Geriausio metų filmo „Šventasis“ premjeroje – ypatingi svečiai ir netylantys komplimentai

Premjeros akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-19 19:47
Rugsėjo 19-osios vakarą „Forum Cinemas Vingis“ įvyko „Sidabrinę gervę“ už geriausią metų filmą pelniusios juostos „Šventasis“ nacionalinė premjera.

Kviestinių svečių gretose buvo galima išvysti LR Kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, dainininką Marijoną Mikutavičių su Ieva Daugirdaitę, aktorius Ramūną Cicėną ir Rimantę Valeikaitę, Džiugą Siaurusaitį, politiką Vytautą Juozapaitį su žmona, aktorių Dainių Meškauską, reklamos ir viešųjų ryšių specialistus Dovilę Filmanavičiūtę ir Saugirdą Vaitulionį, kunigą Algirdą Toliatą, laidų vedėją Daivą Tamošiūnaitę, socialinių tinklų žvaigždę Karoliną Meschino, aktorių Roką Petrauską su žmona ir Lietuvos kino bei teatro žvaigždes bei gerbėjus.

„Kai būna sunku ir situacija darosi beviltiška ir nepakeliama, aš dažnai pagalvoju apie jūsų komandą ir jūs man suteikiate jėgų ir vilties, kad bus geriau ir eiti pirmyn, niekada nepasiduoti. Aš iš jūsų mokausi“, – sveikinimo žodį sakė LR Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Režisierius A. Blaževičius buvo lakoniškas: „Filmas yra paleistas, jis jau nebepriklauso mums.“

Juostos veiksmas vystosi 2008-aisiais, tačiau miestelis taip ir lieka neįvardytas. Toks scenarijaus autorių Andriaus Blaževičiaus, Marijos Kavtaradzės ir Teklės Kavtaradzės sprendimas aiškus – neverta išskirti vieno miesto, mat ekonominė krizė palietė visą šalį, panašių vaizdų, kaip „Šventajame“, galėjote pamatyti bet kuriame Lietuvos krašte.

Filmo idėja Andriui Blaževičiui kilo dar 2009-aisiais, kai visą pasaulį tebeslėgė ekonominė krizė. Tuo metu būsimasis „Sidabrinės gervės“ laureatas dar tebebuvo studentas.

Filmo „Šventasis“ plakatas
Filmo „Šventasis“ plakatas

„Šventasis“

Pasaulinė premjera: 2016 m. spalio 7 d. (Lenkija)

Nacionalinė premjera: 2017 m. rugsėjo 22 d.

Režisierius: Andrius Blaževičius

Apdovanojimai: „Šventasis“ buvo nominuotas 11-ai „Sidabrinės gervės“ statulėlių, iš kurių 6 laimėjo: metų filmo, geriausio scenarijaus (Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė, Teklė Kavtaradzė), geriausio režisieriaus (Andrius Blaževičius), geriausio pagrindinio aktoriaus (Marius Repšys) ir geriausių antro plano aktorių (Valentinas Krulikovskis ir Gelminė Glemžaitė).

Filmo biudžetas: apie 400 tūkst. eurų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai