Geros nuotaikos terapija: mielieji loriai priverčia šypsotis

Lėtasis loris / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-03-27 15:30
Užtektų tik pažvelgti į didžiules nustebusias šio mažo gyvūno akis, kad iškart pamiltume jį ar bent jau nusišypsotume!
  • Šie naktiniai didžiaakiai padarėliai dar vadinami naktinėmis pusbeždžionėmis. Jie gyvena Pietinėje ir Pietrytinėje Azijoje, Afrikoje. Kodėl naktiniai? Jie kaip šikšnosparniai dienomis snūduriuoja, o vakarais pradeda naktinę miškų ir džiunglių programą...
  • Lorių rūšių yra ne viena, tačiau visos jos turi savų panašumų. Dienomis jie slepiasi tamsiausiuose miško kampeliuose arba drevėse, kur miegodami laukia, kada pagaliau ateis naktis.
  • Loriai moka stebėtinai tyliai prisėlinti prie miegančių paukštelių. Jie labai atsargūs ir bailūs, tačiau stiprūs, nes, laukdami grobio, sustingsta ir ne vieną valandą gali išbūti toje pačioje padėtyje. Šie maži gyvūnėliai miega labai juokingai – susiraitę į rutuliuką ir padėję galvą tarp kojų.
  • Loriai yra maždaug 17–40 cm dydžio, o sveria vos nuo 300 g iki 2 kilogramų. Labiausiai dėmesį traukia akys – didžiulės ir tarsi nuolat nustebusios. 
  • Beje, teigiama, kad lėtieji loriai yra nuodingi, tiksliau – tai vieninteliai nuodingi žinduoliai žemėje, burnoje turintys nuodų, kurie paskleidžiami, kai šie mažyliai gindamiesi įkanda ar apspjauna. Kad ir kaip būtų, jų meilumas, matyt, atperka net ir tai, mat ne vienas žmogus mielai norėtų juos laikyti savo namuose. 
  • Loriai minta vaisiais, vabalais, kiaušiniais ir įvairiais augalais, drevinėmis varlėmis, neatsisako medžių sulos. Valgo  dažniausiai žemyn galva, laikydamiesi kojomis, kad galėtų abiem letenėlėm kaip reikiant prisikimšti. „Civilizuoti“ loriai mielai pasivaišina ir žmonių maistu. Sako, kad ypač mėgsta ryžius. 
  • Gamtoje loriai gyvena vieni, poromis arba nedidelėmis grupelėmis.
  • Liūdniausia, kad šie mieli, šypseną keliantys padarėliai nyksta labai greitai ir yra įtraukti į nykstančių bei saugomų gyvūnų sąrašą.

Siūlome pasižiūrėti keletą linksmų ir nuotaikingų filmukų su loriais ir lemūrais (neretai šie gyvūnėliai painiojami) ir praskaidrinti sau dienos pabaigą! 

Ji24.lt

Naujausi straipsniai