Gerdos Žemaitės 2 metų sūnui Nikolui prireikė operacijos: „Niekam nelinkiu to patirti“

Gerdos Žemaitės su sūnumi
Šaltinis: Žmonės
AA

Televizijos laidų vedėja, žurnalistė Gerda Žemaitė išgyveno nerimo pilną savaitę – jos sūnui Nikolui pilve buvo rasta cista, spaudusi vidaus organus ir žarnyną. Ketvirtadienio rytą dvejų metukų mažyliui prireikė operacijos. Kalbėdama su portalu Žmonės.lt, Gerda džiaugiasi, kad ši praėjo sėkmingai, vis dėlto ragina kitas mamas nenumoti ranka į vieną svarbų, bet dažnai pro akis praslystantį simptomą.

„Šią savaitę patyriau tiek nerimo, kad net neradau sau vietos. Operacijos laukimas buvo labai sudėtingas, o ypač rytas prieš ją. Nors niekam nelinkiu to patirti, bet dabar jau džiaugiuosi, kad viskas praeityje, kad viskas praėjo sėkmingai“, – portalui Žmonės.lt sako G.Žemaitė.

G.Žemaitės sūnui Nikolui cista pilve rasta sausio viduryje. Moteris pasakoja, kad jos atžala jokiais skausmais nesiskundė, visgi laidos „TV Pagalba“ žurnalistės dėmesį atkreipė išpūstas berniuko pilvukas.

„Jokių kitokių simptomų nebuvo. Mano Nikolas visuomet buvo aktyvus, niekuo nesiskundė. Net ir vakar, atvykęs į ligoninę, lakstė, nepagalvotum, kad kas nors yra, tik kad matėsi išpūstas jo pilvukas.

Dėkoju likimui, kad laidoje „TV Pagalba“ dirbu su veterinaru Pauliumi, tad matau, kokie gyvūnai atvyksta, kokias diagnozes jiems nustato, kai išpūsti pilvai, tai nenumojau ranka. Jei čia nedirbčiau, tikrai nebūčiau atkreipusi dėmesio į tokį simptomą“, – dalijasi ji.

Gerda Žemaitė su sūnumi Nikolu / Asmeninio albumo nuotr.

G.Žemaitė teigia, kad iš pradžių berniuko pilvukas išsipūsdavo tik vakarais.

„Visgi per Naujuosius visa šeima prasirgome žarnyno virusu. Po to karto pradėjau pastebėti, kad Nikolo pilvukas dar labiau padidėjo, tapo išpūstas net ir dienos metu“, – pasakoja Gerda.

Žurnalistė nutarė nedelsti – iškart kreipėsi į gydytoją. „Man rekomendavo apsilankyti pas gastroenterologę Rūtą Rokaitę, kuriai iškart skambinau susitarti dėl vizito. Mums labai pasisekė – nors apsilankymo būtų reikėję laukti mėnesį, kaip tik tą dieną atsilaisvino vienas vizito laikas. Mečiau visus darbus ir lėkiau ten su sūnumi“, – pasakoja ji.

Kauno klinikose medikai mažyliui Nikolui atliko echoskopiją. Tyrimo metu gydytojai pilve pamatė cistą.

Ir vėl sutapimas, kad gretimame kabinete dirbo vaikų chirurgas Artūras Kilda. Jis atėjo pažiūrėti ir iškart pakvietė mus ateitį į jo kabinetą, užsirašyti operacijai. Gerai, kad jos neteko ilgai laukti“, – priduria G.Žemaitė.

Gerda Žemaitė su sūnumi Nikolu / Asmeninio albumo nuotr.

G.Žemaitė pasakoja, kad operacijos metu cista berniukui buvo pašalinta sėkmingai. O ir ligoninėje Gerda bei Nikolas ilgai neturės užsibūti – rytoj galės vykti namo.

„Tikrai dėkoju likimui, kad viskas taip susiklostė, nes, jūs tik įsivaizduokite, cista buvo milžiniško dydžio – daugiau nei 20 centimentrų skersmens, ji buvo pilna kraujo... Tikriausiai dar būtų didėjusi ir, neduok Dieve, jei lauktum ilgiau, galėjo plyšti“, – neslėpdama emocijų kalba žurnalistė.

Savo istorija besidalijanti Gerda Žemaitė nori atkreipti kitų tėvelių dėmesį.  „Man svarbu apie tai kalbėti, kad tik žmonės atkreiptų dėmesį į taip nekaltai atrodantį išpūstą pilvuką. Juk būna net tokių tėvų, kurie sako, kad išpūstas vaiko pilvukas yra normalu, nes neva visų vaikų pilveliai atsikišę. Norisi parodyti, kad gali būti ir kitokių atvejų“, – – portalui Žmonės.lt sako pašnekovė. 

„Kai socialiniuose tinkluose pradėjau dalintis savo istorija, labai daug mamų nuvedė savo mažylius tyrimams. Ačiū Dievui, visos, kurios nuvedė pas gydytojus, man vėliau parašė, kad jų vaikams viskas gerai, kad reikia tik susitvarkyti mitybą“, – priduria ji.

Gerdos Žemaitės sūnus Nikolas / Asmeninio albumo nuotr.

Pokalbio metu G.Žemaitė nepraleidžia galimybės padėkoti ir Kauno klinikų medikams.

„Beprotiškai noriu padėkoti gydytojams, vaikų chirurginio skyriaus personalui. Jie nuostabūs, taip šiltai bendrauja su vaikais, taip apipila dėmesiu... O chirurgui Artūrui Kildai, rodos, net nėra tinkamų žodžių padėkoti. Jis tikrai yra auksinių rankų specialistas, atsidavęs kiekvienam savo pacientui“, – šypsodamasi dėkoja G.Žemaitė.

Skaitykite daugiau