Giedrius Masalskis – apie du suaugusius sūnus, kodėl nesureikšmina Tėvo dienos ir save graužia

Giedrius Masalskis su sūnumis Emiliu ir Danieliumi / Asmeninio albumo nuotr.
Giedrius Masalskis su sūnumis Emiliu ir Danieliumi / Asmeninio albumo nuotr.
Giedrė Gedeikytė, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
2022-06-05 09:02
AA

Būti geru tėvu – nemenka atsakomybė. Gyvenimo keliu vaikus lydintys suaugusieji turi ne tik juos mokyti, prižiūrėti ir patarti, bet ir leisti savarankiškai priimti sprendimus, betarpiškai palaikyti, o jiems užaugus – sugebėti paleisti. Tą puikiai žino žurnalistas, laidų ir renginių vedėjas Giedrius Masalskis. Du sūnus užauginęs vyras portalui Žmonės.lt pripažįsta, kad vaikus jam labai sunku paleisti, tačiau tiki, kad savarankiškam gyvenimui juos puikiai paruošė.

Birželio 5-ąją minima Tėvo diena – graži šventė, kurios metu visas dėmesys nukrypsta į tėčius. Vis tik proga, kai garsiau nei paprastai kalbama apie atsidavusią tėvystę, žurnalistui, LRT radijo departamento vadovui labai daug nereiškia – jam visos dienos ir naktys yra tėvo.

„Vaikai man visada galvoje ir širdyje, tad dėmesio ar į juos nukreipto minčių srauto neskirstau į tam skirtus periodus ar dienas. Gražu, žinoma, kad paminimi tėvai. Gerai, kai vaikai turi laiko ar progą pagalvoti apie tuos žmonės, į kuriuos gali atsiremti, kurie visada išklausys, padės ir palaikys visose gyvenimo situacijose“, – portalui Žmonės.lt sako Giedrius Masalskis.

Sūnų Emilį ir Danielių su buvusia žmona Asta Stašaityte užauginęs G.Masalskis Žmonės.lt pasakoja apie vaikų auklėjimo metodus, dėl kurių save graužia, sudėtingą paleidimo etapą ir vaikinų santykį su nauja jo širdies drauge.

Giedrius Masalskis su sūnumis Emiliu ir Danieliumi / Asmeninio albumo nuotr.

Giedriau, užauginote du sūnus – Emilį ir Danielių. Koks tėvas jiems esate – griežtas, nuolankus ar stengiatės auklėjimo modeliais ir nuostatomis žongliruoti priklausomai nuo aplinkybių?

Pagal situaciją. Iš esmės stengiuosi būti teisingas ir rodyti pasaulį tokį, koks jis yra bei koks galėtų būti. Mes daug kalbame, aptariame jiems ir man svarbius klausimus. Jei reikia rinktis, dažnai linkstu link griežtesnio žodžio. Taip bandau juos paruošti ir parodyti, kad gyvenime dažniau tenka laikytis pareigų, susitarimų ar elgtis disciplinuotai, nei maloniai drybsoti sėdmaišyje brausinant (liet. – naršant) savo telefoną (šypsosi).

Tai, ką vaikas išmoksta tėvų mokykloje, nemažai lemia jo požiūrį į pasaulį, gyvenimo pasirinkimus ir ateitį. Ko jūs norėjote išmokyti savo vaikus, kokius žmones užauginti?

Pirmiausia – laimingus. Kokie jie bebūtų, su kokiais iššūkiais besusidurtų, visada noriu, kad jie jaustųsi laimingi ir saugūs. Be to, niekada neperšu savo nuomonės ir požiūrio kampo, nebandau per juos realizuoti savo nepasiektų svajonių. Jie turi savo gyvenimą ir kelią, tad noriu, kad juo ir eitų – su visomis klaidomis, nuoskaudomis, paklydimais, tuo pačiu ir laime, džiaugsmu, draugais ir meile.

Giedrius Masalskis ir Asta Stašaitytė su sūnumi Emiliu / Asmeninio albumo nuotr.

Vaikai labai daug suteikia ir patiems tėvams. Ko jūsų atžalos jus moko?

Labai daug ko iš jų mokausi. Draugiškumo, supratimo, naivumo, linksmumo, gyvenimo lengvumo. Būna, kad pamoko, kaip rūšiuoti šiukšles ar apsirengti einant į sceną (šypsosi). Ir nors esu tikrai labai kantrus, vaikų auginimas mano kantrybės lygį ir toleranciją pakėlė į naują kategoriją.

Dalis tėvų, augindami savo vaikus, perima vaikystėje matytus auklėjimo modelius. Kiti – priešingai, stengiasi viską daryti savaip, mokytis iš tėvų klaidų. Kaip darėte jūs?

Nelengva tema. Labiausiai stengiuosi įsiklausyti į juos pačius, jų mintis ir norus, siekius. Vaikystėje buvo situacijų, kuriose galvodavau, kad su savo vaikais taip nenorėčiau elgtis, tad ir bandau tą įgyvendinti.

Tuo pačiu gaudau save, kad mano manymu negeri modeliai jiems nebūtų matomi. Nemeluoju, bet vis graužiu save, kad jie mane dažnai matydavo palinkusį prie kompiuterio, kai daug dirbdavau namie. Tikiuosi, kad jų meilė technologijoms atėjo iš bendrų jaunimo vartojimo įpročių, o ne iš mano praeities.

Giedrius Masalskis vaikystėje su tėčiu / Asmeninio albumo ir Luko Balandžio nuotr.

Kokie yra Emilis ir Danielius? Ar daug jumyse panašumų?

Puikūs jaunuoliai. Rimtai. Manau, ir skautai, ir tarptautinės stovyklos, ir kelionės, dėmesys bei supratimas juos užaugino ir protingus, jautrius, sumanius. Tikiu, kad gyventi savo gyvenimą jie pasiruošę gerai.

Sunku vertinti, kiek esame panašūs, bet čia kaip su tuo obuoliu, riedančiu nuo obels: augdami, norime to ar ne, labai daug perimame iš savo augintojų. Vis tik džiaugiuosi matydamas ir tai, ko pats visai neturiu. Atrandu juose sau naujų savybių, talentų.

Su vyresniuoju sūnumi priklausote skautų organizacijai. Ką ši veikla duoda jūsų santykiams?

Per darbus nebelabai spėju stovyklauti, bet skautams padedu renginiuose. Emilis turi kitų užsiėmimų, tad gal kiek pritingi, o gal ir prioritetai pasikeitė. Bet kuriuo atveju, manau, kad skautai yra tiesiog nuostabi organizacija. Gal nedaugelis žino, bet ji apima daugiau ne tik miškus, dainas prie laužo ar pamestą tėvo šveicarišką peiliuką. Tai – viena geriausių lyderių mokyklų pasaulyje.

Giedrius Masalskis su skautų organizacijos nariais / Asmeninio albumo nuotr.

Emilis jau studijuoja, gretai sparnus kels ir jaunėlis. Kaip sekasi vaikus paleisti į savarankišką gyvenimą? Ar daug laiko pavyksta praleisti kartu?

Man vis dar labai sunku juos paleisti. Labai. Stengiuosi atrasti kuo daugiau laiko kartu ir rasti visiems tinkamus užsiėmimus. Kviečiu pietų ar vakarienės, kalbame telefonu, nuolat susirašome, važiuojame už miesto ar pas mano mamą, einame kartu į svečius, keliaujame ir kuriame naujus kelionių planus.

Atrodo, kad jūsų ryšys – labai artimas. Vis tik, ar suaugusiems vaikinams dar reikia tėčio dėmesio, patarimų, palaikymo?

Sakyčiau, kad manau, jog taip, bet aš tiesiog žinau, kad reikia (šypteli). Jie nuolat paskambina ar parašo man, kai nori pasitarti, kai pagalvoja apie mane ar kai reikia dėmesio. Manau, jaunajai kartai dabar daug sunkiau nei mums, laksčiusiems po kiemus su būriu bendraamžių.

Giedrius Masalskis su žmona Asta ir sūnumis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Sūnų augimo, brendimo periodu būta ir gyvenimo pokyčių – prieš kelerius metus išsiskyrėte su žmona Asta Stašaityte. Dabar – jau kitas etapas, turite naują širdies draugę. Ar šie pokyčiai darė jūsų santykiams kokią nors įtaką?

Viskas turi įtaką viskam. Klausimas, kaip mes į tai reaguojame. Aš, kiek tik galiu, stengiuosi gyventi į priekį, ne atgal, tad neturiu laiko daug analizuoti to, kas nutiko – daugiau užsiimu dabartimi ir truputį ateities planais (šypsosi). Tiesa, su vaikais apie tai kalbame, jie gal net dar dažniau būna kartu. Draugė – puiki gydytoja, tad vaikai dabar dar ir sveikesni (juokiasi). Labai džiaugiuosi, kad po kartais nelengvo paauglystės meto, panašu, ateina laikas pasidžiaugti vieni kitais, bendrauti kaip lygus su lygiu ir daug daugiau vienas kitą suprasti.

Fotogalerija:

Giedrius Masalskis su sūnumis Emiliu ir Danieliumi (14 nuotr.)
+8