Giedrius Širka ir Olegas Šurajevas „TYLOS!“ debiutantams linki kūrybiškumo, drąsos ir eksperimentų

Giedrius Širka / Tadao Cern nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-12 12:12
Gegužės 12-ąją prasideda laukiamiausias gegužės mėnesio įvykis – tarptautinis teatro debiutų festivalis „TYLOS!” Apie savo debiutus sutiko papasakoti grupės „Golden Parazyth“ muzikantas Giedrius Širka ir internetinės televizijos „TV3 Play“ humoro laidos „Akcentas“ vedėjas, stand up komikas Olegas Šurajevas.

Jie ne tik prisiminė, kaip jautėsi per savo debiutą, bet ir  išdavė, į kokius  „TYLOS!” festivalio spektaklius planuoja ateiti.

Ar pamenate savo debiutą? Koks jis buvo?

Olegas: Pirmąkart  į sceną lipau mokykloj, 4-oj klasėje. Debiutas buvo gana keistas, jaudinausi, nelabai ką atsimenu. Nieko ypatingo, daug kam taip buvo. Bet pirmas sąmoningas debiutas scenoje įvyko, kai man buvo penkiolika metų – pasakojau juokelius. Nemanau, kad tai buvo uber sėkmė.

Giedrius:  Pamenu pirmuosius dešimt debiutų:  atrodydavo, kad iškris širdis iš krūtinės.  Buvo labai sunku suvokt,i kaip ir ką reikia daryti, bet  noras groti, dainuoti buvo didesni už nerimą. Dar ir dabar, eidamas į sceną,  turiu susikaupti, pabūti vienumoje, be žmonių. 

Teatro festivalyje „TYLOS!“  jauni teatro menininkai pradeda savo kūrybinį kelią. Ko galėtumėt  jiems palinkėti ar patarti?

Olegas: Patarčiau pamiršt, ką esi sukūręs, ir kurti taip, lyg tai būtų pirmas kartas. Arba neklausyt mano patarimo ir daryt kaip nori.

Giedrius:  Teatras yra Dievo dovana. Reikia ją branginti.  Atiduoti jam visą save ir tada bus graži abipusė draugystė.  Norėčiau  palinkėti kūrybiškumo ir drąsos, darant sprendimus ir eksperimentuojant scenoje. 

Kokį teatrą įsivaizduojate ateityje? 

Olegas:  Nežinau, koks teatras bus ateityje,  nes nelabai įsivaizduoju, koks jis yra dabar. Gal bus holograminis teatras, kur Hamletą vaidins Kurt‘as Cobain‘as. Arba ne.

Giedrius: Kaip ir visos meno sritys, teatras tampa vis labiau komercinis. Manau, kad ateityje  teatras išliks teatru, kuris „jaučia ir liečia“ žiūrovo širdį. Labai svarbu, kad neišnyktų tikri, jaučiantys aktoriai. Nes dūmais ir šviesomis visko teatre nepadarysi.  

Festivalis „TYLOS!” truks tik savaitę. Kuriuos festivalio spektaklius planuojate pažiūrėti?

Olegas: Gegužės 17 d. eisiu į B. Ščiukino teatro mokyklos spektaklį  „Karalius miršta“, nes man labai  patinka E. Ionesko. Aš mėgstu absurdą, tiesiog. 

Giedrius: Šiaip neturiu favorito – norėčiau aplankyt kelis. Labai mėgstu teatrą. Man tai viena smagiausių ir maloniausių dovanų, kurią karts nuo karto sau pasidovanoju.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai