktųsi ką nors kitą. Gal aš kažkiek ir bandžiau jį lenkti, kad studijuotų teisę, bet vis tiek suprantu, kad nereikia daryti spaudimo, tad jo nedariau. Buvo labai svarbu palaikyti jo paties pasirinkimą. Jeigu sūnų domina verslo sritis, kodėl turėčiau prieštarauti“, – pasakojo ji.

Gerda pamena skaudžią pamoką, kai pati buvo sukritikuota tėvų dėl vaidybos studijų pasirinkimo.

„Pamenu, kai pati baigiau mokyklą ir norėjau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuoti aktorinį, mano tėvai vaikščiojo susiėmę už galvos ir klausė, kas čia per specialybė, tikino, kad reikia rimtos ir panašiai. Man nepavyko įstoti, turėjau rinktis kitą kryptį, studijavau verslo vadybą.

Bet gyvenimas nubloškė dar kitur, kur man dar labiau prie širdies, nei verslas. Kai pati turėjau tokią patirtį, griežtai nestūmiau sūnaus į nė vieną pusę. Labai įsiklausiau ir palaikiau“, – pasakojo ji.

Tiesa, mamos specialybė, žurnalistika, sūnaus visiškai netraukė, kadangi, kaip teigė Gerda, jis daugiau yra tėčio charakterio. Markas nemėgsta būti matomas, nenori dėmesio.

„Jeigu mes kur nors einame, sūnus vengia fotografų. Jam labiau patinka būti šešėlyje. Žurnalistika yra tiesiog ne jo sritis“, – sakė G.Žemaitė.