Geriausias metų filmas „Šventasis“ atkeliauja į kino teatrus: režisierius neabejoja – šis filmas yra būtinas mūsų šaliai

„Šventasis“ pristatymas žiniasklaida / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Dovilė Lebrikaitė
Publikuota: 2017-09-18 13:39
Pirmadienį žiniasklaidai buvo pristatytas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose geriausiu metų filmu išrinktas „Šventasis“. Nacionalinė juostos premjera – rugsėjo 20 dieną.

Spaudos konferencijoje dalyvavo juostos režisierius Andrius Blaževičius, pagrindinis filmo aktorius Marius Repšys, aktoriai Valentinas Krulikovskis ir Lukas Malinauskas, prodiuserė Marija Rezgutė, montažo režisierė Silvija Vilkaitė ir viena iš scenarijaus autorių Teklė Kavtaradzė.

Susitikimas su filmo komanda vyko Kirtimų kultūros centre. Būtent čia buvo nufilmuota viena pagrindinių juostos scenų – grupės „Capuccino“ koncertas. Dviejų gražuolių blondinių grupė ir jos dainos buvo sukurtos specialiai „Šventajam“.

Juostos veiksmas vystosi 2008-aisiais, tačiau miestelis taip ir lieka neįvardytas. Toks scenarijaus autorių Andriaus Blaževičiaus, Marijos Kavtaradzės ir Teklės Kavtaradzės sprendimas aiškus – neverta išskirti vieno miesto, mat ekonominė krizė palietė visą šalį, panašių vaizdų, kaip „Šventajame“, galėjote pamatyti bet kuriame Lietuvos krašte.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Filmo idėja Andriui Blaževičiui kilo dar 2009-aisiais, kai visą pasaulį tebeslėgė ekonominė krizė. Tuo metu būsimasis „Sidabrinės gervės“ laureatas dar tebebuvo studentas.

„Tai buvo labai sudėtingas laikotarpis man ir visiems aplinkiniams, – kalbėjo Andrius Blaževičius. – Dabar nuo krizės praėjo nemažai laiko, bet ta krizės tema ir dabar aktuali, nes Europa ir dabar yra šiokioje tokioje krizėje. Man atrodo, kad ir dabar šis filmas yra būtinas mūsų šaliai.“

„Noriu pabrėžti, kad trejus metus buvo rašytas scenarijus. Tai normalaus, gero filmo ypatybė. Dabar populiaru scenarijų parašyt per mėnesį, per dvi savaites nufilmuoti, o po mėnesio premjerą surengti. Man atrodo, tai neteisingas būdas kurti kiną, – savo nuomonę išdėstė pagrindinio vaidmens atlikėjas Marius Repšys. – Iš esmės visokie filmai yra reikalingi. Labai gerai, kad lietuviai bando kažką kurti. Viskas yra reikalinga, tik lieka kokybės klausimas. Freddy Mercury yra popsas, bet yra ir merginos, kurios dainuoja taip, kaip „Capuccino“.“

Aktorius juokėsi, kad iš viso filmo jam juokingiausia scena buvo ta, kai su aktore Indre Patkauskaite jam reikėjo mylėtis. Beje, sekso sceną vėliau teko perfilmuoti.

Žvengėm labai su Indre“, – paaugliškai nusijuokė Marius Repšys.

„Bet ne dėl to reikėjo perfilmuoti. Buvo per daug aistros pirmame variante“, – šypsojosi Andrius Blaževičius.

„Mano gyvenime tai buvo pirmas kartas su moterimi. Pirmas seksas ekrane buvo su vyru. O čia – su moterimi. Tai labai juokinga buvo“, – paaiškino juoko priepuolį Marius Repšys, užsimindamas apie vaidmenį Romo Zabarausko trumpametražiame filme „Porno melodrama“.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Apdovanojimą už geriausią scenarijų pelniusi Teklė Kavtaradzė patikino, kad trise rašyti scenarijų nebuvo paprasta, tačiau buvo labai naudinga. Kai visi trys scenaristai susėsdavo, pavykdavo išgryninti geriausias idėjas.

„Scenarijaus rašymas buvo ilgas labai procesas. Būtent tai, kad tai darėme trise, buvo mūsų stiprybė. Tas pasitikrinimas trijų galvų labai praplečia ir praturtina“, – pasakojo Teklė Kavtaradzė ir pridūrė, jog viso kūrybinio proceso metu su režisieriumi rimtai susiginčijo tik kartą.

Užsienio kino festivalių lankytojai „Šventąjį“ jau įvertino. Rytų Europos žiūrovams juosta buvo artima, jie nuoširdžiai ja mėgavosi. Tuo tarpu Vakarų pasauliui lietuviškas šaržas pasirodė sunkiai įkandamas. O kiek kūrėjams buvo svarbu įtikti žiūrovui?

„Neapsimetinėsime kaip kiti režisieriai, kurie sako, kad negalvoja apie žiūrovą. Mes galvojome apie jį, norėjome, kad žmonės žiūrėtų ir atpažintų jį. Tačiau mes nedarėme kompromisų su savimi“, – patikino Andrius Blaževičius.

„Svarbiausia, kad galvodami apie žiūrovą nebandėme jam pataikauti. Pirmiausiai bandai išlikti teisingas prieš patį filmą, negalvoji apie skaičius“, – antrino prodiuserė Marija Rezgutė.

„Filmas buvo kuriamas ne tam, kad užsidirbtume, o tam kad kalbėtume apie tikras problemas“, – pridūrė Marius Repšys.

Filmo „Šventasis“ plakatas
Filmo „Šventasis“ plakatas

„Šventasis“

Pasaulinė premjera: 2016 m. spalio 7 d. (Lenkija)

Nacionalinė premjera: 2017 m. rugsėjo 22 d.

Režisierius: Andrius Blaževičius

Apdovanojimai: „Šventasis“ buvo nominuotas 11-ai „Sidabrinės gervės“ statulėlių, iš kurių 6 laimėjo: metų filmo, geriausio scenarijaus (Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė, Teklė Kavtaradzė), geriausio režisieriaus (Andrius Blaževičius), geriausio pagrindinio aktoriaus (Marius Repšys) ir geriausių antro plano aktorių (Valentinas Krulikovskis ir Gelminė Glemžaitė).

Filmo biudžetas: apie 400 tūkst. eurų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai