Gimimo eiliškumas: kaip jis veikia romantiškus santykius?

/ Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-05-17 11:16
Tai, ar šeimoje augote vienas, ar būryje vaikų, ar buvote vyriausias vaikas šeimoje, o gal pagrandukas, stipriai lemia charakterį ir būsimus santykius. Vaikystėje įgytas santykių modelis atkartojamas ir sukūrus savo šeimą.

Jaunėlis ir toliau tikisi būti visų dėmesio centre, vyresnėlis – tapti šeimos galva, o vidurinis vaikas – kompensuoti prarastą meilę. Kas nutinka, kai susieina tų pačių „įgeidžių“ turintys partneriai ir kurios poros dera labiausiai?

Vyriausias su vyriausiu: kova dėl valdžios 

Statusas. Šiai porai tenka įveikti nemažai iššūkių. Abu partneriai perfekcionistai, nori dominuoti, siekia valdyti ir laimėti. Tvirtai įsikibę savo nuomonės, nepasiduoda kitų primetamoms taisyklėms ar norams. Jokių kompromisų, nuolatinė kova dėl smulkmenų ir valdžios: kokį filmą žiūrėti, ką valgyti pietums ar kur leisti savaitgalį. Kadangi abu sutuoktiniai linkę gauti tai, ko nori, jiems itin sunku susiderinti. Jei jie ir toliau vienas kitą laikys konkurentais, abu laimės… vienatvę.    

Paminkite norą visur ir visada būti pirmoje vietoje. Nustokite kritikuoti ir reguliuoti partnerio gyvenimą kiekviename žingsnyje. 

Kad meilė neišblėstų. Atminkite, kad mylimojo požiūris į pasaulį labai panašus. Todėl jam norėsis laimėti ten, kur norite laimėti jūs. Abu mokykitės būti lankstūs, priimti kompromisus. Paminkite norą visur ir visada būti pirmoje vietoje. Nustokite kritikuoti ir reguliuoti partnerio gyvenimą kiekviename žingsnyje. Aiškiai pasidalykite vaidmenimis ir atsakomybe, kad dėl jų nereikėtų kelti audros.  

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Vyriausias su viduriniu: mokytojas ir sekėjas

Statusas. Tai gana stipri pora, nes vidurinis vaikas moka prisiderinti prie valdžios siekiančio pirmagimio. Vaikystėje įgyti puikūs derybininko įgūdžiai praverčia ir romantinėje srityje: jis linkęs rasti kompromisą, o kai reikia – nusileisti. Valdžios ir kontrolės siekiantį vyresnėlį tokia dinamika tenkina – svarbiausia, kad niekas nesiruošia iš jo atimti sosto. Nėra konkurentų, nėra ir didelių konfliktų. 

Vyresnėliui patariama dažniau atsiklausti mylimojo nuomonės, o viduriniam vaikui – ją išsakyti visko nepaverčiant kompromisu ar paminant savo poreikius. 

Kad meilė neišblėstų. Vidurinis vaikas stengiasi slėpti emocijas, todėl svarbu, kad partneris skatintų jį atsiverti, išsakyti savo jausmus. Taip pat nepamirštų parodyti, koks jis jam brangus, skirtų daugiau dėmesio ir kompensuotų vaikystėje prarastą sostą. Vyresnėliui patariama dažniau atsiklausti mylimojo nuomonės, o viduriniam vaikui – ją išsakyti visko nepaverčiant kompromisu ar paminant savo poreikius. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Charakterį nulemia ir tai, kelintas šeimoje gimėte

Vyriausias su jauniausiu: in ir jang

Statusas. Tai stipri ir darni sąjunga. Vyresnėlis santykiams suteikia tvarkos ir aiškumo, jaunėlis – žaismingumo ir kūrybiškumo. Mylimieji papildo vienas kitą tarsi dvi medalio pusės: jos skirtingos, tačiau negali egzistuoti atskirai. Vienam sutuoktiniui reikia rūpintis partneriu ir atstoti tėvą, kitas siekia dėmesio ir priežiūros. Šie santykiai – puiki galimybė abiem įgyti tų savybių, kurių trūksta.

Kad meilė neišblėstų. Nors vyresnėlis atlieka tėvo vaidmenį, tai dar nereiškia, kad jam nereikalingas dėmesys. Vienas iš kito perimkite geriausius bruožus, tačiau nepulkite į kraštutinumus – juk negalite visą laiką būti tik vaikas ar auklėtojas. Skatinkite mylimąjį atsipalaiduoti arba kaip tik surimtėti ir prisiimti atsakomybę.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Vidurinis su viduriniu: tyla prieš audrą

Statusas. Iš pirmo žvilgsnio šie partneriai gali pasirodyti tiesiog skirti vienas kitam. Jokių konfliktų, jokios kovos dėl valdžios – jei gerai vienam, vadinasi, gerai ir kitam. Vidurinis vaikas linkęs nuvertinti savo nuomonę ir paminti asmeninius poreikius, todėl plaukia pasroviui: „Kaip brangusis pasakys, taip ir bus.“ Vis dėlto, tokie santykiai itin trapūs, o sukauptos nuoskaudos vieną dieną skausmingai prasiveržia. Jei partneriai ir toliau eis savo šeimos nutiestu keliu, vargu ar santuoka bus ilgalaikė.

Darykite vienas kitam malonias staigmenas – taip kompensuosite dėmesio stoką vaikystėje. 

Kad meilė neišblėstų. Kadangi abu mylimieji linkę slėpti jausmus, jiems reikėtų dažniau atvirai kalbėtis, skatinti vienam kitą atsiverti, išsakyti savo nuomonę ir poreikius. Palaikykite partnerį, raginkite pasitikėti savo jėgomis ir ugdyti talentus. Darykite vienas kitam malonias staigmenas – taip kompensuosite dėmesio stoką vaikystėje. 

Vidurinis su jauniausiu: galimybė atsiskleisti

Statusas. Juodu gali užmegzti sėkmingus santykius. Abu turi puikius socialinius įgūdžius, vertina gerą draugiją – jų namuose nuolat šurmuliuoja svečiai ir skamba juokas. Partneriai siekia atskleisti vienas kito geriausias savybes, skatinti talentus. Į konfliktus nesiveliantis vidurinis vaikas neslopina jaunėlio tikslų, kad ir kokie nepasiekiami ar svajokliški jie būtų, o jaunėlis ragina mylimąjį būti atviresnį.  

Kad meilė neišblėstų. Jaunėlis pratęs būti dėmesio centre, todėl gali užgožti ir taip į antrą vietą nustumtą partnerį. Skatinkite jį išlįsti iš užkulisių, apdovanokite šiluma ir meile. Ugdykite mylimojo pasitikėjimą savimi, būkite jam pavyzdys.  

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Jauniausias su jauniausiu: kūrybiškas chaosas

Jei abu partneriai linkę prisiimti vaiko vaidmenį, jiems gali būti sunku susidoroti su kylančiomis problemomis ir kliūtimis, kartais net tvarkyti kasdienius reikalus. 

Statusas. Tai kūrybiškiausia ir viena stipriausių porų. Kai susitinka du „vaikai“, įsiterpti į jų žaidimą sunku. Santykiai kupini žaismingumo, humoro ir nuotykių. Tokiems partneriams negresia rutina. Vis dėlto mylimieji kartais gali užsižaisti ir imti į gyvenimą žvelgti pernelyg lengvabūdiškai. Jei abu partneriai linkę prisiimti vaiko vaidmenį, jiems gali būti sunku susidoroti su kylančiomis problemomis ir kliūtimis, kartais net tvarkyti kasdienius reikalus. 

Kad meilė neišblėstų. Pasiskirstykite atsakomybe ir darbais. Įsiveskite aiškią tvarką namuose ir šiuo planu vadovaukitės. Kai nėra prižiūrėtojo, labai lengva viską paversti chaosu. Nepamirškite pagalvoti ir apie ateitį, į gyvenimą pažvelgti „suaugusiojo“ akimis.     

Elaima.lt

Naujausi straipsniai