Gerda Žemaitė nukentėjo nuo programišių: prarado „Instagram“ paskyrą

Gerda Žemaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Trečiadienio rytas žurnalistei Gerdai Žemaitei prasidėjo nemalonumu – programišiai įsilaužė į jos „Instagram“ profilį. Moteris tikino, kad pasidalijusi savo istorija nori apsaugoti kitus žmones nuo panašių situacijų.

Apie nemalonią situaciją „TV Pagalbos“ žurnalistė pranešė kitame socialiniame – „Facebook“.

„Šiandien ryte buvo pavogtas mano instagramo profilis! Ignoruokit bet kokias gautas žinutes iš buvusios mano paskyros“, –  į draugus kreipėsi G.Žemaitė.

Portalui Žmonės.lt moteris pasakojo, kad savo „Instagram“ paskyros neteko per neatidumą – G.Žemaitė paspaudė neva programėlės atsiųstą nuorodą, kurioje ji nesusimąsčiusi suvedė savo slaptažodį. 

„Gavau nuorodą, kur parašyta, jog pažeidžiau autorines teises. Dėl šios priežasties, neva aš turiu parašyti paaiškinimą, o jei to nepadarysiu per parą, tai bus ištrinta mano paskyra.

Aš nesuprantu, kaip aš sugebėjau taip apsikvailinti, bet atsidariau tą nuorodą, suvedžiau slaptažodį ir tik tada supratau, kad kažkas ne taip. Iki tol net nesusimąsčiau, labai skubėjau į sporto klubą, tad mano mintys buvo visai kitur“, – pasakojo ji.

G.Žemaitė atviravo, kad vos susipratusi, jog susidūrė su programišiais, iškart bandė pakeisti savo slaptažodį, tačiau buvo per vėlu.

„Į elektroninį paštą gavau žinutę, kad vykdomi pokyčiai mano anketoje. Buvo atsiųsta nuoroda, kurią turėjau paspausti, norėdama apsaugoti profilį. Aš ją paspaudžiau, bet buvo per vėlu. Man rodė, kad klaida. Labai greitai susisuko programišiai“, – tikino G.Žemaitė.

Žinoma moteris tvirtino, jog kreipėsi į savo srities profesionalus, kurie stengiasi atkurti jos anketą. Visgi tuoj pat pridūrė, jog prarasti socialinių tinklų paskyrą – jokia tragedija. 

„Prarasti paskyrą tikrai ne pasaulio pabaiga. Tiesiog gaila to įdirbio, kurį turėjau socialiniuose tinkluose. Atrodo, vos pradėjau suprasti, ko mano sekėjai nori, kas jiems įdomu, tai viskas pradingo. O ir dėl asmeninių duomenų nemalonu ir nejauku. Noriu kalbėti apie tai, kad ir kiti žmonės nebūtų apgauti“, – atviravo G.Žemaitė.

Gerda Žemaitė (5 nuotr.)
Loretos Kondratės nuotr.
+2
Skaitykite daugiau