Geriausios George'o Michaelo dainos: kūriniai, dėl kurių prisiminsime muzikos legendą

George'as Michaelas / Stop kadras
George'as Michaelas / Stop kadras
Šaltinis: 15min.lt
2016-12-26 09:22
AA

Per Kalėdas mirė muzikos legenda George'as Michaelas. Pradėjęs karjerą devintajame dešimtmetyje, muzikantas greitai iš saldaus paauglio virto vienu galingiausių pop muzikos atstovų.

Po „Wham“ pradėjęs solo karjerą, dainų kūrėjas ir atlikėjas bendradarbiavo su tokiais kultiniais muzikantais kaip Aretha Franklin ir Eltonas Johnas, metė iššūkį socialiniams ir seksualiniams tabu, rašo „The Rolling Stone“.

Leidinys įvardija dainas, kurios G.Michaelą visam laikui didelėmis raidėmis įrašė į pop muzikos istoriją.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mirė George'as Michaelas: muzikos žvaigždės gyvybė užgeso namuose per Kalėdas

„Wham!“ – „Wake Me Up Before You Go-Go“ (1984)

Tai hitas, su kuriuo Didžiojoje Britanijoje jau pakankamai populiarūs „Wham!“ pagaliau įsiveržė ir į JAV rinką. „Manau, “Go-Go„ yra be abejonės labiausiai įsimintina „Wham!“ daina, nes ji yra žymiai kvailesnė nei bet kas kitas“, – kartą apie šį kūrinį, kurį įkvėpė kito grupės nario paliktas raštelis motinai, juokavo pats G.Michaelas.

„Careless Whisper“ (1984)

Jausminga, saksofono muzikoje paskendusi baladė – viena geriausiai žinomų G.Michaelo ir viso devintojo dešimtmečio dainų. Ji daugelyje pasaulio valstybių atsidūrė topų pirmose vietose. „Aš vis dar šiek tiek nesuprantu, kodėl jį padarė tokį įspūdį žmonėms, – yra sakęs jis. – Ar dėl to, kad tiek daug žmonių yra apgaudinėję savo partnerius? Ar todėl jie supranta šią dainą? Nenutuokiu, tačiau yra ironiška, kad ši daina – kuri galiausiai tapo mane apibūdinančia – buvo parašyta mano karjeros pradžioje, kai buvau dar toks jaunas. Buvau vos 17 metų ir iš tiesų mažai ką žinojau apie bet ką – ir tikrai ne ką daugiau apie santykius.“

„Wham!“ – „Last Christmas“ (1985)

Kalėdų skyrybų himnas, be kurio nebeįsivaizduojamas žiemos švenčių garso takelis. „Last Christmas“ perdainavo begalė atlikėjų – pradedant Taylor Swift ir baigiant „Jimmy Eat World“.

Aretha Franklin ir George'as Michaelas – „I Knew You Were Waiting (For Me)“ (1987)

G.Michaelas šiame duete įrodė ne tik savo drąsą – stoti į vieną gretą su soul muzikos karaliene, bet ir nepakartojamus muzikinius sugebėjimus. Su šia daina jis laimėjo pirmąjį savo „Grammy“ apdovanojimą.

„I Want Your Sex“ (1987)

Pirmoji rizikingai seksuali daina iš tikrųjų buvo odė monogamijai. „Žiniasklaida atskyrė meilę ir seksą, – apie šią dainą yra sakęs jis. – AIDS kampanija akcentuoja saugų seksą, tačiau pamiršta santykius. Pamiršta emocijas. Pamiršta monogamiją. Ši daina yra apie aistros susiejimą su meile, ne tik su nepažįstamaisiais.“ Daina buvo atmesta daugelyje JAV radijo stočių, BBC ją atsisakė groti dienos metu, tačiau ji vis tiek pateko į populiariausių dainų penketukus ir JAV, ir Didžiojoje Britanijoje.

„Faith“ (1987)

Praėjus metams po „Wham!“ iširimo, niekas nebuvo tikras, kas laukia G.Michaelo. Tačiau jis nustebino – būdamas 24-erių jis pats parašė, prodiusavo ir aranžavo albumą, pavadintą vienos jo dainos pavadinimu. Klasikinį rokenrolą maišydamas su r'n'b stiliumi jis su šia daina užvaldė 1988-uosius.

„Freedom! '90“ (1990)

„Kažkuriuo metu karjeroje situacija tarp tavęs ir kameros apsigręžia. Eilę metų tu ją gundai, tau jos reikia, bet galiausiai jai pradeda reikėti tavęs labiau, ir tai tarsi santykiai, – yra sakęs G.Michaelas. – Tą akimirką, kai tai nutinka, tave tai atšaldo.“

Eltonas Johnas ir George'as Michaelas – „Don’t Let the Sun Go Down on Me“ (1991)

Praėjus 16 metų nuo E.Johno originalo, jis užlipo ant scenos, kad kartu su G.Michaelu duetu atliktų šią baladę. Duetas pasiekė topų viršūnes JAV ir Didžiojoje Britanijoje, pelnė muzikantams „Grammy“. Pelnas už šią dainą buvo skirtas labdaros organizacijoms, dirbančioms su vaikais, švietimu ir sergančiaisiais AIDS.

„Somebody to Love“ (1992)

Freddie Mercury vardu pavadintame kocerte, skirtame supratimo apie AIDS plėtrai, į legendinio praėjusiais metais mirusio „Queen“ vokalisto vietą stojo begalė žvaigždžių – Axlas Rose'as, Annie Lennox, Davidas Bowie. Kritikai ir melomanai buvo sužavėti G.Michaelo pasirodymu, kuriam jis pasirinko itin daug vokalinių sugebėjimų reikalaujančią dainą „Somebody to Love“.

„Jesus to a Child“ (1996)

G.Michaelas sukūrė jautrų kūrinį po savo partnerio Anselmo Feleppos mirties. Jo mylimasis prieš kelerius metus mirė nuo AIDS sukeltų komplikacijų. „Dangus atsiuntė, ir dangus pasiėmė. Tu šypsojaisi man kaip Jėzus vaikui“, – dainavo G.Michaelas. Po A.Feleppos mirties muzikantas ilgiau nei metus negalėjo nieko sukurti, ir „Jesus to a Child“ tapo pirmuoju kūriniu po tokios pertraukos.

„Fastlove“ (1996)

Dešimtojo dešimtmečio pradžia G.Michaelui buvo tamsi – mirė jo partneris Anselmo Feleppa, nesėkme baigėsi jo kova teisme su įrašų kompanija „Sony“. „Fastlove“ yra atviras jo vidinis monologas apie vienos nakties nuotykius, virtęs viena mėgstamiausių jo gerbėjų dainų.

„Amazing“ (2004)

Paskutinis G.Michaelo singlas, patekęs į JAV dainų top dešimtuką, buvo „Amazing“ – lengvo roko skambesio šokti skatinanti daina apie tai, kaip meilė pakeitė dainininko gyvenimą. Ją įkvėpė G.Michaelo santykiai su Kenny Gossu, su kuriuo jis draugavo nuo dešimtojo dešimtmečio vidurio iki 2009 m. Jis pripažino, kad dainą taip pat įkvėpė ir „Wham!“ sėkmė. „Ši daina man labiau nei bet kas, ką esu daręs, man primena „Wham!“. Tai, ką dariau pastaruosius 12 metų, turėjo jėgos ir gylio, bet niekas neturėjo tokios energijos, kaip ankstyvieji darbai. Manau, kad tai atėjo su palengvėjimu, kad vėl gerai jaučiuosi“, – apie dainą yra sakęs G.Michaelas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Paaiškėjo George'o Michaelo mirties priežastis

Mirė George'as Michaelas (29 nuotr.)
+23