Gerda Žemaitė atėjo į pagalbą moteriai, praradusiai visus keturis savo vaikus

Renata ir Gerda Žemaitė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-02 12:24
Ketvirtadienio „TV pagalboje“ Gerdai Žemaitei teko nelengva užduotis – padėti mamai susigrąžinti prarastus vaikus. „Renatai 38 metai. Ši moteris turi vyrą, namus. Bet juose neauga nė vienas šios poros vaikas. Jų iš viso yra keturi. Su vyru gėrė tol, kol neteko visų vaikų“, – skaudžią istoriją pasakojo Gerda.

„Du vaikai auga pas mano mamą, o mažiausioji ir vyriausioji - vaikų globos namuose. Mergaičių, esančių pas mamą, aš susigrąžinti jau neturiu jokių galimybių, nes ji turi nuolatinę globą. Visi vaikai buvo paimti per girtavimą. Iš tiesų tai paėmė tris vaikus ir atidavė mano mamai, tačiau vyresnioji paprašė kunigo, kad ją geriau apgyvendintų vaikų globos namuose“, – netramdydama ašarų prisiminė Renta.

Trijų vaikų Renata neteko kai kaimo gyventojai paskundė, kad šeimos namuose yra nuolat girtaujama. Atvykus vaikų teisių atstovams Renatos nebuvo namuose.

„Parlėkiau namo ir sužinojau, kad vaikus atima. Mane ištiko šokas. Vaikus vežė, jie tolo nuo mano namų, o aš bėgau paskui mašiną ir verkiau. Vaikai klykė sėdėdami toje mašinoje. Tai baisiausia diena mano gyvenime“, – pasakojo Renata.

Po kurio laiko Renatai gimė ketvirtas vaikas. Tačiau ir vėl pasikartojo ta pati istorija: moteris buvo išgėrusi, kai kažkas paskundė ją ir mergaitę paėmė tiesiog iš darželio. Tada moteris ir atsipeikėjo. „Supratau, kad man vaikai yra svarbiau už viską ir reikia tvarkyti savo gyvenimą“, – sakė Renata.

Renata sako be galo norinti susigrąžinti mažąją dukrytę namo. Bent jau ją. Teisę į tris vyresniąsias dukteris motina jau yra praradusi.

„Aš įgyvendinau visas sąlygas, kurias man pateikė vaikų teisės. Užsikodavau. Tačiau tai ne viskas... Norint susigrąžinti vaikus, man reikia palikti vyrą. Aš jį vis dar myliu, bet turiu rinktis. Todėl renkuosi vaikus“, – neslėpė Renata.

Palikusi vyrą moteris susidūrė su kita problema – naujų namų paieška. Tam, kad vaikai būtų jai grąžinti, ji turi rasti gyvenamąją vietą.

„Reikia tik rasti kur gyventi, nes jei lieku pas vyrą – vaikų neturiu. Saulius dabar tas žmogus, kuris kenkia. Bet turėtų padėti, mes šeima, visi vaikai yra jo. Bet dabar jis tik gadina situaciją. Todėl aš pasiryžus visam gyvenimui atsisveikinti su juo. Nes iki dabar jis geria kasdien, niekur nedirba šiuo metu. Man jis nereikalingas“, – sakė Renata.

„Kad susigrąžintų vaiką, nedaug reikia – užtikrinti, kad vaikas namuose augtų sveikoje ir saugioje aplinkoje. Renatai kol kas sunkiai sekasi įvykdyti šį, atrodo, paprastą reikalavimą“, – pasakoja Gerda.

Kokį sprendimą priims Gerda? Ar pavyks padėti Renatai susigrąžinti vaikus? Pamatysite „TV pagalboje“ jau šiandien 16.30 val. per TV3.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai