Geriausi šios vasaros koncertai Europoje, kuriuos galima suderinti su poilsiu

Veronos arena / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-03 15:00
Šią vasarą Europoje numatoma daug įspūdingų koncertų. Vasarą keliauti į juos gali būti dar smagiau, jei suderinsite jus dominantį renginį ir poilsį. Kas gali būti geriau nei Vagnerio muzikos garsai, susipinantys su Viduržemio jūros bangų mūša? Roko koncertas ant vandenyno kranto? Pasaulinės žvaigždės koncertas ir turas po šalia plytinčius vynuogynus?

Kreipiantis į kelionių agentūras, vis dar įmanoma galima gauti bilietų, kai viešai jie jau nepardavinėjami.

Dešimt metų išskirtines keliones organizuojančios agentūros „Botique Travel“ direktorė Aja Rutkauskienė sako, kad lietuviai itin pamėgo Europoje vykstančius renginius derinti kartu su poilsinėmis ar pažintinėmis kelionėmis. Aišku, bilietais reikia pasirūpinti iš anksto, bet, kreipiantis į kelionių agentūras, vis dar įmanoma galima gauti bilietų, kai viešai jie jau nepardavinėjami. Tad į kuriuos koncertus patogu nuskristi iš Lietuvos ir pasimėgauti ne tik mylima muzika, bet ir turiningu poilsiu?

Andrea Bocceli koncertas Toskanoje, rugpjūčio 3 d.

Vienas gražiausių pasaulio tenorų kartą metuose grįžta į savo gimtąjį Lajatico miestelį Toskanoje ir surengia koncertą po atviru dangumi „Tylos teatru“ pavadintame amfiteatre, kuris įsikūręs įstabaus grožio slėnyje. Šiemet tai jau bus dvyliktasis koncertas, kurį maestro dovanoja savo gimtojo kaimo žmonėms ir svečiams. Italų spaudoje tai vadinama grandioziniu įvykiu. Šį jausmą, kai Bocceli balsas sklinda Toskanos slėniais ir vynuogynais, verta patirti bent kartą gyvenime.

Patarimas. Pasilikite Toskanoje bent ilgajam savaitgaliui. Sakoma, kad norint pamatyti tikrąją Italiją, reikia važiuoti būtent į Toskaną. Montalčino ir Montepulčiano miestai, įsitaisę ant kalvų, kiparisai, saugantys vynuogynus nuo vėjų, saulėgrąžų jūros, Florencija, Siena, Piza, San Džiminjanas... Nuo romantiškojo Lajatico iki Viduržemio jūros paplūdimių nuvyksite vos per valandą, o nuo ten jau ranka pasiekiamas Porto Erkole – jachtų Meka, kurioje vasaras leidžia prisiekę buriuotojai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kur saugotis kišenvagių, o kokioje vietoje pasijusite tarsi rojuje: pataria Makalius

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Plácido Domingo koncertas Veronoje, liepos 21 d.

Didžiausioje operos scenoje – Veronos arenoje – po atviru dangumi beveik visą vasarą vyksta Veronos operos festivalis. Į festivalį, vykstantį romėniškame amfiteatre, pastatytame dar I amžiuje, atvyksta patys garsiausi operos solistai. Plácido Domingo šiemet festivalyje atliks pačias garsiausias arijas koncerte pavadinimu „Antología de la Zarzuela“.

Patarimas. Tai vienas romantiškiausių pasaulio miestų, galbūt čia pati geriausia vieta pasipiršti savo mylimajai stovint prie garsiojo Džiuljetos balkono, o vėliau pakeliauti po Veneto kraštą.

Ravello festivalis Amalfyje (visą vasarą)

Festivalis ant jūros kranto, fantastiškoje vietoje, kurioje muzika susilieja su jūros bangų mūša. Tai kasmet vykstantis festivalis, dar kartais vadinamas „Vagnerio festivaliu“, nes čia kažkada atostogavęs genialusis kompozitorius labai įsimylėjo Ravelą ir nuostabiąją Villą Rufolo.

Patarimas. Ravelis neabejotinai ramiausias ir šarmingiausias Neapolio Rivjeros kurortas, jame mėgdavo atostogauti G. Garbo, J. Kennedy ir T. Williamsas. Nuo Ravelio ranka pasiekiami gražiausi Italijos paplūdimiai, Amalfis, istorinis Pozitanas ar turtingiausių italų poilsio vieta – Kaprio sala.

„U2“ koncertas Romoje, liepos 15 ir 16 d.

Kol garsiausios visų laikų roko grupės „U2“ niekaip nesulaukiame Lietuvoje, pats laikas gerbėjams keliauti į karščiu alsuojančią Romą. Olimpiniame stadione įvyks vienas iš pasaulinio turo koncertų, į kurį grupė susiruošė savo albumo „The Joshua Tree“ 30-mečio proga.

Patarimas. Romai skyrus keletą saulėtų dienų ir pasiilgus jūros, siūlome vykti į Maremos regioną.

Marema – vienas gražiausių paplūdimio kurortų, žavintis įspūdingų kraštovaizdžių įvairove: ūksmingais pušų miškais, besibaigiančiais jūros pakrantėje, vynmedžiais, alyvmedžiais apsodintomis kalvomis, stilingais viešbučiais, jachtų prieplaukomis, buriuotojų stovyklavietėmis.

Bruno Mars koncertas Milane, birželio 15 d.

Beveik 100 koncertų, 17 šalių, net su keturiais finaliniais koncertais Los Andžele – „Bruno mars“ pasaulinis turas „24K Magic“ tikrai įspūdingas. Ir ne tik savo skaičiais, ne tik pribloškiančiais vizualiniais sprendimais, bet ir visiems puikiai žinomais šokio judesiais.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Red Hot Chili Peppers“ koncertas Lisabonoje, liepos 14 d.

Nors viena sėkmingiausių muzikos istorijoje roko grupių liepos 27-ąją koncertuos Rygoje, Lucavsalos saloje, siūlome „Red Hot Chili Peppers“ koncertą pamatyti Lisabonoje ir nušauti du zuikius – apsilankyti ir grupės koncerte, ir „Super Bock Super Rock“ festivalyje, kuris vyks nuo liepos 13 iki 15-osios ant vandenyno kranto. Tai vienas didžiausių roko festivalių Portugalijoje, rengiamas nuo 1995-ųjų, o į jį nuolat atvyksta didžiausios muzikos žvaigždės.

Patarimas. Kelios dienos Portugalijos sotinėje po koncerto tikrai bus turiningos. Išsiilgusiems žydros jūros, plačių balto smėlio pajūrio, siūlome pasukti į vakarus link Kaškaišo. Tai kurortas, senasis žvejų uostas vos 28 km nutolęs nuo sostinės Lisabonos, kuriame šeštadieniais šurmuliuoja žuvų turgus, dar visai nesenai kas savaitę vykdavo bulių kautynės. Kaškaišas puikuojasi prabangiais viešbučiais ir restoranais, čia stūkso XVII a. tvirtovė, kuri dabar yra Portugalijos prezidento rezidencija.

„Deep Purple“ koncertas Bilbao, birželio 30 d.

Britų sunkiojo roko grupė „Deep Purple“ susiruošė į „Ilgą atsisveikinimo turą“, kuris baigsis lapkritį Londone. Jūsų dėmesiui – koncertas Baskijoje, ant Biskajos įlankos kranto esančiame Bilbao uostamiestyje. Šiame ture jie pristatys 20-ąjį savo studijinį albumą „Infinite“.

Patarimas. Baskija pasaulyje garsėja stebinančiai išradinga virtuve. Bilbao – tai gastronomijos Meka, kurioje Michelin žvaigždučių restoranų tiek daug, kad, rodos, jie žvaigždės krenta iš visada giedro šio miesto dangaus. Bilbao tikrai žavus, o populiariausia šio uostamiesčio vieta –Gugenheimo muziejus, moderniojo meno ir architektūros šedevras. Vos už valandos kelio nuo Bilbao galima pasiekti San Sebastianą – miestą, garsų čia rengiamu kino festivaliu

Lady Gaga, turas „Joanne World Tour“, Barselona, rugsėjo 21 ir 22 d.

Barselonos „Palau Sant Jordi“ arenoje du vakarus iš eilės vyks ekscentriškosios Lady Gagos pasaulinio turo koncertai. Rugpjūčio pradžioje pradėjusi turą JAV ir Kanadoje, scenos dievaitė pirmiausiai Europoje atvyks į Katalonijos sostinę. Šįkart pasaulio muzikos ikona koncerto Lietuvoje nesurengs, todėl tai puiki galimybė ją išvysti lengvai iš Lietuvos pasiekiamoje Barselonoje. Tai yra jau penktasis Lady Gagos pasaulinis turas.

Patarimas. Rugsėjo vidurys Barselonoje – dar puiki besitęsianti Viduržemio jūros regiono vasara, jūra dar šilta, o kainos jau atvėsusios. Pasilikite kelias dienas po koncerto Barselonoje, apsigyvenkite Barselonetoje. Pliažas ir Katalonijos sostinė senamiestis bus ranka pasiekiami. Pasiliksite savaitei? Visa Kosta Bravos ir Kosta Dorados pakrantė jums pasiekiama traukiniu. Žavingi miesteliai, uolėta pakrantė, boluojantys Pirėnų kalnai ir žavingi paplūdimiai...

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai