Gimė Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis: Kembridžo hercogienė Catherine ir princas Williamas sulaukė sūnaus

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine (2011-ųjų balandį) / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-07-22 22:31
Princas Williamas (31) su žmona Kembridžo hercogiene Catherine (31) jau sūpuoja jųdviejų meilės vaisių – pirmadienį, liepos 22-ąją, pasaulį išvydo karališkosios poros palikuonis. 8 svarus ir 6 uncijas (apie 3,8 kg) sveriantis berniukas gimė 18.24 val. (16.24 val. Didžiosios Britanijos laiku), princas Williamas dalyvavo gimdyme.

Apie naujojo monarcho gimimą pasauliui buvo pranešta praėjus keturioms valandoms po jo gimimo – tėvai turėjo šiek tiek laiko vieni patys pasidžiaugti šia žinia.

BBC praneša, kad Catherine su sūnumi naktį praleido St. Mary's ligoninėje, o antradienį jau žada išvykti į savo tėvų namus Berkšyre, kur praleis artimiausias savaites kartu su Williamu ir sūnumi. Princas Williamas ir Catherine kūdikio lyties nežinojo iki pat gimdymo.

Princas Charlesas oficialiame pranešime teigia, kad labai džiaugiasi ir didžiuojasi tapęs seneliu, proanūkiu taip pat labai džiaugiasi karalienė Elizabeth II ir princas Philipas. Princas Williamas vėliau išplatino trumpą oficialų pranešimą: „Negalėtume būti laimingesni“.

Gimus kūdikiui jį priėmę medikai ant specialaus dokumento užrašė gimimo datą ir kūdikio lytį. 22.45 val. Lietuvos laiku (20.45 val. Didžiosios Britanijos laiku) raštas apie kūdikio gimimą buvo pristatytas į Bakingamo rūmus. Po kelių minučių jis buvo įrėmintas ir pakabintas ant specialaus stendo priešais Bakingamo rūmų vartus. Skelbime taip pat rašoma, kad Kembridžo hercogienė Catherine ir kūdikis jaučiasi gerai.

Kūdikį priėmęs gydytojas Marcusas Setchellas išeidamas iš ligoninės žurnalistams sakė, kad gimė nuostabus ir gražus berniukas.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas 23.08 val. Lietuvos laiku pasakė oficialią sveikinimo kalbą naujiesiems tėvams ir visai šaliai. „Tikiu, kad žmonės visoje šalyje ir visame pasaulyje švenčia bei linki laimės karališkajam kūdikiui“, – sakė D.Cameronas.

Sosto įpėdinis pasaulį išvydo toje pačioje privačioje St. Mary's ligoninėje, kur 1982 metais gimė ir princas Williamas. Hercogienės gimdymui vadovavo į pensiją išėjęs karalienės Elizabeth II ginekologas Marcusas Setchellas, jam asistavo dabartinis karališkosios šeimos ginekologas Alanas Farthingas.

Ankstų pirmadienio rytą prasidėjus sąrėmiams, hercogienę Catherine į ligoninę savo automobiliu nuvežė pats princas Williamas. Po pusantros valandos Kensingtono rūmai patvirtino, kad hercogienė jau ligoninėje.

„Instagram“ nuotr.
„Instagram“ nuotr.

Londonas princo Williamo ir Catherine pirmagimio gimimą antradienį paminės su 62 saliutais iš Tauerio ir šviesų šou palei Temzės upę. Sostinės apžvalgos ratas „Londono akis“ taip pat nušvis raudona, balta ir mėlyna spalvomis.

Mažasis monarchas yra trečias eilėje į sostą – po savo tėvo ir senelio princo Charleso. Mažylis savo dėdę princą Harry nustūmė į ketvirtąją vietą eilėje.

Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje ypatingų iškilmių karališkojo kūdikio gimimo proga neplanuoja rengti, tačiau monarcho gimimas gali būti simboliškai paminėtas kituose ambasados renginiuose šią arba ateinančią savaitę.

„Instagram“ nuotr.
„Instagram“ nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai