Gerda Žemaitė per Velykas dirbo Koronos karštojoje linijoje: „Iš pradžių buvo baisoka“

Gerda Žemaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

TV laidų vedėja Gerda Žemaitė antrąją Velykų dieną tapo savanore. Moteris nuo 2 valandos dienos iki 6 valandos vakaro atsiliepinėjo skambinantiems į Koronos karštąją liniją.

G. Žemaitė ragino pasekti jos pavyzdžiu jaunus žmones, neturinčius vaikų ir nestokojančius laiko.

Numeriu 1808 skambinama pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju.

Šalies gyventojai konsultuojami pagal struktūrizuotą, skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir rekomendacijas.

Linijos specialistai pataria saviizoliacijos, Covid-19 prevencijos ir kitais klausimais.

„Iš pradžių buvo baisoka, jaudinausi. Nebuvau tikra, ar sugebėsiu atsakyti į visus skambinančiųjų klausimus. Tačiau žmonės buvo geranoriški. Jei jausdavau, kad į kažką negaliu atsakyti, nukreipdavau pasikonsultuoti su profesionlais“, – pasakojo Gerda.

Gerda Žemaitė/Asmeninio archyvo nuotr.

Pagalbą svanoriams, kurie šiek tie prisibijo pirmosiomis darbo dienomis, iš karto suteikia kolegos.

Anot Gerdos, visi Karštojoje linijoje puikiai pasiruošę. Be to, vos nuvykus į darbo vietą, kiekvieno laukia specialūs apmokymai. 

Per Velykas dirbti nusprendusi TV laidų vedėja portalui Žmonės.lt pasakojo, kad ją paskatino draugė, Šaulių sąjungos narė, fotografė Jolanta Rutkauskienė. 

„Visi, kurie norėtų padirbėti Korona karštojoje linijoje, rašykite mano bičiulei tiesiogiai. Šiuo metu tikrai praverstų pagalba, ypatingai vakarais. Savanorių trūksta.

Pasak Gerdos, ji net nesusimąstė, ar antrąją Velykų dieną likti namie. Šiuo metu visi privalo solidarizuotis ir vieni kitiems padėti. 

„Mano vyras karantino metu dažniau dirba nuotoliniu būdu, todėl su sūnumi Nikolu pasiliko namie. Tuo tarpu aš išskubėjau į darbą. Rytoj planuoju vėl vykti ten.“

Gerda sakė per Velykas skambučių antplūdžio nepajutusi, tačiau jo tikimasi primosiomis dienomis po ilgojo savaitgalio.

Skaitykite daugiau