Gidas: kai norisi pasirūpinti savimi, bet neturite supratimo, kaip tą padaryti

Širdgėla / Vida Press nuotr.
Širdgėla / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-17 13:08
AA

Socialiniuose tinkluose gali susidaryti įspūdis, kad rūpintis savimi – tai rūpintis savo išore, kūnu ir grožiu. Nenuostabu, kad daug kas po to ir nesupranta, kas yra tas tikrasis rūpinimasis savimi – juk jo reikšmė iškraipyta. Tačiau kai jaučiatės negerai – tiek psichologiškai, tiek fiziškai, rūpinimasis savimi reiškia savo esminių poreikių paisymą.

Išsimiegokite

Tai yra vienas svarbiausių žmogaus poreikių. Tiek per mažai, tiek per daug miego išbalansuoja visą organizmo sistemą. Čia svarbu laikytis rutinos – jei darbo dienomis keliatės šeštą, tai ir savaitgaliais būtų gerai nesikelti dešimtą, antraip išsiderinsite. O tai reiškia, kad ir naktinėti smarkiai nereikėtų.

Optimalu – 7–8 valandos miego kasnakt. Jei to nepaisote, nenuostabu, kad savijauta prasta.

Daugiau judėkite

Nieko nauja neišrasime – sveikatos specialistų teigimu, žmogui kasdien reikia nueiti ne mažiau kaip 10 tūkstančių žingsnių. Deja, dauguma nueina tik pusę šio kelio. Raskite būdų, kaip į savo kasdienybę įtraukti daugiau judėjimo. Kilkite liftu, o ne lipkite laiptais; eikite, o ne važiuokite į parduotuvę; pasileiskite mėgstamos muzikos ir pašokite, kai tvarkote namus; išeikite pasivaikščioti į parką. O jei dar prie viso to pridėsite tempimo pratimus porąkart per savaitę, kūnas už tai tikrai padėkos.

Viso to reikia, kad būtumėte energingesni, jaustumėtės geriau. Be to, tai gali padėti kovoti su antsvoriu, jei toks yra.

Supraskite savo emocijas

Ar būna, kad nesuvokiate, kaip iš tiesų jaučiatės? Negebate atpažinti, ar jums pikta, ar liūdna?

Ar būna, kad nesuvokiate, kaip iš tiesų jaučiatės? Negebate atpažinti, ar jums pikta, ar liūdna; jaučiatės negerai, bet negalite suvokti, kodėl. Visada yra priežastis (ar kelios priežastys) dėl vienokios ar kitokios jūsų savijautos. Tiesiog jei nesate pratę analizuoti savo emocijų, jei nerandate tam laiko, tuomet ir negebate atpažinti jų.

To pagrindas yra klausymasis – pirmiausia savęs, savo emocinių poreikių. Tuomet – kitų žmonių poreikių paisymas. Raskite, su kuo pakalbėti, dažniausiai palengvėja jau vien išsakius, kas guli ant širdies. Jeigu jums atrodo, kad kiti žmonės nesusiduria su emocinėmis problemomis, tai taip nėra. Tiesiog kai kurie žmonės nesupranta, kad jų turi, o jaučiasi blogai.

O jei sunku išsikalbėti, galbūt tiks dienoraščio rašymas? Darykite tai kasdien, po penkiolika minučių.

Kvėpuokite

Turbūt girdėjote apie sąmoningo įsisamoninimo, arba sąmoningumo, meditaciją. Net jei nesinori gilintis į šią praktiką, ją įgyvendinti galima ir paprastuoju būdu – tiesiog sėdint (ar gulint), ramiai giliai kvėpuojant ir būnant „čia ir dabar“. T. y. įsisamoninant dabartinę savo kūno savijautą, leidžiant mintims tarsi plaukti pro šalį, jų nevertinant.

Tai padės atsipalaiduoti, sumažinti nerimą.