„Geriausia mano kelionė“: Martyno Kavaliausko išvyka į Barseloną tapo slapta kelione po Europą

Martynas Kavaliauskas / TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-06-24 21:48
Žmonės.lt tęsia rubriką „Geriausia mano kelionė“, kurioje žinomi žmonės dalijasi prisiminimais apie smagiausias savo keliones. Štai Martynas Kavaliauskas (22) Žmonės.lt papasakojo, kaip būdamas vos 18 metų keliavo po Europą – vienas pats jis pasinėrė į netikėtumų kupinus nuotykius, apie kuriuos tėvai sužinojo tik šiam sugrįžus.

Keliauti po Europą M.Kavaliauskas nusprendė baigęs 11 klasių, savo išvyką dainininkas pradėjo nuo Ispanijos, Barselonos. „Į Ispaniją išvykau kartu su draugu, tačiau vėliau mes išsiskyrėme ir kelionę tęsiau vienas. Tėvai to nežinojo – visąlaik manė, kad esame kartu. Pasakiau tik grįžęs. Žinoma, labiausiai mano išvykimui prieštaravo mama, o tėtis... Jis supranta, kad patirti nuotykius yra būtina.“, – Žmonės.lt pasakojo M.Kavaliauskas. 

Po Europą M.Kavaliauskas keliavo ištisą mėnesį, per tą laiką aplankė kelias valstybes – pamatė kelis Ispanijos miestus, pabuvojo Prancūzijoje, Italijoje. 

Pirmiausia – į Barseloną

Ieškoti nuotykių svečiose šalyse M.Kavaliauskas leidosi vasarą, visų pirma kartu su draugu išvyko į Barseloną, Ispaniją. Praleidęs ten savaitę Martynas nutarė neužsisėdėti – susikrovė mantą ir ėmė dairytis, kur link traukti. Šįkart – jau vienas. „Barselonoje prabuvau beveik savaitę kai sugalvojau, kad pats metas iš ten dingti – pinigų ėmė mažėti, taigi jei būčiau likęs ten ilgėliau, nieko kito taip ir nebūčiau aplankęs“, – pasakojo jis. 

Atsiskyręs nuo bičiulio Martynas nusprendė keliauti autostopu. Tačiau planas sklandžiai nesiklostė: „Pradžioje norėjau tranzuoti, tačiau Barselona – itin didelis miestas, todėl išvažiuoti iš jo pasirodė sudėtinga. Kelias dienas klaidžiojau ieškodamas greitkelių, bet man taip ir nepavyko. Dėl to net teko kelissyk nakvoti lauke, pavyzdžiui, miegmaišyje ant kalno.“

Likęs vienas jis susidūrė ir su nemaloniais nuotykiais – pateko į nusikaltėlių akiratį. „Nepaslaptis, kad Barselonoje klesti apiplėšimai. Susidūriau su tuo – buvo atvejis, kai man einant gatve kažkas bandė išsitraukti peilį ir mane užpulti. Kadangi pirma nepavyko, pasekė mane ir bandė užpulti naktį. Viena moteris man buvo davusi virtuvinį peilį – pamojavau su juo, neva išgąsdinau, tačiau pats prasėdėjau nemiegodamas visą naktį“, – dabar prisimena. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Kita stotelė – Madridas

Kadangi keliauti autostopu Martynui nesisekė, jis pažvelgė paprasčiau: nusipirko autobuso bilietą į Madridą. Ten jau turėjo, ką aplankyti. „Su savimi nuolat turėjau gitarą, kuria grodavau. Begrodamas Barselonoje susipažinau su vienu vyriškiu, kuris gyveno Madride. Maloniai bendravome, jis man užsiminė, kad jei kada atvyksiu į Madridą, visada mane priims apsistoti. Vėliau paaiškėjo, kokia ta pažintis buvo naudinga“, – užsimena. 

Madride M.Kavaliauskas taip pat praleido kelias dienas. Dainininkas tikina iki šiol besijaučiąs dėkingas tąsyk Barselonoje sutiktam vaikinui. „Atvykau į Madridą, o jis man ten net buvo užsakęs viešbučio kambarį – pats už jį sumokėjo. Tada aš nenorėjau prašyti pinigų iš tėvų – norėjau, kad visa mano kelionė būtų savarankiška, taigi man labai sekėsi. Su tuo vyriškiu mes aplankėme daug muziejų, kitų lankytinų Madrido vietų. Jis nuolat mane vaišindavo skirtingais valgiais“, – prisimena atlikėjas. Sako, su šiuo ispanu bendrauja dar iki šiol. 

Į Toledą – pėsčiomis

Iš Madrido Martynas patraukė į Toledą – miestą, esantį centrinėje Ispanijoje, Kastilijoje, prie Tacho upės. Madridą ir Toledą skiria vos 80 kilometrų, juos M.Kavaliauskas panoro įveikti pėsčiomis. „Keliaudamas norėjau patirti kuo daugiau dalykų, todėl taip ir nusprendžiau. Miegojau laukuose, tarp visokių zuikių, ožkų ir lapių, vaikščiojau per kalnus su žemėlapiu rankose. Toledą pasiekiau per tris dienas“, – pasakoja. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Miestas jam paliko didelį įspūdį. „Toledas man pasirodė vienas gražiausių miestų iš visų, kokius buvau matęs. Gal todėl, kad jį pasiekiau šitaip sunkiai? Jame praleidau apie keturias dienas. Mano kojos buvo labai pavargusios, taigi stengiausi mieste pailsėti“, – Žmonės.lt pasakojo M.Kavaliauskas. 

Tačiau klajoklio dūšia Tolede pasilikti ilgiau neleido. „Žemėlapyje radau kitą miestą, Kordobą, kurį taip pat labai norėjau aplankyti. Aplinkiniai sakė, kad jis yra už 150 kilometrų. Norėjau tęsti nuotykį, todėl vėl leidausi į kelią pėsčiomis. Pirmą dieną nuėjau apie 40 kilometrų, kai draugas iš Madrido parašė žinutę, kad iš tiesų iki to miesto yra net 340 kilometrų atstumas. Man teko apsisukti ir grįžti“, – nuotykius prisimena dainininkas. 

Tolede M.Kavaliauskas sėdo į autobusą ir nuvyko į Kordobą: „Ten visą naktį nemiegojau – vaikščiojau po miestą. Aplankiau įdomiausias jo vietas, žymiąją mečetę. Miestas man paliko didelį įspūdį.“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Smagios pažintys Prancūzijoje

Po kelių Kordobe praleistų dienų M.Kavaliauskas nutarė išvykti į Prancūziją – nusipirko autobuso bilietą į Avinjoną. „Buvau nemiegojęs visą naktį, todėl netyčia pramiegojau autobusą. Ačiū Dievui, europiečiai pasirodė labai malonūs ir supratingi – su turėtu bilietu leido man važiuoti kitu reisu“, – dabar jau juokiasi jis. 

Avinjone Martynas praleido vos parą, miegojo parke. Po dienos jis vėl nutarė išmėginti laimę keliauti autostopu. „Ispanijoje tranzuoti man nepavyko, užtat Prancūzijoje viskas – daug paprasčiau. Prie vienos upės ten, pavyzdžiui, yra labai gražūs slėniai, o netoli jų – patogūs tranzuoti keliai. Susistabdžiau automobilį, kuriuo važiavo labai maloni pora. Jiedu mane apvežiojo po slėnius, drauge su jais nakvojau tarp kalvų. Maudėmės upėje, mačiau daug labai gražių ežerų“, – prisimena. 

Įkvėptas kalnų M.Kavaliauskas nutarė nuvykti į prie Alpių. „Norėjau pasiekti Monblaną. Iki jo nuvažiavau per tris dienas. Tada man vėl labai pasisekė – susipažinau su žmogumi, kuris gyveno pačioje Monblano papėdėje. Jis sakė, kad galiu pas jį pernakvoti. Nustebau pamatęs, kad jo šeima manęs jau laukė paruošusi vakarienę – tai buvo labai gražus sutikimas. Vėliau paaiškėjo, kad tas vyras pats yra alpinistas, todėl kėlėmės paryčiais ir nuo ankstyvo ryto kopėme į kalnus“, – šypsosi M.Kavaliauskas. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Nuotykiai Italijoje

Prancūzijoje dainininkas taip pat neužsisėdėjo – nusprendė keliauti į Italiją: autostopu patraukė Milano link. „Pirmuoju sustojusiu automobiliu keliavo šeima. Jie kaip tik važiavo į Milaną, pasiėmė ir mane. Klausiau, ar žino, kur ten būtų galima pigiau apsistoti – tokiame dideliame mieste nelabai norėjau miegoti kur nors gatvėje... Jie taip pat pasisiūlė mane priimti – davė ne tik lovą, bet ir maisto. Iki dabar esu jiems dėkinga už jų gerumą – ta šeima man net duodavo dienpinigių“, – džiaugiasi Martynas.

Milane M.Kavaliauskas labai norėjo pamatyti Leonardo da Vinčio freską „Paskutinė vakarienė“, nutapytą nutapytą Šv. Marijos Maloningosios bažnyčios vienuolyno valgomajame. „Tam, kad būtų galima ją pamatyti, laiką reikia rezervuoti dar prieš savaitę. Toji šeima mane įspėjo, kad jei tik norėčiau grįžti į Milaną, jie man šį vizitą vienuolyne jau yra užsakę. Labai džiaugiausi, o laisvą savaitę nutariau praleisti Florencijoje ir Venecijoje“, – pasakoja. 

Dabar jis pats stebisi savo sėkme: miegoti gatvėje beveik neteko. „Venecijoje tokių gatvės muzikantų kaip aš buvo labai daug. Vieną naktį grojau sau sėdėdamas ant tilto, kai prie manęs priėjo muzikantų pora. Susibendravome ir jie mane pasikvietė pernakvoti. Venecijoje praleidau apie keturias dienas“, – pasakoja. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Grįžęs į Milaną Martynas savo akimis pamatė „Paskutinę vakarienę“. Supratęs, kad metas namo į Kauną, susigriebė: „Visai nebeturėjau pinigų, kai pagalbos ranką vėl ištiesė geroji šeima – nupirko man lėktuvo bilietą į Lietuvą.“

Ryžtųsi pakartoti

Apie savo nuotykius svečiose šalyse M.Kavaliauskas tėvams papasakojo tik grįžęs. „Jie dėkojo Dievui, kad grįžau sveikas. Jie džiaugėsi mano patirtimi. Ir pats nežinau, ar dar kada galėsiu tai pakartoti“, – vertina dainininkas. 

Tačiau, tikina, pakartotų mielai. „Sunku rasti kelionei tinkamą kompanioną. Jei kada nors pakartosiu šį nuotykį, tai, matyt, ir vėl keliausiu vienas. Ir šįkart po kitus kraštus“, – svarsto. 

Kelionė po Europą dar ilgai išliks jo atmintyje: „Geresnės kelionės gyvenime neįsivaizduoju. Jos metu patyriau visus įmanomus jausmus, supratau, kas iš tiesų yra alkis, nuovargis, išsekimas, laimė ir džiaugsmas.“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai