Geriausia šalies ietės metikė Liveta Jasiūnaitė laimėjo universiados auksą

Liveta Jasiūnaitė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-11 00:03
Pernai Europos čempionate išplėšusi bronzą, ietės metikė Liveta Jasiūnaitė Neapolyje vykstančioje universiadoje trečiadienio vakarą iškovojo aukso medalį. Liveta daug kam parodė, kad Lietuvoje, be kultinio krepšinio ir bėgimo, yra dar ir tokia rungtis kaip ietės metimas.

Geriausiu penktuoju bandymu Liveta ietį numetė 60, 36 metro. Tai jau trečiasis Lietuvos medalis Italijoje vykstančioje universiadoje. Pirmąjį bronzos medalį laimėjo šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas, o antrąjį – disko metikė Ieva Zarankaitė.

Ketvirtadienį dėl aukso kovos ir ietės metikas Edis Matusevičius, atrankoje sužybėjęs nauju Lietuvos rekordu. Šiuo mostu jis ietį numetė 84, 93 metro.

„Laikai pasikeitė – moterys ietininkės dažnai nedidelio ūgio, geros figūros, labai simpatiškos, yra net tokių gražuolių, kad modeliais galėtų dirbti“, – stereotipus laužo Liveta.

Liveta Jasiūnaitė / G. Saročkos nuotr.
Liveta Jasiūnaitė / G. Saročkos nuotr.

Mergina prisimena, kad ją, septyniolikmetę, nuolat lydėjo pikti žvilgsniai ir gana garsūs komentarai: „Oi, nebus iš jos sportininkės... Gražuolė!“ Tačiau užsispyrusi mergina savo trenerei nekėlė jokių problemų: visada pasiruošusi, visada laiku ir visada su didžiuliu noru sportuoti. „Man labai smagu, kad pastebi mano charakterį: „Kokia užsispyrusi! Jau tas Livetos charakteris...“ Kai siekiu tikslo, iš tiesų esu labai ryžtinga ir užsispyrusi“, – žurnalui „Žmonės“ sakė sportininkė.

Ar sportininkės išvaizda turi kokios nors įtakos pergalei? Liveta pasakoja, kad ryškus makiažas, raudonos lūpos sporto aikštelėje nėra joks netikėtumas. Ji ir pati prieš varžybas kiek ryškiau pasidažo. Stengiasi ir plaukus kaip nors ypatingai susitvarkyti. 

„Per Europos čempionatą buvau susipynusi dvi ilgas kasas. Mačiau, kaip vyresniosios kartos ietininkės stadione nulydėjo mane nelabai mielais žvilgsniais – pavydžiais, netgi sakyčiau... – juokiasi. – Bet kai gerai atrodai ir gerai jautiesi, pasitikėjimo savimi tik daugėja.“

Temos:

Sportas

Naujausi straipsniai